Teraz jest 29 marca 2024, o 16:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

leki przeciwbólowe a płodność

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

leki przeciwbólowe a płodność

Postprzez Turandot » 14 marca 2010, o 22:15

Kiedys juz zadałam to pytanie, ale nie doczekałam się odzewu, może tym razem bedzie inaczej.

Chciałabym mianowiecie zasiegnąć porady,jak to właściwie jest z tym ibupromem ( i wszystkimi innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) a płodnością?

Na ulotce od tego typu leków zawsze piszą, że "może niekorzystnie wpływać na płodnośc u kobiet" lub wręcz "może utrudnić zajście ciążę" - niby to samo, ale nie to samo.

Na tej stronie http://www.poruszycswiat.pl/?cid=135 znalazłam informację, że

"Leki przeciwbólowe z grupy tak zwanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), należą do niej wszystkie leki przeciwbólowe wymienione w poprzedniej części z wyjątkiem paracetamolu i tramadolu, mogą zmniejszać płodność, poprzez utrudnienie zagnieżdżenia się jaja w macicy. Efekt ten ustępuje po odstawieniu leków."

Czy wie ktoś coś więcej na ten temat? No i co najważniejsze, czy jesli to prawda to mozna takie leki bez skrupułów stosować?
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron