Teraz jest 28 marca 2024, o 12:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dojrzewanie pęchęrzyków i stan zapalny

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

dojrzewanie pęchęrzyków i stan zapalny

Postprzez Fruzia » 5 listopada 2008, o 12:46

Pisałam trochę w wątku oczekiwanie, ale pisze też tu z prośba o radę. W 9 dc lekarz na USG dopochwowym stwierdził liczne pęcherzyki takiej samej wielkości, brak dominującego,a na końcu wizyty, że dalsze badania w kierunku PCO (na które ma mnie pewnie kierować endokrynolog, która mnie do niego wysłała na konsultacje, a do niej idę 18 grudnia dopiero). Ile dojrzewa pęcherzyk? jakoś nie umiem znaleźć takiej informacji. Czy w 9 dc może tak być, jak u mnie? Skok tempki mam od 15 dc do hm rekord 34 dc. Przeważnie ok. 17-20 dc. Na razie dziś 11 dc temp. dość wysoka ja na mnie, czyli raczej nie jedna z 6 niskich.
Czy iść do innego lekarza (prywatnie) i zobaczyć, co dalej się dzieje w tym cyklu? Tylko nie wiem, czy znam takiego, co jak mu powiem o co chodzi, to mi zrobi takie badania.

Druga rzecz, to dwa razy w tym roku leczyłam stany zapalne. W czerwcu nie wiadomo co, niedawno rzęsistka. Teraz lekarz powiedział, że jest jakiś stan zapalny, pytałam, czy jakieś badania zrobić, a on że wziąć gynalgin, bo on wszytko wybija. Ale brałam go właśnie ostatnio, a potem jeszcze gynoflor. Co z tym zrobić? Upierać się na jakieś badania?

Bardzo proszę o poradę. Nie chciałabym lekceważyć sprawy, bo już długo się staramy o dziecko i w ogóle chce być zdrowa, ale chodzenie po lekarzach mnie wykańcza i nie mam ochoty tego robić bez naprawdę potrzeby.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez julieta » 6 listopada 2008, o 10:38

Fruziu stan zapalny na pewno musi być wyleczony. Jeśli już zaczęłaś brać gynalgin to wybierz go do końca, a potem uzupełnij florę bakteryjną i może zrób posiew z pochwy - wtedy będzie jasne, czy doleczyłaś. Mnie np w posiewie wyszedł candida albicans, mimo, że wcale nie miałam objawów typowych dla niego. Mój ginekolog zaleca leczenie przedłużone - raz w tygodniu dawka przypominająca przez kilka tygodni. Ja brałam Fluconazol, ale jego nie można stosować w ciąży. Myślę, że warto iśc do dobrego ginekologa, który Cię poprowadzi, bo na forum można pogadać raczej teoretycznie (nawet jeśli się rozmawia ze specjalistą).
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Fruzia » 6 listopada 2008, o 17:52

Dzieki, Julieta, za odpowiedź. Gynalgin skończyłam miesiąc temu, potem brałam gynoflor, czy jakos tak. A gdzie można zrobić posiew? Czy u każdego gina? Wie może ktoś?
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez julieta » 10 listopada 2008, o 21:12

Każdy potrafi i może pobrać posiew. Nie każdy pewnie będzie widział uzasadnienie.
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron