Teraz jest 21 lutego 2024, o 13:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dziwna temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

dziwna temperatura

Postprzez 2kreski » 20 października 2005, o 23:05

Dwanaście dni temu przestałam brać tabletki (do końca opakowania zostały trzy). Od dziesięciu mam krwawienie (ono się nazywa z odstawienia?). Od dwóch dni natomiast mierzę temperaturę, bo chcę jak najszybciej wrócić do dawnych praktyk. A ona jest bardzo wysoka (37,2). Albo szwankuje mi termometr elektroniczny, albo???
CZy to normalne? Do tego co kilka dni zmieniają mi się piersi :oops: Raz jest ich więcej i są wrażliwe, raz są smutne :wink:
:?:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez 2kreski » 22 października 2005, o 16:51

Temperatura ciągle wysoka, powyżej 37.....
Spróbuję sama sobie odpowiedzieć...pewnie ciągle to świństwo działa.... :(
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez NB » 24 października 2005, o 09:59

Najprawdopodobniej tak.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 2kreski » 30 października 2005, o 22:15

To mam jeszcze jedno pytanie: temperatura wciąż wysoka, kiedy spadnie? Czy to będzie związane z miesiączką? Nawet nie wiem kiedy się jej spodziewać. Dziewczyny piszą,że nie mogły się doczekać skoku temperatury, ja chciałabym żeby wreszcie spadła, a dopiero potem skoczyła....
Chcemy zaprosić drugie dziecko.....
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Myszka6 » 30 października 2005, o 22:35

Temperatura spada gwałtowie dzień przed miesiączką lub stopniowo wraz z przyjściem miesiączki.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś obecnie w II fazie cyklu (czyli po owulacji, i przed miesiączką).

A dla uspokojenia powiem Ci, ze wysokie tempki w II fazie cyklu to nic złego. Zarówno ja, jak i inne dziewczyny (oglądałam wykresiki), również w II fazie mają temp. powyżej 37.0
Myszka6
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 października 2005, o 23:26

Postprzez 2kreski » 31 października 2005, o 12:34

Tylko kiedy ta owulacja nastąpiła? 17 dni od odstawienia pigułek krwawiłam i plamiłam, trzy dni suche mam dopiero.A temperatura tak wysoka jest ciągle, czyli praktycznie odkąd wzięłam depo proverę.(czerwiec)
Mogła gdzieś miedzy krwawieniami po depo proverze a pigułkami na "uspokojenie" nastąpić owulacja??
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez NB » 2 listopada 2005, o 12:26

Cierpliwości, cierpliwości , cierpliwości....To może trochę potrwać. Zapisuj wszystko dokładnie - możesz ew. zamieścić swoje obserwacje na forum do interpretacji. Polecam do przeczytania : http://www.zycie.lublin.pl/ginekologia/pytanie_3.html
Pozdrawiam
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez annie » 19 listopada 2005, o 14:48

Podłączam się pod wątek, bo mój problem podobny choć nie do końca. Dla przypomnienia: pod koniec sierpnia wykryto u mnie torbiel jajnika, przez jeden cykl (wrzesień) brałam gravistat. Pomogło-na usg wyszło że torbieli nie ma. Następny cykl trwał 39 dni, i chyba był niepłodny-temperatura była od samego początku wysoka-ok. 36,8-9 - i nie zauważyłam skoku, tzn tempka skakała (np. do 37,1) ale tylko na jeden dzień a potem znów opadała. Tak więc przez cały cykl nie współżyliśmy. Teraz jestem w 14 dniu kolejnego cyklu, a tempka znów wysoka(wciąż ok. 36,8) - to tak samo jak przy poprzednim cyklu. Czy to znaczy że sytuacja się powtórzy i teraz też nie będzie skoku? Czy to wciąż wpływ tabletek? I ile może to jeszcze potrwać? To już 8 tydzień bez współżycia... :(
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez annie » 20 listopada 2005, o 19:36

To miało być 36,8 zamiast 8) , :) A dzisiaj to nawet 36.9 ...
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez fiamma75 » 20 listopada 2005, o 19:56

Może warto wybrać się na usg transwaginalne i sprawdzic czy pęcherzyki w ogóle dojrzewają?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

U mnie też pytanie o dziwną temp

Postprzez majora » 1 kwietnia 2009, o 17:32

Witam
Bardzo proszę o odpowiedź bo się trochę denerwuję. Od 8 miesięcy nie biorę tabletek i w sumie było nieźle. Wykresy szybko stały się wzorowe, jednak w tym miesiącu minęło już 6 dni niższej temperatury, kolejne dwa a skoku temp. nie ma. Nie wiem co to może znaczyć. Fakt że ostatnio coś mnie boli w podbrzuszu z prawej strony. Może coś się dzieje. Po wypłacie idę do gin to sprawdzić. Bardzo proszę o odpowiedź co z tą temp.
majora
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 października 2008, o 09:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Amazonka » 1 kwietnia 2009, o 20:40

Co Cię niepokoi? Może owulacji jeszcze nie było?
Prawidłowe cykle nie muszą być identyczne.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki za odpowiedź

Postprzez majora » 2 kwietnia 2009, o 09:42

Właśnie wszystko było normalnie- śluz itd., ale skoro mówisz, że tak bywa to przestaje się denerwować. Dzięki za szybką odpowiedź :)
majora
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 października 2008, o 09:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Amazonka » 2 kwietnia 2009, o 18:42

Tzn. co ze śluzem? Był już szczyt?
Gdyby cykle byłby identyczne jak od linijki, to kalendarzyk by wystarczył. :-)
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez majora » 3 kwietnia 2009, o 08:57

Tak szczyt już był, ale już wszystko w porządku. Skok nastąpił. Może dlatego miałam obniżoną temp bo zaczęłam się akurat odchudzać. Ja na szczęście mam dość regularne cykle gdzie wszystko pięknie widać i jak coś się zachwiało to od razu nerwy. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
majora
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 października 2008, o 09:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Amazonka » 3 kwietnia 2009, o 09:24

Nerwy 100% niepotrzebne. :-) Przecież trzymasz rękę na pulsie i raz dwa wszystko się wyjaśnia.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez majora » 3 kwietnia 2009, o 20:18

To fakt Trzeba mieć więcej zaufania do swojego ciała :)
majora
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 października 2008, o 09:08
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron