Teraz jest 29 marca 2024, o 01:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Mięśnie Kegla

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Mięśnie Kegla

Postprzez mmadzik » 7 stycznia 2008, o 12:52

Mam pewną wątpliwość... Dużo piszecie o mięśniach Kegla, o ich ćwiczeniach. Czytałam sporo artykułów na ten temat i zastanawiam się nad tym, jak duży wpływ ma to wyćwiczenie na współżycie? Mam dziwne wrażenie, że w ogóle nie potrafię u siebie "znaleźć" tych mięśni. Podczas oddawania moczu praktycznie nigdy nie potrafię zatrzymać strumienia, mam wrażenie, że bardziej napinam mięśnie okołoodbytowe. Za kilka miesięcy ślub i... czy to może jakoś rzutować? Dodam jeszcze, że mam tendencje do powstawania szczeliny wewnątrz odbytu, a ostatnio ginekolog stwierdził, że tendencja pękania dotyczy u mnie też wejścia pochwy.

Pozdrawiam!
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez NB » 9 stycznia 2008, o 12:06

Ma to duży wpływ na współżycie tylko nie należy ćwiczeń tych wykonywać jak często jest błędnie podawane : podczas siusiania. Ćwiczenia najlepiej wykonuje się wykorzystując na początku dwa palce włożone do pochwy i szeroko rozłożone. Gdy nauczysz się które to mięśnie, będziesz mogła bez problemu ćwiczyć je gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Nie robimy tego podczas siusiania, gdyż grozi to zaburzeniami w oddawaniu moczu.
Jeżeli chodzi o szczelinę odbytu czy też pochwy, zadbaj o witaminę A (marchew!), która dba o skórę i błonę śluzową, przyspiesza gojenie.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 10 stycznia 2008, o 12:35

NB, dziękuję za odpowiedź... Widzę, że muszę zacząć dietę marchewkową, bo dziś np. "naderwała" mi się skóra przy uchu :/ No i muszę spróbować z tymi ćwiczeniami mięśni...

Pozdrawiam!
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Re: Mięśnie Kegla

Postprzez Karolka » 9 lutego 2012, o 12:00

Niedawno słyszałam w radio o tym, że bardzo skuteczną pomocą we wzmacnianiu mięśni Kegla są tzw. kulki gejszy. Zdaniem osób wypowiadających się w tej audycji, używanie takich kulek pomaga nie tylko poprawić współżycie, ułatwić osiągnięcie orgazmu ale również ułatwia poród i pomaga w regeneracji "tych okolic" po porodzie. Jednym słowem takie kulki to po prostu coś absolutnie rewelacyjnego i wspaniałego.
Dotychczas takie "narzędzie" wydawało mi się tylko sprzętem do masturbacji. No i właśnie się zastanawiam, co o tych kulkach sądzić? Może da się ich używać jedynie jako sprzętu do ćwiczeń, a nie do masturbacji? Dodam, że jesteśmy z mężem katolikami, stosujemy wyłączenie naturalne metody planowania rodziny i staramy się żyć zgodnie z nauką Kościoła. Zastanawiam się, czy stosowanie takich kulek do treningu mięśni kegla jest możliwe do pogodzenia z katolickim podejściem do współżycia.
Karolka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 grudnia 2010, o 23:17

Re: Mięśnie Kegla

Postprzez NB » 9 lutego 2012, o 12:50

Nie demonizujmy kulek i nie doszukujmy się wszędzie zła.
Celem Twoim jest poprawienie sprężystości mięśni Kegla.Do tego wykorzystywane są czasem przedmioty w postaci kulek, stożków, które umieszczane są w pochwie, po to aby przypominać i aktywizować kobietę do zaciskania tych partii mięśni. Powinny być one uzupełnieniem fizykoterapii. Dopochwowa wkładka terapeutyczna wykorzystywany przy nietrzymaniu moczu nazywa się Kolpexin i tutaj można na ten temat więcej poczytać: http://www.urodyn.med.pl/?dzial=11&id=6
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron