Teraz jest 29 marca 2024, o 11:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

antykoncepcja hormonalna NA STAŁE???????

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

antykoncepcja hormonalna NA STAŁE???????

Postprzez @nn@ » 8 czerwca 2009, o 23:02

Witam,
przez kilka miesięcy miałam dodatkowe plamienia, które występowały w I fazie, zaraz po miesiączce. Poza tym od dawna mam bardzo bolesne, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie miesiączki (głębokie omdlenia, paraliż, drgawki, pomaga tylko tramal). Cierpię również zaburzenia hormonalne (poziom androstendionu trzykrotnie przekracza normę, testosteron szalał ale teraz jest w normie, wszystkie hormony kobiece i reszta hormonów nadnerczy w normie, przeszłam bardzo dokładną diagnostykę endokrynologiczno - ginekologiczną w klinice, wykluczono PCO, zresztą wszystko już chyba wykluczono). Półtora roku temu usunięto mi potworniak z jajnika.
Dodatkowe plamienia nie ustąpiły po Castagnusie. Moja pani ginekolog najpierw powiedziała, że dzieje się ze mną coś "bardzo niedobrego", następnie stwierdziła, że przyczyny nie widzi (wykonała dokładne usg na nowoczesnym sprzęcie), a w końcu przepisała mi antykoncepcję hormonalną yasminelle. Nie byłam zachwycona, ale czego się nie robi. Zapytałam tylko, jak długo będę przyjmować tabletki, ponieważ liczyłam na to, że cykle uregulują się po pewnym czasie i że będę mogła zrezygnować z hormonów. W odpowiedzi usłyszałam, że tabletki będę przyjmować już na stałe. Niestety nie zapytałam, co dokładnie oznacza "na stałe": przez resztę życia? do menopauzy (mam 25 lat:)? co z ciążą?
Mam do Was pytanie: czy ktoś jest w podobnej sytuacji???????????? Bardzo liczę na Wasz odzew. Czuję się trochę zagubiona, zwłaszcza że byłam u wielu lekarzy(i tych propagujących npr, i tych w miarę neutralnych, i tych popierających antykoncepcję). Od żadnego nie usłyszałam nic sensownego na temat mojego stanu zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie
@nn@
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 22:08

Postprzez AniaM » 9 czerwca 2009, o 07:03

ja miałam podobnie, omdlenia, wymioty, w zasadzie nic mi nie pomagało. i też dostałam antykoncepcję którą brałam blisko 10 lat. Teraz żałuję. Kiedy chciałam po iluś latach odstawić lekarka mi powiedziała tylko - to chce pani rodzić co miesiąc??
Przejdź się do dobrego ginekologa endokrynologa, może jest inne rozwiązanie.

W moim przypadku pomógł.... ibuprofen - wiem, że w to nie uwierzysz, ja też wyśmiałam lekarza jak mi go dał ale... biorę pierwszą tabletkę jak się zaczynam domyślać że za 2 godziny będzie mnie boleć i potem co kilka godzin jedną - pierwszego dnia dochodzę do 5-6 tabletek, drugiego 2-3 potem już doraźnie. NIe jest tak, że nic nie boli choć bardzo mało ale normalnie żyję pracuję itp.

Nie twierdzę, że Tobie też to pomoże ale antykoncepcja nie leczy tylko maskuje problem, przestaniesz brać i będziesz miała to samo.

Poza tym dobrze obserwować cykl (bez antykoncepcji oczywiście) i iść do lekarza, który umie to zinterpretować (co niestety jest rzadkie).
Z wykresu może wyczytać więcej niż z badań, zwłaszcza gdy ich dzień pobrania nijak się ma do fazy cyklu.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez Kinia » 9 czerwca 2009, o 22:43

Dokładnie tak jak pisze AniaM.

Może warto wybrać kogoś z listy naszych NPRowych lekarzy... albo nawet udać się do jakiegoś naprotechnologa.

Na pewno całe życie na antykoncepcji, to najgorsze rozwiązanie z możliwych. Problem trzeba rozwiązać, a nie ominąć... z pożałowania godnymi skutkami.

Powodzenia!!! Nie daj się głupim lekarzom!!!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez @nn@ » 10 czerwca 2009, o 09:43

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź
Byłam już u lekarza NPR-owca, który jest również naprotechnologiem, i nic. Nie wie, co mi jest. Brałam przepisane przez niego leki (Glucophage, Castagnus i kilka innych), ale było coraz gorzej, więc zdecydowałam się na tabletki.

AniuM, mam do Ciebie pytanie: piszesz, że przyjmowałaś antykoncepcję hormonalną przez 10 lat i żałujesz ze względu na skutki uboczne. Jakie to skutki uboczne? Ja do tej pory zauważyłam trądzik (a wcześniej miałam piękną cerę...), bolesny żylak na lewej nodze (to mnie martwi najbardziej) i migrenowe bóle głowy (nigdy wcześniej ich nie miałam!).
Kinia, masz rację, nie wolno się dać głupim lekarzom, bo w razie czego nikt nikomu zdrowia nie przywróci... czasem jednak bardzo trudno ocenić, który lekarz ma rację. Tym jestem najgorzej zmęczona, od ponad dwóch lat szukam ginekologa, któremu zaufam bez żadnych "ale".
A może znacie jakiegoś dobrego lekarza w Warszawie lub w Lublinie?

Pozdr****
@nn@
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 22:08

Postprzez Kinia » 10 czerwca 2009, o 12:16

Ja o lekarzach wiem tylko z polecenia, więc to tyle co ze strony...

Ale @nn@, czy ten naprotechnolog jak zobaczył, że leki na Ciebie nie działają nic Ci nie zaproponował?? Nie robił kolejnych badań?? Nie szukał przyczyny??
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez AniaM » 10 czerwca 2009, o 13:25

Żałuję bo widzę z perspektywy, że mogłam tego świństwa nie brać.
Poza tym rok temu poroniłam i mamy problem z poczęciem i wprawdzie na ma na to dowodów ale cały czas myślę czy te prochy nie mogły być tego przyczyną. Namiar na dobrą lekarkę gin-endo-npr z warszawy, wysyłam Ci na priv

i tak jak pisałam antykoncepcja nic Ci nie wyleczy tylko będzie maskować problem
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez MAKG » 10 czerwca 2009, o 13:47

to może na zapas ja też poproszę o namiar na gin-endo-npr :)
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez Kinia » 15 czerwca 2009, o 18:57

I ja też, jeśli można :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez NB » 16 czerwca 2009, o 14:00

Migrenowe bóle głowy są wskazaniem do odstawienia pigułek.
Żylak też powinien włączyć czerwoną lampkę.
Na Twoim miejscu zaczęłabym od rewizji diety, oczyszczenia organizmu (może rekolekcje wyjazdowe z postem Daniela?) i uzupełnienia niedoborów witamin i mikroelementów, przede wszystkim magnez+wapń, wit C i z grupy B, cynk.Polecam artykuł: http://www.pro-life.org.pl/2009/06/pigu ... biety.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez @nn@ » 21 czerwca 2009, o 08:23

Witam Was,
dawno mnie tu nie było:) dzięki za wszystkie odpowiedzi, AniuM, dziękuję za namiary na lekarza, wybiorę się:)
niedawno odwiedziłam moją "starą" panią ginekolog, kazała mi odstawić tabletki, właśnie ze względu na żylaki i migreny, więc będę próbować diety itd. uzupełnianie magneu i wapnia nic a nic mi nie daje, już tego próbowałam :( ale myślę, że może w połączeniu ze zmianą diety... dziękuję za link do artykułu:)
serdeczne pozdrowienia
@nn@
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 22:08

Postprzez @nn@ » 22 czerwca 2009, o 18:23

jeszcze jedno pytanie (bardzo ważne dla mnie:):

czy któraś z Was wie, co mogą oznaczać dodatkowe plamienia/lekkie krwawienia w I fazie cyklu (np. dwa dni po 7-dniowej miesiączce znów zaczyna się krwawienie)????????

będę baaaaaaaaaardzo wdzięczna za odpowiedź :)
@nn@
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, o 22:08

Postprzez NB » 24 czerwca 2009, o 12:40

Może to być spowodowane niedoborem magnezu i innych składników mineralnych, witamin, a taki niedobór ma swój udział w zaburzeniach hormonalnych. Suplementacja musi być długotrwała, co najmniej 1 miesiąc.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron