Teraz jest 29 marca 2024, o 00:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Aknenormin a NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Aknenormin a NPR

Postprzez PannaKotka » 27 czerwca 2010, o 14:46

Mam problem, od 8 miesięcy stosuje NPR, jednak za miesiac zaczynam przyjmować Aknenormin, kuracja będzie trwała 9 miesięcy. Stanowczo odradza się przy tym leczeniu jedną metode antykoncepcji. Czy wiecie cośmoże o wpływie tego lekarstwa na naturalny cykl kobiety? Dwoje lekarzy powiedziało, że NPR jest to WYKLUCZONE. Prosze Was o więcej informacji
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez AniaM » 27 czerwca 2010, o 17:53

A niby dlaczego wykluczone? NPR jako jedyne poza sterylizacją daje 100% zabezpieczenia przy zaostrzonych regułach (tylko prawidłowo wyznaczona III faza od 4 dnia wzrostu wieczorem)
Większość lekarzy niestety myśli że NPR to kalendarzyk i nie mają o tym pojęcia za to uprawiają kult pigułki.....
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez PannaKotka » 27 czerwca 2010, o 21:04

Dowiedzialam się, że :
Aknenormin rozwala cykl- to jedno z najsilniejszych lekarstw
Nie można zajsć w ciąże podczas zażywania tego lekarstwa (należy stosować 2 metody anty.)
Sama nie wiem co teraz, jestem wierząca, nie chce odmawiać współżycia meżowi przez 9 miesięcy, nie jestem też zdecydowana na inną antykoncepcje;/
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez AniaM » 27 czerwca 2010, o 21:39

Nie jestem lekarzem, przyjrzałam się ulotce, o cyklu nie ma tam nic.
Zawsze można spróbować obserwacji i zobaczyć jak będzie wyglądał wykres i objawy.

A najlepiej to chyba iść do lekarza gin-npr-owca co by było wiarygodnie.
A dalej jeśli potwierdzi się, że nie można prowadzić obserwacji (choć nie wiem czemu? lek wpływa na temperaturę albo szyjkę? ) to skonsultować ze spowiednikiem.

Barnie tabletek to najłatwiejsze rozwiązanie (głównie dla lekarza;-) nie poddawałabym się tak łatwo.
Mi lekarz serwował na bolesne miesiączki tabletki 8 lat, a ja nie miałam świadomości, że można inaczej.... pomagało rewelacyjnie więc brałam, skutki mam do dziś.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez PannaKotka » 27 czerwca 2010, o 23:02

Lek wpływa na śluz, co do temperatury, to nie jestem pewna, ale siostra leczyła się odpowiednikiem tego leku (Izoteckiem) i miala podwyższoną temperaturę, momentami aż wypieki na twarzy również lekarz mi powiedzial że to dość częste.
Do tej pory prócz obserwacji uzywałam persony, ale niestety aknenormin moze zaburzyć jej dzialanie.
Wiele osób moze uważać że jstem płytka, bo przywiązuje taką dużą wagę do wyglądu mojej skóry.
Szyjki nie badam, widać musze sie nauczyć. Masz moze jakieś pomocne materiały albo własne doświadczenia?
Akurat mi tabletki pomogly, bralam w wieku 17-18 lat i zminimalizowały trądzik do obecnej postaci (nie mam go juz na policzkach co jest ogromną ulgą), jednak wtedy nie współżyłam więc nie było problemu religijnego.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez AniaM » 28 czerwca 2010, o 06:54

wiesz to, że się ma wypieki czy nawet że temp ciała jest podwyższona nie oznacza, że temp w ustach czy pochwie będzie zmieniona, albo, że nie będzie można zrobić na jej podst czytelnego wykresu .to trzeba sprawdzić.

Co do szyjki to mi poradzono robić to codziennie o tej samej porze - ja to robię wieczorem po kąpieli. I się nie zniechęcać. Po jakimś czasie (mi powiedziano o pół roku ale myślę że to wcześniej było) zaczniesz się orientować jak ta szyjka się zmienia.

No i naprawdę idź do gin-a nprowca, żeby się wypowiedział co do tego leku i stosowania NPR-u przy nim.

Powodzenia!
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez magna » 28 czerwca 2010, o 11:42

Czytałam ulotkę tego leku... Mnie przeraziła. Przyznam, że nie wzięłabym tego leku i to nie tylko ze względu na npr... Bo faktycznie nie wyczytałam w ulotce żadnych wskazówek odnośnie tego, czy i jak wpływa na śluz, temperaturę, szyjkę. Ale dla mnie jakoś ogromnie dużo przeciwwskazań i możliwych działań niepożądanych. Czy naprawdę nie ma innych skutecznych leków na trądzik? Przecież ten lek to jakaś trucizna....
Poza tym AniaM ma rację - zanim sama nie sprawdzisz, jak zmienia się temperatura w ciągu miesiąca - to się tego nie dowiesz... Może mimo tego, że temperatura będzie inna niż zazwyczaj u Ciebie, skok będzie widoczny? Przecież temperatura w pochwie naprawdę może być na tyle niezmieniona, że da się zrobić czytelny wykres? Co jednak ze śluzem i szyjką? Jeśli na pewno nie da się badać śluzu, to najlepiej byłoby się błyskawicznie uczyć badania szyjki... Mnie też wydaje się, że zasadniczo umiałam odczytać jej cechy dużo szybciej niż po pół roku....
Przydałby się zorientowany w npr-ze lekarz...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez PannaKotka » 29 czerwca 2010, o 14:46

Hej, wczoraj i przedwczoraj badałam szyjkę, pomóżcie mi w interpretacji tego co wyczułam. Szykka jest dość twarda, więc wpisałam T na karcie, nie wiem czy jest zamknięta, bo ma jakby lekkie rozwarcie na czubku:D co do wysokości- nie jestem w stanie określić. Mam 31 dzień cyklu (cykle mam 34 dniowe).
Dziękuję za wszystkie rady.
I nie ma skutecznych lekarstw na trądzik... leczę się 7 lat. Nawet na ślubie mialam tradzik, nie mam żadnego nie wyretuszowanego zdjęcia.
Śluzu na 100% nie da się badać, wiele dziewczyn narzeka na ogromna suchość w ciagu całego cyklu.
Co do temperatury, obawiam się, bo często pzy tym lekarstwie jest nieznaczny wzrost temperatury, ale nie wiem czy "równomierny".
Pomóżcie mi w interpretacji szyjki. Chyba się zdecyduje w pierwszych dwóch miesiacach na prezerwatywę zanim poznam mój "nowy cykl".
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez magna » 29 czerwca 2010, o 19:52

A nie próbowałaś zabiegów złuszczania naskórka pochodnym kwasu mlekowych (typu easy peel, yellow peel)? To podobno rewelacja... Ale oczywiście nie u kosmetyczki, ale u porządnego dermatologa. A kuracja lekiem o nazwie "Izotreksin" (mąż nie jest na 100 % pewny nazwy, lek z pochodnymi witaminy A), a poza tym miejscowo Davercin - antybiotyk stosowany bezpośrednio na skórę? A Skinoren?
Mój mąż miał ogromne problemy z trądzikiem, do dziś ma. Ale dzięki wieloletniemu leczeniu i tego typu zabiegom dziś ma się całkiem nieźle... Naprawdę nie warto rezygnować z npr, z wierności pewnym zasadom w imię leczenia trądziku... No, chyba że dla Ciebie te zasady nie mają żadnego znaczenia. Ale w takiej sytuacji weź pod uwagę ilość możliwych działań niepożądanych po zażyciu planowanego przez Ciebie leku... A czytałam, że po tym leku efekt wcale nie jest rewelacyjny. Zaś zabieg pilingujący daje podobno znacznie lepsze efekty.
Zastanów się jeszcze raz...
Co do szyjki - musiałabyś poobserwować ją z miesiąc - wtedy zaczniesz widzieć różnice w wysokości... Nawet dwa tygodnie mogą wiele Ci już podpowiedzieć. Warto pamiętać, że skoro jesteś w III fazie, to prawdopodobnie szyjka jest twardo, nisko, zamknięta. Ale wraz ze zbliżającą się miesiączką to się zacznie zmieniać...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez PannaKotka » 29 czerwca 2010, o 20:06

Aknenormin to odpowiednik Izotecu:)Czyli pochodna witaminy A. Peelingów kwasami nie stosuje się przy oostrych stanach zapalnych. Mam taki tradzik http://nasze-choroby.pl/image.php?id=1023&r=3 na calej twarzy prócz policzków, to normalna choroba, przez którą leczylam się z depresji. No nic, jednak przykro mi, że uważasz to za kaprys. Zastanów się jakbyś ty się czula jako kobieta, z przystojnym mężczyzną u boku majac taka twarz i ramiona :) Dziękuje z arady, szyjkę obserwuje.
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez magna » 29 czerwca 2010, o 21:02

Zdaję sobie sprawę, że trądzik to normalna choroba... Obserwuję to u męża, jak wspomniałam. Mąż też miał stan zapalny. Ale dermatolog właśnie wykonywał peling chemiczny (ale oczywiście nie mikrodermoabrazję, bo to byłby zabieg kosmetyczny, niewskazany). I naprawdę efekty są. Ale nie ma co dyskutować, Ty już znasz najlepsze rozwiązanie, nawet jeśli Ci może zaszkodzić... Przecież nie radzę Ci, żeby Ci szkodzić.
A tak przy okazji - nie jesteś na nic uczulona? Bo w podobnym stanie jest koleżanka, która ma alergię na większość pokarmów... I to jedyny objaw u niej.
Jakbyś miała możliwość korzystania z pomocy lekarskiej w Trójmieście - możemy Ci polecić dobrego dermatologa...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez PannaKotka » 29 czerwca 2010, o 22:57

Jestem z Łodzi. Nie jestem alergikiem (prócz komarów, ale to nieistotne :)). Trądzik to u nas "rodzinne", wolałabym co prawda odziedziczyć inne cechy, ale jakoś z tą zyje. Mam dużo możliwości odnośnie leczenia, mąż skończyl medycynę, jest na stażu wiec ma dużo znajomych lekarzy, rodziców jego kolegów itd. Jednak co lekarz to opinia, przeraża mnie to. Mąż po dowiedzeniu się o moich "żalach" zaproponował że sam mi będzie tę szyjkę badał. Powiem szczerze, że uśmialam się z tej propozycji. I żebym nie marudziła bo skoro poczekał 3 lata do ślubu to i poczeka dwa miesiace do ustalenia się wyników pomiarów.
Szczerze mówiąc, wiecej rad człowiek dostanie na forum niż od lekarzy, mam wrażenie ze idą po najmniejszej lini oporu.
Dziękuję Wam:)
PannaKotka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 czerwca 2010, o 14:42
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Postprzez Fruzia » 30 czerwca 2010, o 11:03

Co do trądziku, to polecam forum Biochemia urody na portalu wizaz.pl
Nie jest to łatwa sprawa. Sama mam problemy ze skórą twarzy, głowy i to się ciągnie latami.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez artura » 30 czerwca 2010, o 11:45

skinoren jest niezły a używa się go tylko zewnętrznie, nawet można w ciązy i przy karmieniu piersią (mnie to w miarę wyprowadziło, dobrze "gasi" te zmiany ropne); mnie wkurza jak lekarze zalecają takie leki twierdząc, ze konieczna jest antykoncepcja, bo ewentualnie poczęte dziecko będzie chore a to, że ileś może umrzeć (bo te środki działąją też wczesnoporonnie), to jakoś tego nie zauważają, życzę wytrwałości przy Bożych przykazaniach, prezerwatywa tez nie jest dozowlona, ze wstrzemięźliwością w małżeństwie tez da się żyć, jak ktoś ma doświadczenie zagrożonego życia dzieciątka będąc w ciąży, to wie o czym mówię
artura
 

Postprzez Naturka74 » 30 czerwca 2010, o 18:29

Problemy z trądzikiem odzwierciedlają złą przemianę materii. Skóra jest dodatkowym organem, orócz wątroby i nerek, przez który organizm eliminuje wszelkie nadmiary. U siebie zuważyłam ogromną poprawę /miałam trądzik głównie na skroniach/ po przejściu na dietę lekkostrawną; bez cukru, mleka, zółtych serów, potraw tłustych i smażonych. Całkowita poprawa nastąpiła jednak dopiero po wyeliminowaniu stresu !
Naturka74
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 listopada 2009, o 09:58
Lokalizacja: Małopolska

Witam serdecznie!

Postprzez Anuszka » 6 sierpnia 2010, o 20:56

Kolezanka mówila mi, ze brala lek w leczeniu tradziku, po skonczeniu dowiedziala sie, ze po stosowaniu go jest ryzyko uszkodzenia plodu, w razie ewentualnej ciazy przez dwa lata od zakonczenia przyjmowania leku... Warto dowiedziec sie, czy aby lek, ktory chcesz stosowac nie ma podobnych dzialan niepozadanych. Niestety nazwy leku nie znam.

Przepraszam za brak poprawnego pisania ( nie utawiona klawiatura, a komputer z Anglii).
Anuszka
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 20:43
Lokalizacja: Mielec


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron