Teraz jest 28 marca 2024, o 21:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jeśli nie ciąża to co?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jeśli nie ciąża to co?

Postprzez sx4 » 1 lipca 2010, o 19:14

Witajcie. Mam kłopot z bólem piersi. :oops: Są duże, twarde i tkliwe, a nie jestem w ciąży. O co chodzi? Przyznam się, że trochę się martwię. Proszę o opinie. Pozdrawiam, A.
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27

Re: Jeśli nie ciąża to co?

Postprzez magna » 1 lipca 2010, o 19:31

Cóż, ja tak mam i zawsze miałam tydzień przed okresem...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez sx4 » 1 lipca 2010, o 19:55

Dziękuję magna za odpowiedź. Tylko, że to dopiero 18 dc, przy cyklach 38 - 40 dniowych :? Martwię się, że to zaburzenia hormonalne. Przed dziećmi bywało, że krwawiłam nawet co 60 - 70 dni. Miałam torbiele (ok.3*3 cm). Teraz jest już lepiej. Ech, pewnie przesadzam i niepotrzebnie panikuję. :roll:
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27

Postprzez kamyczek » 2 lipca 2010, o 10:03

Mnie też tak kiedyś mocno bolały piersi ponad 10 dni przed okresem. Jak się okazało to było jak najbardziej normalne. Zazwyczaj bolą mnie dokładnie tydzień przed @.
Nie martw się :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez magna » 2 lipca 2010, o 12:23

Jak to napiszę, to wyjdzie na to, że jestem wiecznie obolała, ale faktycznie czasem tak jest :)... A więc mnie bolą piersi, są twardsze i powiększone tydzień przed okresem, ale też czasami w połowie cyklu, w dni, które zapewne (sądząc z obserwacji) są pobliżu momentu jajeczkowania... Taaak - biust mały, ale dający się we znaki :p. A jeśli bolą Cię w dniu 18., no to akurat wersja ze zbliżającym się jajeczkowaniem u Ciebie byłaby możliwa chyba...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez kamyczek » 2 lipca 2010, o 12:39

magna napisał(a):Jak to napiszę, to wyjdzie na to, że jestem wiecznie obolała, ale faktycznie czasem tak jest :)...


Rozumiem Cię :) Faktem jest, że każdy organizm jest inny i każdy ma inny próg bólu. Ludzie oceniają wg swoich odczuć, a to nie do końca jest ok. Moje koleżanki tylko niektóre rozumieją, co to znaczy ból miesiączkowy. A żadna nie wie, co to ból owulacyjny. Kiedy ja zwijam się z bólu one twierdzą, że jestem strasznie delikatna i przewrażliwiona. :wink: Przecież nie zmyślamy :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez magna » 2 lipca 2010, o 13:17

Oj, kamyczku - "miło" wiedzieć, że nie tylko ja tak miewam... Jako jedyna spośród nas - czterech sióstr w rodzinie przechodzę wszelkie "progi" miesiąca tak boleśnie... A niby jesteśmy takie podobne. Ból owulacyjny często mi się daje we znaki, co dla moich siostrzyczek jest totalnie niezrozumiałe... Z kolei miesiączka - mama i siostry oceniają, że jestem jakaś wrażliwa na ból, bo oczywiście jakoś łągodniej to u nich przebiega... A ja naprawdę zwijam się, płaczę z bólu i nic nie wymyślam... Że już o omdleniach w czasie miesiączki, biegunce, wymiotach, zawrotach głowy nie wspomnę... Nikt nie jest w stanie uwierzyć, że ja po prostu w te dni tak mam. I że naprawdę masę wysiłku wkładam w to, żeby w te dni normalnie funkcjonować... Zawsze tak u mnie było. Ponoć po dziecku to się kiedyś zmieni - zobaczę, ocenię, ale kiedyś ;).
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez sx4 » 2 lipca 2010, o 15:17

Dziewczyny, dziękuję za pomoc :) Jesteście nieocenione. G pewnie by mnie spławił i stwierdził, że przesadzam :roll:
Dziś już "oklapły" i nie bolą. Wprawdzie to za wcześnie na owulkę, bo zwykle skok temperatury mam ok. 25 - 28 dnia, ale może coś się poprzestawiało..... Będziemy obserwować ;)
Dziękuję :)
Jeśli zaśmiecam forum to przepraszam i proszę Moderatorkę o skasowanie tematu.
Pozdrawiam, A.
sx4
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 czerwca 2010, o 18:27


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron