Teraz jest 19 marca 2024, o 05:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak zacząć?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak zacząć?

Postprzez Gośka1981 » 18 października 2012, o 23:55

Witam. Nie zaglądałam tu już bardzo długo, ale mam dylemat i chciałabym prosić o pomoc. Nie jestem przekonana do NPR, ale by poukładać na nowo swoje życie duchowe muszę NPR poznać i zacząć stosować. Piszę "muszę", bo tak naprawdę nie bardzo chcę. Boję się normalnego współżycia "na maksa" i nie wiem czy kiedykolwiek do niego dopuszczę, ale to już inna historia. Mój strach jest spowodowany tym, że mam 5 dzieci i więcej absolutnie i pod żadnym pozorem mieć nie zamierzam. Co do męża- niby jest "na tak" w sprawie NPR (choć raczej mi się wydaje, że "na tak" jest tylko ze względu na moją, w zasadzie jeszcze nawet nie podjętą, decyzję, anie dlatego, że on tego chce), on nie będzie się zapewne chciał niczego uczyć, bo w sumie jemu to jest niepotrzebne, to jest mój organizm i moja w tym głowa aby się pilnować, być systematyczną itd. Ja wręcz uważam, że wyrządzę mu przykrość i krzywdę ucząc się NPR, bo to będzie skutkowało brakiem współżycia przez kolejne tygodnie, jeśli nie miesiące. Ale do rzeczy- od czego mam zacząć? Jak interpretować wyniki temperatury? Gdzie to zapisywać? W jaki sposób? Robić wykres, czy normalnie zapisywać w jakimś zeszycie, przynajmniej na początku? W ogóle OD CZEGO ZACZĄĆ??? Może jest jakiś kurs internetowy? A może mam się spotkać z nauczycielką NPR? Znam taką osobę. Ponad 2 lata temu się z nią spotkałam i na pierwszym (i jedynym) spotkaniu rozmawiałyśmy ze sobą i kazała mi mierzyć temperaturę przez jakiś tam czas, a po tym czasie pójść do niej z zapiskami. Help! :)
Gośka1981
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 października 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gryfino

Re: Jak zacząć?

Postprzez magna » 19 października 2012, o 14:14

Kup odpowiedni termometr - na tym forum wielokrotnie pisano, jaki...
Zacznij od pierwszego dnia cyklu - mierząc temperaturę, a także obserwując śluz.
Pomiary najłatwiej zapisywać na karcie - możesz sobie ściągnąć z internetu i wydrukować.
Najlepiej żebyś kupiła sobie podręcznik npr - Kippley'ów lub Rotzera (to krótszy, może łatwiejszy) i zapoznała się z nimi szczegółowo. Kurs internetowy masz na stronach głównych od tego serwisu, na którym piszemy...
Z nauczycielem npr zawsze warto się spotkać.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Jak zacząć?

Postprzez Gośka1981 » 30 października 2012, o 11:57

Ale w czasie miesiączki temperatury nie mierzymy, prawda? Bo to dla mnie trochę bez sensu :? Mierzę na razie temperaturę, ale co do śluzu to absolutnie nie kumam, choć jakieś tam książki mam i niby wiem jak ma on wyglądać. Dla mnie jednak nie jest to takie oczywiste.
Gośka1981
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 października 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gryfino

Re: Jak zacząć?

Postprzez magna » 30 października 2012, o 17:21

W czasie miesiączki nie mierzymy ... Choć pod koniec często już tak. To zależy od długości cykli - np. ja mam krótkie także i miewałam skoki temperatury 12-tego dnia, więc żeby na pewno mieć przedwzrostową szóstkę muszę zaczynać mierzenie 5 dnia...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Jak zacząć?

Postprzez Gośka1981 » 30 października 2012, o 19:36

Matko, "przedwzrostową szóstkę". Ja nawet nie wiem o czym Ty piszesz :shock: Dziś pierwszy dzień cyklu. W zasadzie to od jakiegoś tygodnia może mierzę temperaturę. Na razie poznaję się na tym, że rzeczywiście temperatura się zmienia z dnia na dzień. Bo 37,1 (najwyższa jaka zanotowałam) to dla mnie było po prostu zaskoczenie :D
Gośka1981
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 października 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gryfino

Re: Jak zacząć?

Postprzez kami79 » 30 października 2012, o 21:59

Najlepiej bedzie jak przeczytasz to co jest w tym linku a potem ewentualnie bedziesz zadawac pytania http://npr.pl//index.php/content/category/5/17/43/
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron