Teraz jest 29 marca 2024, o 02:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Stłuczony termometr w pokoju dziecka

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Stłuczony termometr w pokoju dziecka

Postprzez lajla » 17 listopada 2009, o 11:58

Właśnie zauważyłam, że u córeczki w pokoju pękł termometr rtęciowy. To był taki nieduży termometr ścienny, który leżał w pozycji poziomej i niestety ktoś przygniótł go grubą książką i prawdopodobnie zgniótł zbiorniczek z rtęcią. Wiem, że rtęć zamienia się w kulki, ale takich nie zauważyłam, więc pewnie już wyparowała. :( Mała ma tylko 3 latka i bardzo się boję, że się nawdychała oparów, na noc zawsze zamykamy jej drzwi do pokoiku, a od niedzieli kaszle w nocy, w dzień sporadycznie a w nocy jak trochę pośpi to kaszle. Byłam z nią dziś u lekarza i wszystko jest ok, a lekarka nam powiedziała, że prawdopodobnie ma za ciepło w pokoju, choć ostatnio nie włączamy ogrzewania. Inna opcja to nowy stół, który kupiliśmy w sobotę, ale on stoi w salonie. :? Może ktoś z Was się orientuje, co robić?? Czy zabrać ją jeszcze raz do lekarza?? Czytałam, że najgorsze jest wdychanie rtęci i że objawy zatrucia pojawiają się dopiero po jakimś czasie.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ...und_ewig » 18 listopada 2009, o 14:24

sprawdz jeszcze raz dokladnie czy nie ma nigdzie tej rteci, ona naprawde moze wszedzie wejsc, w kazda szczelke. pokoj wietrz, wietrz. ilosci pary z jednego termometr nie sa raczej w stanie wywolac wiekszych zatruc, wiec nie jest potrzebne podawanie "odtruwacza"
najlepiej pozbyc sie takich termometrow z domu oddajac do utylizacji.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron