Teraz jest 29 marca 2024, o 00:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Progesteron

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Progesteron

Postprzez eppl » 25 lutego 2009, o 19:07

Robiłam badanie progesteronu w 20dc tak jak zalecił lekarz.Wynik 0,495.W legendzie na wyniku są podane parametry:
faza folikularna: 0-1,13
faza owulacyjna:0,48-1,72
dalej faza lutealna,ale to nieważne,bo mnie to nie dotyczy.Natomiast patrząc na mój wynik znajduje się w obu pierwszych przedziałach.
I dlatego mam pytanie w jakiej fazie jestem ja jesli wyszedł mi wynik o jakim wyżej napisałam.Proszę o odpowiedź,bo troche jestem zdezorientowana.
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez Kacha » 26 lutego 2009, o 08:39

Wynik progesteronu nie powie Ci w jakiej jestes fazie...jesli masz cykle 28-dniowe, a przypuszczam ze lekarz tak mysli i dlatego kazal zrobic to badnia wlasnie 20dc, to teoretycznie powinnas byc w fazie lutealnej i w ten sposob sprawdzic czy wartosc progesteronu jest dostatecznie wysoka jak na ta faze,by np nie bylo problemu z utrzymaniem ciazy... ale sam wynik nie swiadczy o konkretnej fazie.
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez eppl » 26 lutego 2009, o 20:04

Cykle mam prawie zawsze 40-sto kilku dniowe,dlatego lekarz kazal mi zrobic m.in te badanie.W takim razie ten wynik o który pytam jest dobry czy czy zły?Zlecił tez zrobienie badania prolaktyny,ktora wyszła mi 10.5(wiec chyba prawidłowo),TSH-1,38.
A chodziło mi o to ze chcialabym stosowac NPR ale z takimi nieregularnymi okresami to jest utrudnione (choc wiem,ze nie jest to niemozliwe) i chcialam je uregulowac,stąd skierowanie na badania.
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez Amazonka » 26 lutego 2009, o 20:28

Wynik można interpretować na tle samoobserwacji. Bez tego ani rusz.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez eppl » 26 lutego 2009, o 20:54

Dobrze to wiem,ale chyba badanie z krwi hormonów też o czymś świadczy?
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez Kacha » 26 lutego 2009, o 21:48

Ja przy moich 32-37 dniowych cyklach robilam badnie progestetronu w 31dc(wynik we wtorek), powinno sie robic progestereon mniej wiecej 7dni po owulacji, jesli cykle masz 40dni i wiecej to wynik jest niemiarodajny i o niczym nie swiadczy
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez vanillka » 27 lutego 2009, o 10:28

eppl napisał(a):Dobrze to wiem,ale chyba badanie z krwi hormonów też o czymś świadczy?

eppl, to nie jest tak, że na podstawie wyniku hormonów z krwi określasz, w jakiej jesteś fazie cyklu.
To działa dokładnie w drugą stronę. Najpierw musisz wiedzieć w jakiej jesteś fazie idąc na badanie (do tego potrzebna jest właśnie samoobserwacja, zwłaszcza jak się nie ma regularnych 28-dniowych cykli). Wtedy otrzymując wynik możesz sprawdzić, czy jest on prawidłowy dla tej fazy, w której byłaś w momencie badania. I dopiero takie podejście jest miarodajne i pozwala wyciągnąć właściwe wnioski z otrzymanego poziomu hormonu z krwi.
vanillka
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 stycznia 2009, o 10:35
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron