Teraz jest 28 marca 2024, o 12:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cytologia - wynik - grupa II

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Cytologia - wynik - grupa II

Postprzez marietta » 1 października 2008, o 12:51

Mam pytanie. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa i odebrałam przy okazji wynik cytologii wykonanej miesiąc temu. Okazało się, że mam II grupę. Lekarz wprawdzie poinformował mnie, że są zmiany świadczące o stanie zapalnym jednocześnie zapewnił mnie, że cytologia jest wporządku i niema powodów do obaw tym bardziej do jakiego kolwiek leczenia. Czy słusznie? Dziś poszukuję informacji na ten temat. Jak narazie znalazłam same sprzeczne. Nie wiem w co wierzyć. Proszę o pomoc. Jak to się u was przedstawia? Dodam, że jestem kobietą współżyjącą regularnie dopiero od ponad czterech miesięcy. Wcześniej nigdy nie współżyłam. To była moja pierwsza cytologia.
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38

witaj,

Postprzez kola » 3 października 2008, o 09:42

grupa II jest w porządku. Większośc kobiet ma taką, bo większośc kobiey współzyje. natomiast cech nowotworowych nie wykazano więc jest ok. zapalenia i podrażnienia sa jakby normą, my kobiety jestesmy stale narażone na wszelkie zakażenia, w przeciwieństwie do mężczyzn.
lekarz dobrze Ci powiedział. jest to dobry wynik.
kola
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 września 2008, o 16:48

Postprzez Jewgienija » 3 października 2008, o 12:50

I grupa -kobiety niewspółżyjące ( dziewice)
II grupa- kobiety współżyjące
I i II grupa nie są grozne
III grupa ( trzeba zacząć się leczyć) często wystepuje jak kobieta ma wielu patnerów.
IV grupa jest to już nowotwór, konieczne jest usunięcia macicy.
Jewgienija
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 13:06

Postprzez angel » 6 listopada 2008, o 11:00

Ja miałam I grupę JAK JUŻ WSPÓŁŻYŁAM. Było to po zamrożeniu nadżerki
Osttnio zaś miaŁAM II. Miałam tez akurat w tym czasie troszkę swędzenia.
Ale spoko, wiem że II grupa jest Ok.
Co do nadżerki tak w ogóle to słyszałam z dobrych źródeł, że nie powinno się usuwać, choć wielu lekarzy robi to nagminnie.
Ale cóz, już jej nie mam i oby już nie powróciła. Le karz z reszta powiedział, że jak się zamrażało, to jest minimalne ryzyko powrotu, niemal zerowe.
pozdrawiam
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez maharet » 6 listopada 2008, o 11:46

Ja miałam nadżerkę wyleczoną farmakologicznie (jakies poł roku temu) i potem też miałam I grupę.Chociaż wtedy ze względu na infekcję pęcherza trochę mniej wsplżyłam.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Misiczka » 6 listopada 2008, o 14:08

angel napisał(a): Co do nadżerki tak w ogóle to słyszałam z dobrych źródeł, że nie powinno się usuwać, choć wielu lekarzy robi to nagminnie.


Angel, a właściwie dlaczego?

Ja mam nadżerkę i mój ginekolog też uważa, że jak mi nie przeszkadza, to nie ma potrzeby usuwać, tylko skierował mnie na kolposkopię, żeby upewnić się, że nie jest to jakaś groźna zmiana.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Krycha » 21 listopada 2008, o 18:55

no właśnie odebrałam gr II i kolejny gin sie czai na moja nadżerkę i nie wiem czy sie zgodzić czy uciec.... czy badacie szyjkę i jak sie ma leczenie nadżerki do obserwacji szyjki? bardzo sobie cenie ten objaw i jakby po jakimś zamrozęniu czy innym leczeniu szyjka miałam sie stać mniej elastyczna, mniej zmienna w trakcie cyklu to byłabym niepocieszona....
z drugiej strony ten gin twierdzi, że z nadżerki biorą się nawracające infecje (ta gr II). Wieć mozę po usunięciu nadżerki obraz sluzu byłby czytelniejszy (obecnei mój PMN jest naprawdę mieszano-dziwaczny).
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez pili » 22 listopada 2008, o 10:51

dziewczyny jakie sa glowne przyczyny wystapienia nadzerki?? ja tez ja mialam 2 lata temu i tez mialam zamrazana ale czy to bespieczne??moj lekarz oczywiscie milczal jak grob "tak sie czasem dzieje i juz" :x
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez Krycha » 22 listopada 2008, o 10:59

mi to sie wydaje, że to przypadłość równei powszechna jak trądzik u nastolatków..... więc czy naprawdę trzeba to leczyć?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kasik_powraca » 22 listopada 2008, o 12:18

ja mam zawsze I grupe a wspolzyje :)
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez pili » 23 listopada 2008, o 10:55

na wynikach z cytologi z 2006 mam napisane ze to grupa I/II dziewczyny myslicie ze powinnan jeszcze raz isc do tego ginka z prozba o cytologie??
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez NB » 23 listopada 2008, o 18:56

Raz na rok cytologię należy wykonać.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron