Teraz jest 28 marca 2024, o 10:59 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bolesne owulacje

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

bolesne owulacje

Postprzez Julia79 » 14 września 2010, o 20:50

Czesc wszystkim, jestem Julia. Jak w temacie: Czy macie bolesne owulacje i co na to wasi lekarze. Czy tez mowia, ze to normalne?
Julia79
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 listopada 2009, o 16:00

Postprzez ella37 » 15 września 2010, o 09:46

ja miewam, niekiedy dość uciążliwe, ból po jednej stronie brzucha szczególnie dokuczliwy przy siadaniu. Czasem pobolewa mnie przez kilka dni, ale zawsze najsilniej w ostatnim - czyli w następnym dniu po szczycie objawu śluzu i ustępuje "jak nożem uciął" więc w połączeniu z innymi ojawami łączę go z dniem owu, pomaga mi w obserwacji :)
ella37
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 10:42

Postprzez fiamma75 » 15 września 2010, o 16:41

tez miewam, czasem musze wziąć nos-pę, bo ból jest tak silny. Cóż, taka "uroda"
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kamyczek » 15 września 2010, o 17:46

I ja również znam to uczucie. Czasem jest to tylko zakłucie w ciągu dnia a czasem 4-5-dniowy ból, przy którym nie mogę się prawie wcale poruszać. Mi również pomaga w obserwacji, a właściwie - dodaje pewności. U lekarza z tym nie byłam, ale może przy okazji zapytam.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: bolesne owulacje

Postprzez magna » 15 września 2010, o 21:05

Też mam często bóle w okolicy owulacji, takie troszkę mniej nasilone i krótsze niż miesiączkowe... Znaczy - trwają parę godzin, z reguły po takim dniu z bólem następuje skok, czyli zazwyczaj upewnia mnie to w moich obserwacjach. Lekarze mówią - taka uroda, nie widzi żadnych nieprawidłowości... Tak samo jak z dolegliwościami w czasie miesiączki.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez Gosiaczek » 16 września 2010, o 12:30

Nie zebym chciala straszyc :wink: ale raczej uswiadomic. Jesli istotnie bol mija i przy tym jestescie pod kontrola lekarza to wszystko ok. Natomiast jesli ten bol okoloowulacyjny (zwlaszcza gdy trwa po owulacji do miesiaczki) i jest nie do zniesienia, towarzysza temu ponadto bardzo bolesne miesiaczki to warto skontrolowac organizm pod kontem endometriozy. Ta podstepna choroba atakuje okolo 15 % kobiet i jest jedna z glownych przyczyn nieplodnosci. A rozpoznanie trwa zwykle okolo 9 lat.
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron