Teraz jest 29 marca 2024, o 14:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Lekarz proponuje hormony - bardzo prosze o pomoc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Lekarz proponuje hormony - bardzo prosze o pomoc

Postprzez alfa166 » 22 marca 2010, o 19:30

Witam. Prowadzę obserwacje od 4 lat. Zawsze cykle były czytelne. W tym cyklu wystąpiły jakieś nieprawidłowości: krew w śluzie płodnym 13,14,15 i 18 dnia cyklu. Z temperatur na razie nie wynika czy owulacja była, śluz już niepłodny, ochota na seks osłabła. Gin zrobił USG dopochwowe i pokazł mi 2 pęcherzyki Graffa. Jeden wielki i wyraźny, drugi mniejszy. Powiedział, że wygląda jakby to było przygotowanie do owulacji. Najprawdopodobniej pęcherzyki nie pękają i zostają w jajnikach. Zaproponował hormony na jakiś czas by "zablokować" owlacje. Jeśli tego nie zrobię - utworzą sie torbiele. Umówiłam się, że przyjdę za miesiąc i wtedy podejmę decyzję. Bardzo nie chcę brać hormonów. Proszę zerknijcie na mój wykres i napiszcie co o tym sądzicie:

http://www.fertilityfriend.com/home/bab7b

Rozumiem z tego, że owulacja jest, ale pęcherzyki nie sa wydalane? Bo przecież temperatura ładnie skacze, to by potwierdzało owulację. Pogubiłam sie.
alfa166
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2009, o 15:08

Postprzez Naturka74 » 24 marca 2010, o 11:44

Masz rację, że nie zgodziłaś się z marszu na leczenie hormonalne. Lepiej poddać się obserwacji przez jakiś czas i jeśli rzeczywiście utworzą się torbiele wtedy podejmować decyzję. Jednak nawet w przypadku torbieli lub cyst taka kuracja musi spełniać kilka warunków, które lekarz powienien zweryfikować. Jeśli tego nie zrobi, sama o nie zadbaj:
1/ wywiad rodzinny, czy nie było chorób zatorowo-zakrzepowych lub niewydolności żył głębokich wśród bliskich,
2/ badania w kierunku wydolności wątroby,
3/ badania hormonów w celu potwierdzenia, że rzeczywiście występuje niedobór estrogenów. Niektórzy lekarze mają dziś bardzo lekką rękę w przepisywaniu hormonów. Nie zgadzaj się na bycie królikiem doświadczalnym!
4/ poproś o przepisanie leków osłonowych na wątrobę, ponieważ kuracja hormonami syntetycznymi bardzo ją osłabia.
A poza tym nie martw sie na zapas, takie niepęknięte pęcherzyki zdarzają się wielu kobietom co jakiś czas i nie ma z tym kłopotu, ponieważ same po miesiączce się wchłaniają.
Pozdrawiam
Naturka74
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 listopada 2009, o 09:58
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Kręciołek » 30 marca 2010, o 17:56

Jakie konkretnie dostałaś hormony? Lekarz po prostu powinien przepisać Ci Luteinę i kazać czekać na okres...
Są też leki na pękanie pęcherzyków podawane podczas owulacji.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alfa166 » 31 marca 2010, o 10:21

Lekarz nie powiedział jaki to będzie preparat, bo nie zgodziłam się na razie. Mam przyjść na USG w przyszłym cyklu w fazie lutealnej. Wykres mam książkowy, ale niestety nie wiem czy pęcherzyk pękł czy nie.
alfa166
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2009, o 15:08

Postprzez NB » 2 kwietnia 2010, o 16:02

Zrozumiałabym, gdyby to było pęcherzyków w jednym jajniku, ale tu chodzi o dwa pęcherzyki w czasie jednego cyklu?

Wykres jest ładny, moim zdaniem nie ma potrzeby ingerowania hormonalnego w takim przypadku. Tak się po prostu czasem zdarza.
Natomiast jeśli chcielibyśmy skutecznie zahamować owulację to trzeba byłoby zastosować preparaty hormonalne starszej generacji, zawierające duże dawki estrogenów, a takich dziś lekarze w większości nie stosują.

Sugeruję konsultację z innym lekarzem.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alfa166 » 2 kwietnia 2010, o 22:11

Dwa pęcherzyki, duży i wyraźny w lewym jajniku, mały, ale widoczny w prawym. Nie wiem jak dalej potoczy się cykl, dziś 12 dzień i spadek temperatury, wczoraj mega PMS, wiec nie wiem czy jutro nie dostanę miesiączki. A to wskazywałoby na krótką fazę lutealną, więc chyba jednak owulacji nie było. Nadal jednak liczę, że to jednorazowy wybryk.
alfa166
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2009, o 15:08


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron