Teraz jest 28 marca 2024, o 21:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Krwotoczne miesiączki

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Krwotoczne miesiączki

Postprzez Agfa » 3 grudnia 2008, o 19:55

Witam! Chciałabym zapytać jakie są możliwosci leczenia przy krwotocznych miesiaczkach-lekarz uzył tez określenia "czynnościowe".Nie stwierdzono mięsniaków ani innych dolegliwosci,kłopot polega na tym,że takie dni wyłączają z życia-spanie na ręcznikach i tony podpasek.Lekarz zalecił Mirenę albo antyki-polecił Yasminellę.Czy nie ma innych metod ?Mam wrazenie,ze to takie pójscie na łatwiznę przez gina,ale może się mylę?Problem dotyczy mojej kolezanki z pracy.
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 5 grudnia 2008, o 10:15

A może spróbowałaby brać wit C i rutinoscorbin?
U mnie pomogło.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 5 grudnia 2008, o 10:56

Agfa, a jakie badania zostały zrobione np. USG, jakie badania hormonalne?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik_powraca » 5 grudnia 2008, o 14:29

u mnie przy nieleczonej niedoczynnosc tarczycy tak bylo. teraz jest o wiele lepiej :D
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez NB » 5 grudnia 2008, o 15:02

Warto zrobić badania hormonalne
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 5 grudnia 2008, o 15:41

Słyszałam, że magnez pomaga 3x dziennie 1 tabletka 0,5 g - przez 3 miesiące.
W ulotce do ziołowego preparatu Castagnus napisano:
Wskazania do stosowania:
zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu).
Zatem może powinna się trochę poobserwować i zobaczyć jak to jest z tym ciałkiem żółtym u niej.
A swoją drogą Castagnus nie zaszkodzi.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agfa » 8 grudnia 2008, o 09:55

Wiem ze zrobiono usg pod kątem mięsniaków.Jest jeden ale mały i nie może być przyczyną takich krwawień.O badaniach hormonalnych lekarz nie wspomniał-powiem jej że dobrze by było zrobic.A o castagnusie zapomniałam :oops: -dzięki za pomoc!Więc jednak lekarz poszedł trochę "na skróty".Pozdrowienia!
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez julieta » 8 grudnia 2008, o 17:03

Czasem antykoncepcja hormonalna jest jednak dobrym wyborem w takim przypadku. Ja z powodu obfitych krwawień przez ponad rok nie mogłam wyleczyć anemii. Ze tego względu jak i kilku innych powodów zdrowotnych zdecydowałam się na hormony, które stosowałam 9 miesięcy. Nie miałam istotnych objawów ubocznych, morfologia wreszcie mi się poprawiła, a póki co (5-ty cykl po odstawieniu) krwawienia nie są aż tak obfite jak były.

Oczywiście nie zawsze musi być to dobre rozwiązanie, ale trzeba też umieć docenić dostępność i takiej metody leczenia.
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Agfa » 9 grudnia 2008, o 10:09

Moja koleżanka nie zdecydowała się na to leczenie ze względów światopoglądowych,ale nie tylko.Hormony spowodują mniej obfite krwawienia,ale bedzie narażona na zakrzepice,udar,zapalenia pochwy,nowotwór czy depresję.Skórka za wyprawkę.A Mirena?Swoje lepsze samopoczucie być może okupi życiem swego dziecka-bo przecież wiemy jak działa wkładka,nawet ta z hormonami.Działania wczesnoporonnego nie można wykluczyć,zreszta przy tabletkach też tez tak może się stać :roll: Doceniam hormony jako leki,ale moim zdaniem lekarze zbyt niefrasobliwie nimi szafują.Nieregularne cykle?Bach!-hormony.Przeciez to takie spektakularne "leczenie".Pacjentka zadowolona,okres regularny itp.Tylko co po odstawieniu?Zwykle dopiero się zaczynają kłopoty.Trądzik?To samo. A póżniej żmudne leczenie trądzika posteroidowego.Badania poziomu hormonów?Po co?Lepiej dopasować preparat metodą prób i błędów.Itd,itp.
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 9 grudnia 2008, o 10:30

Względy światopoglądowe nie są potrzebne. Wystarczy ocena korzyści i zagrożeń.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

krwotoczne miesiączki

Postprzez grak » 9 grudnia 2008, o 15:44

ja na takie okoliczności wynalazłam zestaw ziół: zielę tasznika, rdestu ostrogorzkiego i kwiat kasztanowca. Biorę mieszanki łyżkę na kubek wody. Mi pomaga. Może spróbuj :)
grak
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 lutego 2006, o 11:59

Postprzez Agfa » 9 grudnia 2008, o 15:48

Dziękuję dziewczyny!Napiszę co pomogło!
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gosiaczek » 10 grudnia 2008, o 16:18

Ja mam miesniaki i w konsekwencji dosc obfite krwawienia. Musze wiec kontrolowac poziom zelaza bo spada dosc czesto. Zauwazylam jednak,ze gdy biore dawki zelaza to i krwawienie jakby mniejsze. Mozesz sprobowac ale wczesniej chyba dobrze zrobic badanie na poziom zelaza we krwi. Kiedys bralam przepisany przez lekarza lek o nazwie: Acidum E-aminocapronicum - to takie granulki ...szczerze - mnie zupelnie nie pomagaly ale kolezanka chwalila je pod niebiosa bo po nich naprawde krwawienia miala o niebo mniejsze. Moze zasugerujesz lekarzowi ? Oczywiscie tylko lekarz moze zdecydowac czy mozna.
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez Bright » 10 grudnia 2008, o 21:11

Tarczycę powinnaś przebadać na dzień dobry: TSH, FT3 i FT4 w komplecie, samo TSH to za mało.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron