Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 19:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

drętwienie rąk w nocy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

drętwienie rąk w nocy

Postprzez MAKG » 19 listopada 2009, o 10:45

Otóż od tygodnia co noc przebudzam się ze zdrętwiałymi rękami - jedną ale najczęściej obie - od łokcia w dół :((

Czy miała już któraś z Was coś takiego, albo ktoś słyszał - co robić - poza tym, że do lekarza iść - tylko jakiego - ortopedy, kardiologa, neurologa?? :((
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez milgosia » 19 listopada 2009, o 11:09

MAKG, ja bym poszła w pierwszej kolejności do internisty, a on na pewno pokieruje dalej do odpowiedniego "-loga", albo od razu zleci Ci badania.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mysza » 19 listopada 2009, o 13:21

MAKG, ja w pierwszej kolejności uzupełniłabym sobie magnez, wapń i potas. Są tabletki, w których jest i magnez i potas (np. aspargin).

Myślę, że jeśli wybierać się na konsultacje do lekarza, to jeśli miałaby być to konsultacja płatna (internista), to warto wcześniej zrobić sobie badanie poziomu przynajmniej tego magnezu i potasu, żeby iść już z jakimiś wynikami do przekonsultowania. A jeśli do lekarza rodzinnego - to można liczyć na to, że sam da skierowanie na te badania (coby zaoszczędzić trochę kasy). Badanie Mg to wydatek rzędu 8zł, podejrzewam, że potas też.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Nania » 21 listopada 2009, o 02:08

Hej :)
Moim zdaniem przypomina mi to trochę zespół cieśni nadgarstków... przypuszczam, że jesteś osobą zapracowaną... no i może tu tkwi problem. Jego usunięcie polega na niewielkim zabiegu, chyba podcięcie czegoś... ale jak zawsze warto skonsultować to z lekarzem internistą no i najważniejsze - mysleć pozytywnie.. pozdrawiam i życzę zdrówka:)
Nania
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 16:22
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez MAKG » 23 listopada 2009, o 12:02

Spieszę donieść co i jak z moimi łapami drętwiejącymi w nocy.
Otóż poszłam do ortopedy.
I wnioski są takie:
- jeśli drętwieją przede wszystkim trzy pierwsze palce (od kciuka licząc) to może to wskazywać na zespół cieśni nadgarstka
- jeśli zaś drętwieją przede wszystkim dwa ostatnie palce - wskazuje na to, że coś nie tak z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Jedno i drugie może być od siedzącego trybu życia. W moim przypadku okazało się, że pewnie to ten kręgosłup - dostałam zestaw ćwiczeń wzmacniających odcinek szyjny kręgosłupa i już widzę lekką poprawę.

A co zespołu cieśni nadgarstka - miałam tą chorobę jakieś 6 lat temu - wylądowałam z szyną do łokcia. Teraz wiem, że mam tendencję do tego, więc staram się uważać na moje łapki, a przede wszystkim nie robić pewnych charakterystycznych ruchów, po których zdarza mi się ucisk w nadgarstku.

Ogólnie, ortopeda stwierdził, że ok. 80% pacjentów u niego to osoby młode pracujące przy komputerze - albo odcinek szyjny kręgosłupa nawala, albo bark, albo zespół cieśni nadgarstka... Choroba zawodowa :(
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron