Teraz jest 28 marca 2024, o 15:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak wzmocnić włosy?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak wzmocnić włosy?

Postprzez Marchewka » 6 września 2008, o 08:33

Witam. Czy ktoś mógłby poradzić mi jak naturalnymi sposobami można wzmocnić włosy?
Od kilku miesięcy wypadają mi bardzo duże ilości włosów. :cry: Są wszędzie: na poduszce, ubraniach moich i męża, na grzebieniu to już nie wspomnę.
Bardzo mnie to niepokoi. Już je obcięłam do ramienia, stosuję różne wzmacniające odżywki do mycia, płukanki, diety i nic nie pomaga. Więc może macie jakieś pomysły?
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez strzyga » 6 września 2008, o 13:51

A łykasz wiatminy na włosy? jakiś skrzyp polny, silkan, revalid, czy coś w tym stylu? pomaga, tylko po jkaimś czasie i trzeba brać regularnie.
stresujesz się? może jakiś magnez z B6 do tego?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Anusia21 » 7 września 2008, o 16:45

ja brałam skrzyp 3 miesiące, do tego odżywki i inne cuda - efekt mizerny:(
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez NB » 8 września 2008, o 10:16

Polecam Merz Special
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik_powraca » 8 września 2008, o 10:50

przyczyna moze byc inna. ja bym zrobila badania, szczegolnie tarczyce i inne hormony.
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Marchewka » 8 września 2008, o 16:32

Dzieki za odpowiedzi.
Magnez B6 biorę od 4 miesięcy codziennie.
Jeśli chodzi o tabletki, to trochę się boję, bo staramy się o dziecko.
NB, Strzyga - orientujecie się, czy można Wasze specyfiki zażywać w takiej sytuacji?
Kasik, zażywam duphaston- myślisz, że może mieć to wpływ na wypadanie włosów?
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez NB » 9 września 2008, o 11:03

Myślę, że MagneB6 w tej sytuacji w niczym nie przeszkadza.
No chyba, ze bierzesz jakieś extra dawki.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marchewka » 9 września 2008, o 16:36

NB, chodziło mi o Merz Special, Silkan, Rewalid, czyli to co mi polecałyście TY i Strzyga.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez NB » 10 września 2008, o 09:30

Przy staraniu niczemu nie przeszkadzają.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marchewka » 10 września 2008, o 18:23

W takim razie bardzo dziękuję za pomoc, od jutra zaczynam wzmacnianie włosów. :wink:
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez Wiki » 11 września 2008, o 13:19

Moze niezbyt pachnace, ale skuteczne i zdrowe jest nacieranie skory glowy sokiem z cebuli albo czarnej rzepy. Natrzec i zawinac w recznik na conajmniej pol godziny. Potem normalnie umyc mocno pachnacym szamponem, potem rano jeszcze raz i powinno sie wywietrzyc ;)
Wiki
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 listopada 2004, o 10:33
Lokalizacja: Melbourne Australia

Postprzez Mysza » 11 września 2008, o 17:02

Ze sposobów naturalnych można też robić maseczki na włosy z nafty kosmetycznej lub z żółtka lub z mieszanki nafty i żółtka. Żółtko śmierdzi, ale sama nafta jest ok.

Jeszcze jeden sposób to maseczka z olejku rycynowego. Wzmacnia, zagęszcza i nieco przyciemnia włosy.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Juana » 11 września 2008, o 20:08

Z metod naturalnych polecam olej kokosowy. Wciera się we włosy. Lepiej stosować przed umyciem głowy (np. na noc, lub tak z godzinę potrzymać na włosach przed umyciem, można pod ręcznikiem dla lepszego efektu), a po umyciu raczej na same końcówki bo jednak powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów.

I jeszcze olej jojoba. Proszę poczytaj tutaj: http://www.bio-market.pl/p/pl/381/olej+ ... 50+ml.html [Zwalcza i zapobiega łupieżowi i łysieniu]
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Naomia » 8 grudnia 2008, o 22:44

Po zastosowaniu szeregu cud odżywek, szamponów i preparatów witaminowych stwierdziłam, że nie widać żadnej poprawy...
Zaczęłam odżywiać włosy naturalnie: 1x w tygodniu maseczka z siemienia lnianego, po dwóch dniach z żółtka, po następnych dwóch mycie włosów szarym mydłem + płukanka z wywaru z suszonych pokrzyw :) Odstawiłam wszelkie szampony z SLS-ami, myję Hipp-em. Pomogło po miesiącu :)
Naomia
 

Postprzez Naomia » 8 grudnia 2008, o 22:48

A i sezonowo polecam sok z czarnej rzepy, działa genialnie, choć zapach powala :) Czyli w skrócie zgadzam się z Wiki :) Tylko, że ja zanim nałożę na włosy ręcznik, opatulam głowę woreczkiem tak co by ręcznik nadał się jeszcze do użycia ;)
Naomia
 

Postprzez Amazonka » 9 grudnia 2008, o 10:33

Jeden z szamponów bez SLS-ów spowodował u mnie znacznie szybsze przetłuszczanie włosów. Po zmianie - już nie.
Naftę kosmetyczną można jeszcze dostać w aptekach?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Maria » 10 grudnia 2008, o 13:40

Mam nie tylko problem z wlosami, ale tez paznokcie zrobily sie koszmarne. Lamia sie i rozdwajaja potwornie, , az do drodka paznokcia, w kilku warstwach :(
Herbatki ze skrzypu tutaj (Irlandia) nie ma i jedyne preparaty na wlosy i paznokcie to multiwitaminy tak naprawde.

Co robic??
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez julieta » 10 grudnia 2008, o 16:36

Zrobić morfologię i hormony tarczycy
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez zielona » 10 grudnia 2008, o 16:37

A ja mam inne troszkę pytanie. Czy na wypadanie włosów w czasie laktacji można coś poradzić, czy nie ma sensu, bo i tak będą wypadać? Fryzjerka poleciła mi jakąś drogą odżywkę Vichy, ale nie wiem, czy jest sens się wykosztowywać. No i te wszystkie zabiegi jakoś mi nie bardzo leżą - nie chce mi się, więc jeśli mają nie dać efekty, to sobie podaruję z radością.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Maria » 10 grudnia 2008, o 17:09

A co z tarczyca moze byc nie tak?

Jakiekolwiek badania moge zrobic dopiero za 3 miesiace, jak bede w Polsce :(
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez kasik_powraca » 10 grudnia 2008, o 17:18

Maria, mi wypadamy wlosy przed leczeniem. ale to byl tylko jeden z objawow, wiec...
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Maria » 10 grudnia 2008, o 17:23

Wlasnoie czytam objawy przy niedoczynnosci:

* zwiększenie masy ciała
* uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne
* łatwe marznięcie, uczucie chłodu
* przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki)
* sucha, zimna, blada, nadmiernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan) - jako wyraz zmniejszonego przepływu krwi i zahamowania czynności gruczołów łojowych i potowych
* obrzęki podskórne (tzw. obrzęk śluzowaty - skutek nagromadzenia glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), których syntezę hamuje T3)
* łamliwe włosy, czasem przerzedzenie brwi
* zmieniony głos (pogrubienie strun głosowych)
* bradykardia zatokowa
* ściszone tony i powiększona sylwetka serca (płyn w worku osierdziowym - obrzęk śródmiąższowy)


i ja ciagle chudne, wiec o tym nigdy nie pomyslalam.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Maria » 10 grudnia 2008, o 17:33

A co do nadczynnosci to zadne zmeczenie czy apatia, chodze na silownie, nie mecze sie tak szybko...te stad chudne, bo nie jest to jakies nikniecie w oczach. Wiec oby to nie byla tarczyca!!!
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez kasik_powraca » 10 grudnia 2008, o 17:47

niee, to nie jest tarczyca :wink:
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez fiamma75 » 10 grudnia 2008, o 19:04

zielona napisał(a):A ja mam inne troszkę pytanie. Czy na wypadanie włosów w czasie laktacji można coś poradzić, czy nie ma sensu, bo i tak będą wypadać? Fryzjerka poleciła mi jakąś drogą odżywkę Vichy, ale nie wiem, czy jest sens się wykosztowywać. No i te wszystkie zabiegi jakoś mi nie bardzo leżą - nie chce mi się, więc jeśli mają nie dać efekty, to sobie podaruję z radością.


nie ma sensu, to naprawdę chwilowa sprawa i wcale nie trwa tak długo jak karmisz
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez zielona » 12 grudnia 2008, o 11:35

Fiamma, dzięki :)
Zależy jak kto interpretuje chwilowość - u mnie to trwało ze trzy czy cztery miesiące. Mam długie włosy (nie zetnę, mowy nie ma). I teraz mi odrastają niektóre. Wyglądam, jakbym się nie czesała. Na koniec kwietnia rodzę drugie, więc ledwo zacznę wyglądać jak człowiek, już mi zaczną wypadać znowu...

No nie jest to miła sprawa, ale skoro nie ma sensu, to ja się nawet cieszę. Zawsze to jedna czynność mniej...
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron