Teraz jest 28 lutego 2024, o 17:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Zioła wzmacniające płodność

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Zioła wzmacniające płodność

Postprzez Rafał » 6 kwietnia 2011, o 11:56

Witajcie
To są 2 mieszanki, jedna do stosowania w dzień, druga na noc.
Pierwsza działa m.in. pobudzająco na układ hormonalny, druga wyciszająco, aby zachować naturalny rytm dobowy. Obie mieszanki mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Skład na 10 porcji

Zioła na dzień (130 g):
1. Arcydzięgiel, korzeń – 7 g,
2. Bobrek, liść – 3 g,
3. Kozieradka, nasiona – 50 g (30-50 g),
4. Krwawnik, ziele – 23 g,
5. Miłorząb, liść – 14 g,
6. Mniszek, ziele – 5 g,
7. Morszczyn – 3 g,
8. Wrotycz, ziele – 12 g,
9. Żeńszeń syberyjski (Eleuterokok), korzeń – 13 g.

Zioła na noc (60 g):
1. Krwawnik, ziele – 30 g,
2. Serdecznik, ziele – 10 g,
3. Żeńszeń syberyjski, korzeń – 20 g.

Zioła na dzień.
1 porcję – 13 g ziół (ok. 4 czubate łyżeczki) należy zalać wrzącą wodą, zamieszać i pozostawić pod przykryciem na 8–10 godzin (min. 3 godz.), potem dokładnie wymieszać, przecedzić i przetrzeć przez sitko. W trakcie parzenia z kozieradki powstaje "galareta", którą trzeba przetrzeć dokładnie przez sitko; w razie potrzeby można przetarte zioła zalać jeszcze raz wodą, dokładnie wymieszać i przecedzić (przetrzeć) powtórnie.
Przed parzeniem zioła należy za każdym razem wymieszać, bo te drobno zmielone opadają na dno, najwygodniej przesypać je do litrowgo słoika.
Stosować 2 razy dziennie, po jednej porcji, rano i po południu, nie później, niż na 5–6 godzin przed snem.
Stosowanie należy rozpocząć od 1/4 porcji (jedna łyżeczka) pierwszego dnia, 1/2 – drugiego dnia, 3/4 – trzeciego. Normalnie (całą porcję) stosować od 4 dnia.
Można też zaparzyć od razu kilka porcji, w odpowiednio większej ilości wody i gotowe do wypicia zioła przechowywać w lodówce.
Podczas stosowania mieszanki należy dbać o przyjmowamie odpowiedniej ilości płynów, ze względu na działanie oczyszczające i moczopędne.
Z ziołami tymi nie należy jednocześnie stosować leków przeciwzakrzepowych i nasercowych na bazie naparstnicy. Ostrożnie też należy podchodzić do opalania się i korzystania z solarium, ze względu na występujące w nich substancje fotouczulające.
Kozieradka powinna być dokładnie zmielona (sproszkowana), sprzedawana czasem w aptekach, np. z Kawonu, jest zbyt grubo mielona; trzeba ją "domleć" w młynku do kawy.
Koszt poszczególnych ziół nie powinien przekraczać 2-2,50 zł za 50 g. Gdyby ktoś miał problem z zakupem, może w tej sprawie skontaktować się ze mną.

Zioła na noc.
1 porcję – 6 g ziół (ok. 4 czubate łyżeczki) należy zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem na 3 godziny (min. 1 godz.), potem wymieszać i przecedzić.
Stosować 1 raz dziennie na godzinę przed snem.
Stosowanie należy rozpocząć od 1/4 porcji pierwszego dnia, calą porcję od 4 dnia – podobnie jak dzienne.

Pierwotnie mieszanki te były opracowane jako ogólnie wzmacniające. Dziełają m.in. uodparniająco na stres, pomagają utrzymać wysoką sprawność umysłową. Regulują układ hormonalny i autonomiczny układ nerwowy. Regulują i wzmacniają inne układy, "naprawiają" somatyczne skutki stresu. Poprawiają krążenie, działają oszyszczająco, antyoksydacyjnie i przeciwnowotworowo.
Konsekwencją takiego podejścia jest też wyraźne wzmocnienie układu rozrodczego i płodności.
W "wersji" wzmacniające należy stosować mniejsze ilości kozieradki.
Ponieważ sami stosujemy te mieszanki to mogę dać nasz przykład. Żona dopiero w wieku 36 lat zaszła w ciążę i urodziła nam się córka. Wcześniej staraliśmy się o dziecko przez ponad 8 lat. Wyglądało na to, że nie będziemy mieli więcej dzieci. 5 lat temu zaczęliśmy stosować zioła i po niecałym roku czekaliśmy już na drugą córeczkę. Teraz żona, w wieku 46 lat, ma 28-29-dniowe cykle, z pierwszą fazą trwającą 12-13 dni zakończoną wyraźnymi objawami owulacją, i drugą fazą trwającą 15-16 dni.

Nota prawna:
Receptury copyright Rafał Brzozowski.
Niniejsza publikacja jest bezpłatną licencją na stosowanie ww. receptur, tylko i wyłącznie przez osoby fizyczne, na własne potrzeby zdrowotne.
Na jej podstawie zabronione jest jakiekolwiek inne, w tym komercyjne, wykorzystanie ww. receptur i mieszanek ziołowych lub preparatów na nich opartych.
Kopiowanie i/lub rozpowszechnianie tych receptur jest możliwe pod warunkiem każdorazowego dołączenia do nich niniejszej noty prawnej.
Rafał
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwietnia 2011, o 11:47

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron