Teraz jest 29 marca 2024, o 11:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wizyta u okulisty

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wizyta u okulisty

Postprzez mmadzik » 21 czerwca 2009, o 10:54

Hello!
Musze wybrać się na wizytę do okulisty, bo ze względu na moją dużą wadę wzroku lekarz musi zdecydować co do rodzaju porodu. Moja wątpliwość polega na tym, że do zeszłego roku (czyli też do ostatniej wizyty u okulisty) używałam wyłącznie okularów, teraz w zasadzie na co dzień noszę soczewki kontaktowe. Jak to się ma do wizyty u lekarza? Mam iść w okularach, a tylko powiedzieć, że noszę soczewki? Chociaż w soczewkach widzę zupełnie inaczej, lepiej... Czy iść w soczewkach i to nie przeszkadza w badaniu? Dodam, że już od lat żaden lekarz nie kazał mi czytać literek z tablicy bez okularów (nic bym nie przeczytała ;)), a zdejmowałam je tylko do badania w ciemni i na tym komputerze, gdzie ogląda się wnętrze oka.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez fuer_immer » 21 czerwca 2009, o 13:45

mi jak bada co roku wzrok, to patrze przez takie okulary co mi przed oczy wyjezdzaja i ona tam zmienia rozne ustawienia. wiec nie moge miec soczewek, dlatego ide w okularach.
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez Gosiaczek » 21 czerwca 2009, o 13:47

Tez nosze szkla kontaktowe i kiedys wybralam sie na wizyte do okulisty rowniez w szklach i pani doktor kazala mi je sciagnac bo powiedziala,ze nie da sie dokladnie zbadac oka. Radze wiec sciagnac przed a unikniesz mojego nerwowego sciagania szkiel w gabinecie :) Przy badaniu wzroku gdy kaza Ci czytac i tak dopasuja Ci szkla i ocenia wade. A Ty dodatkowo idziesz zbadac wzrok pod katem wyboru drogi porodu wiec napewno bedziesz miala dosc szczegolowe badanie bo w tym przypadku wielkosc wady nie jest najwazniejsza z tego co wiem. Co prawda gdy chodze badac wzrok do optyka co 6 miesiecy w zwiazku z kontrola pod katem noszenia szkiel kont. - wtedy nie sciagam szkiel ale chodzi o rutynowe badanie wilgotnosci oka, osadzenia szkiel, reakcji oka etc a to zupelnie co innego. Tak wiec - niestety wiem,ze to bolesne bo sama nie lubie chodzic w okularach ale trzeba bedzie chyba na te oklicznosc ja zalozyc :wink:
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez mmadzik » 22 czerwca 2009, o 17:59

Fakt - wielkość wady wzroku ma tutaj podobno niewielkie znaczenie, liczy się tendencja do odklejania siatkówki. Co do badań, jakie muszę mieć zrobione to nie mam pojęcia, ale na pewno będą te badania wnętrza oka. Ja tak podejrzewałam, że logicznie rzecz biorąc powinnam iść w okularach, ale miałam wahania odnośnie tego, że:
1. Lekarz, do którego chodziłam ochrzaniał mnie nieziemsko przy ostatnich wizytach, że nie noszę soczewek i przy mojej wadzie wzroku to "wręcz niebezpieczne" :roll:
2. Myślałam, że można od razu skontrolować, czy nie trzeba dobrać innych soczewek (np. inną moc)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez fuer_immer » 22 czerwca 2009, o 22:36

ale masz problem, wez to i to ze soba. a lekarza sie boisz, ze nie umiesz powiedziec dlaczego masz okulary?
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez mmadzik » 23 czerwca 2009, o 10:44

Nie pisałam nigdzie, że się boję i moje wątpliwości rodzą się ze strachu. Ja raczej nie z tych, co zahukani wyszliby z gabinetu 8) Po prostu - dlaczego mam tracić czas i energię np. na zdejmowanie czy zakładanie soczewek w gabinecie, jak mogę iść od razu dobrze przygotowana? Stąd moje pytanie - może ktoś wie, był w podobnej sytuacji, itd.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez fuer_immer » 23 czerwca 2009, o 10:58

napewno bedzie chcial ci zobaczyc dno oka, do tego nieraz kropia aby rozszerzyc zrenice, wiec poszlabym z okularami, a soczewki miala w torbie i tak.
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez Maria » 23 czerwca 2009, o 22:26

Ja ide w soczewkach, zdejmuje w gabinecie i zawsze mam ze soba pojemniczek i plyn wielofunkcyjny. Potem znow zakladam.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez NB » 24 czerwca 2009, o 14:18

Do badania trzeba soczewki zdjąć. A jaką masz wadę mmadzik?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 24 czerwca 2009, o 16:15

No właśnie przez to zdejmowanie i zakładanie soczewek wybiorę się jednak w okularach, to łatwiej, wygodniej i higieniczniej... A wadę mam -8 (wg okularów mam takie szkła, bo soczewki noszę -6,75 na razie).
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron