Teraz jest 28 marca 2024, o 23:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Postprzez Dominika19 » 6 lipca 2012, o 14:42

Nie chce popadać w przesadę, ale czuję się nieswojo po wizycie u ginekologa. Na dodatek trafiłam do przychodni przyklinicznej, gdzie podczas badań są studenci (zestresowana nie poprosiłam o ich wyjście). Badanie przez pochwę oraz badanie piersi obserwowali studenci, więc wszyscy widzieli mnie nago. Lekarz niestety mężczyzna dotykał mnie w miejscach intymnych (co oczywiste że lekarz musi ale zawsze byłam przekonana że pierwsze takie doświadczenia są zarezerwowane dla mojego narzeczonego,). Mimo że byłam dziewicą użył wziernika i zrobił usg dopochwowe (tak apropo na przyrząd do usg nakłada się zwykłą prezerwatywe?), wprawdzie nie uszkodził błony dziewiczej ale samo badanie dość długie ze względu na konieczność znalezienia polipów było krępujące wręcz żenujące, trudno powiedzieć w jakim stopniu przypominające stosunek. W każdy bądż razie wiele młodych dziewczyn przed inicjacją idzie do ginekologa i tak mnie to zastanawia czy tylko ja mam takie spostrzeżenia może przesadne.
Dominika19
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lipca 2012, o 13:54

Re: Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Postprzez babajaga » 7 lipca 2012, o 13:04

Przecież właśnie po to idzie się do ginekologa, żeby zbadał miejsca intymne, więc trudno żeby badał je bez dotykania. Jeśli nie chciałaś, żeby dotykał Ciebie mężczyzna mogłaś wybrać lekarkę. Błona dziewicza ma różną budowę, moja jest podobno bardzo rozciągliwa, więc również miałam usg dopochwowe będąc dziewicą (zresztą chyba wolę tak niż przez odbyt...) a na głowicę zakłada się prezerwatywę ze względów higienicznych. Przecież tą samą głowicą bada się różne pacjentki.
babajaga
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 czerwca 2012, o 20:12

Re: Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Postprzez magna » 7 lipca 2012, o 14:12

Dominiko - ja też się czuję nieswojo, kiedy idę do ginekologa, choć jestem już zupełnie na innym etapie niż Ty... Nie cierpię tego i tyle, nadal się stresuję. Wszystko jedno było mi chyba tylko przy porodzie :P. Choć i wtedy zdecydowanie bardziej bolały i drażniły poczynania lekarza i położnej niż naturalne całkowicie skurcze czy parcie ... Pierwszy raz na typowe badanie zresztą poszłam dopiero po ślubie, na podstawie obserwacji uznałam, że wszystko u mnie raczej regularnie i w porządku i nie muszę (choć przyznaję, wcale nie wychodziłam za mąż wcześnie...). Moje odczucia są takie, że mimo wszystko wolę ginekologa mężczyznę, także niekoniecznie każdy czuje się lepiej u kobiety. U mnie kobieta ginekolog jest jedna i brrr. Także moim zdaniem Twoje skrępowanie jest normalne, szczególnie zważywszy na studentów.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Postprzez kami79 » 9 lipca 2012, o 09:45

Dominika,ja tez czulabym sie nieswojo. Po prostu nie bylas przygotowana na ta wizyte, no ale z drugiej strony skad moglas wiedziec ze tak to wszystko bedzie wygladalo. Jedno jest pewne- zazenowanie czulas jedynie Ty, dla lekarza i studentow bylas jedynie kolejnym przypadkiem medycznym i moze to Ci powinno dodac otuchy ze Twoja intymnosc wcale nie zostala naruszona bo nikt nie mial takiego celu. Po prostu chceli Cie zbadac a ze byl to Twoj pierwszy kontakt z kimkolwiek kto Cie dotykal nago i to w towarzystwie wiekszej swity, to mozesz miec poczucie dyskomfortu. Napewno ani lekarz ani studenci nawet nie pomysleli o tym ze mozesz czuc sie zle i napewno nie chceli bys tak sie czula. Moze teraz pozostal Ci niesmak ale ogolnie do wizyt u gina mozna sie przyzwyczaic. Oczywiscie warto zmniejszyc swoj stres i dowiedziec sie wczesniej nieco wiecej o lekarzu i pojsc do takiego ktory wzbudzi zaufanie.pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Wizyta u ginekologa przed inicjacją a może lepiej po

Postprzez Dominika19 » 11 lipca 2012, o 22:06

Czułam się zażenowana również własnymi odczuciami, miały jakieś tło seksualne. szczególnie podczas badań przezpochwowych, nawet narzeczonemu się do tego nie przyznałam, i stąd mój post czy takie badania nie powinny być ograniczane szczególnie wśród młodych osób w szczególności gdy nie są niezbędne.
Dominika19
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lipca 2012, o 13:54


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron