Teraz jest 28 marca 2024, o 21:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pigułka antykoncepcyjna jako profilaktyka raka???

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

pigułka antykoncepcyjna jako profilaktyka raka???

Postprzez martadaniłowska » 3 sierpnia 2013, o 09:13

npr stosuję krótko (odeszło tych kilka miesięcy na ciążę i okres po porodowy, którego również nie wliczam do stażu npr) i mam zamiar stosować tą jeszcze długo, długo. uważam się za kobietę bardzo nowoczesną i dbającą o siebie. z tego tytułu nie zaniedbuję badań profilaktycznych - raz na dwa, trzy lata zjawiam się w gabinecie ginekologicznym chociaż nic mi nie dolego, nie jestem w ciąży i nie potrzebuję żadnej recepty. chodzi głównie o cytologię, którą miałam akurat tydzień temu. lekarz dopytywał się 4 razy czy biorę pigułkę (o plany ciąży zapytał tyklo raz), ale dopiero gdy podczas usg powiedziałam, że mam dużo przypadków raka u kobiet w rodzinie (od strony ojca - o co się już doktor nie dopytał) w swej naiwności marząc o jakiejś wcześniejszej profilaktyce i częstrzych badaniach. ale lekarz zaraz prawie wykrzyknoł - a widzi pani! powinna pani brać pigułki antykoncepcyjne, bo one zmniejszają ryzyko raka. a rak jajnika był? był. tym bardziej powinna pani brać! przyjmowanie pigułki antykoncepcyjnej przez dwa lata zmniejsza ryzyko raka jajnika 11 razy. tak powiedział lekarz. z tego co wiem to pigułki były brane przez wiele lat przed tymi rakami w rodzinie więc sytuacja odwrotna do tego co powiedział mi ten profesor nadzwyczajny, lub zwyczajny sprzedawca pigułek. gdy wróciliśmy do jego stoliczka - wystukał coś w swoim laptopie i zapytał: pisać coś? pokręciłm tylko głową, podziękowałam mu i wyszłam. wracając do domu rozmyślałam o tym, że już mnie wyleczono. jedno lekarstewko na wszystko! nie chcę pigułek. będę sobie dalej rysowała wykresy.
martadaniłowska
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 czerwca 2013, o 18:16

Re: pigułka antykoncepcyjna jako profilaktyka raka???

Postprzez kami79 » 8 sierpnia 2013, o 11:34

Szkoda że nie powiedział Ci o wzroście ryzyka zachorowania na m.in. raka piersi i chorobę zakrzepową
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: pigułka antykoncepcyjna jako profilaktyka raka???

Postprzez martadaniłowska » 12 sierpnia 2013, o 11:02

o chorobach żył wprawdzie nie wspomniał, ale za to twierdził, że przed rakiem piersi chroni na równi i jeszcze rak macicy, i kilka nowotworów u mężczyzn wymienił, także gdyby oni do niego przychodzili też wciskałby im swój produkt :lol: mam jeszcze jedną wizytę u niego 22 sierpnia - po wynik cytologii. aż nie chce mi się tam iść. nie mam ochoty oglądać tego lekarza. nie wyobrażam sobie, żebym miała biegać do niego co miesiąc po stempel na receptę :?
martadaniłowska
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 czerwca 2013, o 18:16

Re: pigułka antykoncepcyjna jako profilaktyka raka???

Postprzez Misiczka » 13 sierpnia 2013, o 10:31

ale to prawda - pigułka wygasza działalność jajników, tak samo zmniejsza ryzyko raka jajnika ciąża i dłuższe karminie piersią

jestem w podobnej sytuacji (mama chorowała na raka jajnika), ale jednak z uwagi na skutki uboczne pigułek się na to nie decyduję

próbuję natomiast bezskutecznie wejść w jakiś program badań genetycznych / wczesnej profilaktyki itp., ale jak dotąd nic z tego nie wyszło

jakbyś przetarła drogę, to daj znać :)
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron