Teraz jest 28 marca 2024, o 13:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

prolaktyna...zbijac czy nie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

prolaktyna...zbijac czy nie?

Postprzez 24ona » 13 maja 2010, o 23:10

witam

mam skomplikowana zdrowotna sytuacje, nie mogę pozwolić na ewentualne nieplanowane poczęcie, bo mogę mieć chore dziecko, dlatego zamierzam współżyć tylko po owulacji...ale... jej często nie ma , PRL - 31.

biorę na własną rękę Castagnus, ale póki co..od miesiąca, nie pomaga... skoku temp brak, śluz ciągle płodny...

Czy brałyście na PRL coś? Castagnus pomagał?

a Bromergon? Czy on jest skuteczny i ...czy efekty leczenia są długotrwałe, czy Wysoka Prl wracała wam? a można razem z nim stosować NPR?

DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE INF...
POZDRAWIAM:)
24ona
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2010, o 23:38

Postprzez Fruzia » 14 maja 2010, o 13:44

Bromergon to lekarz przepisuje. Do niego to pytanie.
Mam podobna PRL, ale skoki temp. przeważnie są. Bromergon brałam przez miesiąc, wyniki się nie poprawiły, a skutki uboczne fatalne. Ale niektórym pomaga i tak nie szkodzi. Chyba nie da się przewidzieć, jak Twój organizm by zareagował.
Castagnus chyba pomaga po 3 miesiącach, ale nie jestem pewna. Sa jakieś wątki na ten temat, poszukaj pod prolaktyna, hiperprolaktynemia albo castagnus.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez fiamma75 » 14 maja 2010, o 15:14

warto zbadać przyczynę hiperprolaktynemii.
Czy badałaś TSH i masz wykluczoną niedoczynność tarczycy?
Czy może brałaś niedawno pigułki antykoncepcyjne (nawet jako lek)?
Czy miałaś rezonans przysadki mózgowej?

Castagnus może pomóc przy dłuższym braniu, al raczej w sytuacjach, gdy cykl nie jest znacząco zaburzony. W takich sytuacjach lepsze są leki np. bromergon lub lepsze i droższe mające mniej skutków ubocznych. Czasami trzeba je dość długo brać, ale przynajmniej cykl dość szybko wraca do normy. Poza tym musisz wiedzieć, ze nieleczona hiperprolaktynemia utrudnia zajście w ciążę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MAKG » 17 maja 2010, o 11:26

Ja miałam podwyższoną PRL - niby w górnej granicy normy, ale po badaniu z obciążeniem poszybowała wysoko.

Jako "strażnika" prolaktyny lekarz przepisał mi parlodel - bardzo małą dawkę i po niecałym roku PRL znalazła się w środkowym przedziale normy :)) Parlodel jest dużo droższy niż Bromergon, ale nie daje skutków ubocznych.
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron