Teraz jest 28 marca 2024, o 20:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy owulacja 5dc jest możliwa?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Czy owulacja 5dc jest możliwa?

Postprzez 2kreski » 20 lutego 2009, o 21:22

Witam, przytrafiło mi się coś dziwnego.Zaczęłam pomiar 6 dc i od razu wskoczyła mi temp.36,9 a 17 dnia cyklu nagle i niespodziewanie pojawiła się @. Czy to możliwe,że owulacja miała miejsce bardzo wcześnie? gdzieś między plamieniem pojawiał się śluz przypominający płodny a 6dc miałam silny ból owulacyjny (trochę się zdziwiłam :shock: ).Temperatura między 36,85 a 37,05, śluz od 6dc cyklu niepłodny, maziowaty.Skóra w pryszczach, zawroty głowy (potworne).Dziś miałam nawet zrobić test ciążowy, jak mnie przy tablicy dopadła miesiączka :lol:
I nie wiem, czy to wynik stresu (było ostatnio stresująco) czy dzieje się coś złego. :?:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Kacha » 21 lutego 2009, o 10:32

Ja tak mialam ze praktycznie zaraz po @ mialam skok, ale bralam wtedy duphaston od 16dc przy czym najwczesniejsze skoki tempki mialam okolo20dc, wiec owulacje ten duphaston mi hamowal i pojawiala sie zaraz po miesiacze, a moze to nie byla @ tylko krwawienie srofcykliczne? mierzylas tempke az do tej niby @ i spadla? Bo juesli tak to nie moge Ci pomoc bo po prostu nie wiem...
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez 2kreski » 21 lutego 2009, o 13:01

w dniu, w którym pojawiła się miesiączka (normalne, obfite krwawienie)temperatura wynosiła 37,0.... :roll:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Amazonka » 21 lutego 2009, o 14:08

Z powodu przerwy w pomiarach w czasie @ nie wiesz, czy w ogóle spadła?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 2kreski » 22 lutego 2009, o 00:05

Uściślę: w poprzednim cyklu nie mierzyłam temperatury wcale, zrobiłam sobie kilkumiesięczną przerwę, po tym, jak córeczka tłukła mi kolejne termometry, więc to był pierwszy cykl z mierzoną tempką.Niestety, nie wiem, czy w poprzednim cyklu spadła,mierzyć też zaczęłam późno, dopiero 6dc. Ale jest mało prawdopodobne, by mogło dojść do poczęcia w cyklu minionym.To wyglądało tak:
1dc plamienie
2-4 @
5dc plamienie rozciągliwe
6dc 36,9 różowy lepki, szyjka uniesiona, ale miękkawa, silny ból owulacyjny
7dc 36,85 różowy lepki szyjka jw
8dc 36,85 różowy, lepki maziowaty, szyjka jw
9dc 36,9 lepki, biały, szyjka nisko, twarda
10dc 37,0 nieprzejrzysty, lepki, lekkie plamienie, maziowaty, szyjka jw
11dc 37,05 reszta jw
12dc 37,05 jw
13dc 37,0 jw
14dc 37,0 jw
15dc 36,95 nitki krwi, nieprzejrzysty, lepki
16dc 37,0nieprzejrzysty, lekko rozciągliwy
17dc 37,0 krwawienie

I teraz nie wiem, czy to co brałam za plamienie rozciągliwe w 5dc to był juz śluz płodny i wczesna owulacja czy może coś innego...
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Amazonka » 22 lutego 2009, o 09:50

Przed spisanym wyżej 1 dc nie masz pomiarów PTC? W poprzednim cyklu też nie mierzyłaś?
Jeśli tak, to istnieje proste rozwiązanie. Być może krwawienie, od którego liczysz pierwszy cykl z PTC nie było okresem, lecz krwawieniem śródcyklicznym? Ono przecież może doskonale imitować @. Bez pomiaru PTC można nie odróżnić jednego od drugiego.
Skok mógł być np. dnia, którego zaczęłaś mierzyć, owulacja, potem pogorszenie jakości śluzu, PTC utrzymywała się na poziomie wyższym, prawidłowa lutealna i... @ w terminie.
Zatem owulacja prawdopodobnie nie była na początku cyklu, lecz późno.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 2kreski » 22 lutego 2009, o 10:02

Co prawda w poprzednim cyklu temp.nie mierzyłam, ale prowadziłam obserwację śluzu i szyjki, i wszystko wskazywałoby na to,że owulacja normalnie była, potem 13 dni do miesiączki, normalne objawy przedmiesiączkowe (nerwowość, obrzmiałe pierwsi, ciężkość itp.) no i @. Ale może na wszelki wypadek zrobię test ciążowy...Ale byłby numer :shock:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez kamienna » 22 lutego 2009, o 11:35

Mnie się wydaje, że możliwa jest taka sytuacja, że objawy śluzu i szyjki były, ale owu jednak nie było, przesunęła się w czsaie właśnie ze względu na stres. Nie mając zapisu temp nie możesz miec pewności, że owu była.

Niech to ktoś mądrzejszy potwierdzi.
Temp jakby ciążowa... Ale co z tym krwawieniem.... lepiej szybko diagonozować co się stało, na wypadek ciąży.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Amazonka » 22 lutego 2009, o 13:16

Temp. lutealna, niekoniecznie ciążowa. Prędzej odp. liczba dni z wyższą może być ciążowa.
Daj znać, jaki był wynik testu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 2kreski » 22 lutego 2009, o 18:48

tak to wszystko teraz na spokojnie przemyślałam i:
jeśli poprzednia miesiączka(jak tak teraz patrzę to nieco krótsza niż normalnie) nie była miesiączką tylko krwawieniem śródcyklicznym a przed nią było współżycie, to mogło dojść do poczęcia.
Nie wzięłam tego pod uwagę :cry: , przeżywałam potworny stres związany z pracą. Po 17 dniach pojawiło się nagłe krwawienie, obfite, i przepraszam za dosadność, z mnóstwem skrzepów poprzedzone dwoma dniami bardzo złego samopoczucia z omdleniem. Prześladuje mnie myśl,że być może doszło wtedy do poczęcia....ale w wyniku stresu coś poszło nie tak.... :cry:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez kamienna » 22 lutego 2009, o 23:12

2kreski napisał(a):Prześladuje mnie myśl,że być może doszło wtedy do poczęcia....ale w wyniku stresu coś poszło nie tak.... :cry:


Przede wszystkim jeszcze nie wiesz, jaka jest prawda.
Po drugie, nie ma tu twojej winy. Trudno brać odpoiwedzialność za to, ze przeżywa się stres.
Bądx teraz spokojna. Jeśli wciąż masz wysoką temp, to rób co trzeba - testy, badania, gin!
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez 2kreski » 23 lutego 2009, o 07:49

Dziękuję wszystkim za wsparcie.Dziś w czwartym dniu krwawienia temperatura wróciła do normy, czyli 36,8. Zaczynamy od początku.
Ciekawi mnie tylko, czy owulacja 5dnia cyklu jest w ogóle możliwa...
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Amazonka » 23 lutego 2009, o 19:42

Prędzej winiłabym brak obserwacji niż cokolwiek innego. Brak świadomości płodności powoduje takie rozterki i zaskoczenia oraz przede wszystkim nieplanowane poczęcia. :-( Mając PTC sprzed krwawienia wiedziałabyś, z czym masz do czynienia. Jeśli to było śródcykliczne, to nie było mowy o owulacji 5dc.
Nie wiem, czy Billings wykryłby wszystkie krwawienia śródcykliczne.
PTC spadła, zatem 2. krwawienie to @ i zaczynasz nowy cykl?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 2kreski » 23 lutego 2009, o 21:22

PTC spadła, zatem 2. krwawienie to @ i zaczynasz nowy cykl?


tak, na to wygląda :)
nie przeraziła mnie myśl o trzecim dziecku, ale teraz wiem, że dla jego dobra, powinnam jednak prowadzić dokładną i pełną obserwację. Będę rozsądniejsza
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

krótki cykl, długa 3 faza

Postprzez magu » 31 marca 2010, o 09:08

Gdybym prowadziła wykresy tak, jak w książeczce do NPR którą mam, nigdy bym nie wyznaczyła dni płodnych i nie (@ 5 - 7 dni nie uwzględniana na wykresach). ;) A mój organizm działa jak szwajcarski zegarek. Cykle mieściły się zawsze w przedziale 21-30, zwykle 26 lub 28 dni. Owulacja 17 dni przed @. Tak więc najczęściej 9 lub 11, ale zdarzał się 4 czy 5 dzień cyklu.
magu
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 marca 2010, o 09:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron