Teraz jest 28 marca 2024, o 15:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Miesiączka na urlopie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Miesiączka na urlopie

Postprzez amelia » 11 lipca 2008, o 18:23

Kobietki kochane!
Wakacje, a ja mam ten sam problem co roku. Miesiączka - to przekleństwo kobiety. Nie mogę sobie zaplanować urlopu, bo oczywiście mam nieregularne i jak na złość zwsze przyplącze sie w nieodpowiednim czasie. Wyjeżdzam na urlop tylko na tydzień a jak jeszcze mam przeżywać go razem z miesiączką to się po prostu załamuję. :cry:
Jak Wy sobie z tym radzicie?
amelia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 października 2006, o 17:35

Postprzez milgosia » 11 lipca 2008, o 20:26

A czy prowadzisz obserwację cyklu? Temperatura, śluz itd.

Ja przy obserwacjach wiem dokładnie na 12-13 dni wcześniej, kiedy pojawi się miesiączka, a dokładnie w dniu miesiączki rano spada mi temperatura i nie ma zaskoczenia. Wiedząc o tym planuję przyszły dzień @ po prostu w wersji light.

A w 1-2 dzień miesiączki i tak nie pływam, bo kiepsko się czuję, ale to tylko jeden-dwa dni, potem jest lepiej no i po co istnieją tampony ;-) ?

Akurat jadę niedługo za granicę z rodzinką (własnym samochodem) i już ustaliliśmy z mężem, w którym dniu (1dc) nie będę prowadzić samochodu, bo przypuszczalnie będę na tabletkach przeciwbólowych.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 11 lipca 2008, o 20:46

w większości firm urlopy ustala sie parę meisięcy, a nie 12-13 dni naprzód. Przykro mi Amelko, jedyne co próbowałam kiedyś stosować to b. duze dawki wit. C, żeby @ trwała jak najkrócej.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez strzyga » 11 lipca 2008, o 23:01

chyba pzostaje sie tylko przychilić do tego, co napisała Krycha. Z wyliczeniami 'na oko' co będzie za parę miesięcy trudno trafić mając nawet w miarę regularne cykle, bo jeden się pochrzani /jak mnie ostatnio/ i na wyjazd zamiast III fazy miałam 'owulacje' :?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 13 lipca 2008, o 19:44

Oczywiście, że niewiele można powiedzieć (jeśli w ogóle cokolwiek) na parę miesięcy wcześniej.

Chodziło mi o to, że jeśli już z 2 tygodniowym wyprzedzeniem wiemy, kiedy będzie miesiączka, to jest to już duuży plus. Bo nawet jeśli wypadnie ona podczas urlopu, to nie ma co robić z tego tragedii, bo można te najtrudniejsze dni miesiączki jakoś sensownie dostosować do swojego samopoczucia, nawet jeśli urlop spędza się w ciepłych krajach (testowane na sobie ;-)).
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 15 lipca 2008, o 08:16

Najważniejsze to zaakceptować fakt, że co miesiąc pojawia się miesiączka. Brak akceptacji powoduje frustrację i zdenerwowanie. Tym sposobem można popsuć urlop sobie i całej swojej rodzinie.
Piszesz , że pojawia się nieregularnie- to znaczy jak wyglądała długość Twoich ostatnich 5 cykli?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 15 lipca 2008, o 08:38

NB napisał(a): Brak akceptacji powoduje frustrację i zdenerwowanie. Tym sposobem można popsuć urlop sobie i całej swojej rodzinie.
no przyznam ze cieżko byłoby mi zaakceptować @ i nie wkurzać się w momencie, gdy omija mnie wyprawa w góry, bo lezę i skrecam sie z bólu :?
z grubsza mam regularne cykle, więc z grubsza tez moge ustalić kiedy będę miala @, a i urlopy u nas ustala się góra 2-3 miesiące przed wakacjami; jak już mi wypoadnie @ w trakcie wyjazdu albo jak ma być jakieś ważne wydarzenie, to biore duże dawki magnezu przed @ (zeby nie zejść z bólu, i "przechodzić"), w trakcie jak sie już coś zaczyna od razu nurofen forte + nospa forte po 1 tabletce, i potem jest w miare w porządku. Mam też specjalny zestaw ubraniowy na te "okazję" :wink: ciemny oczywiście, w nieregularne wzorki żeby się nie stresować (reklama z babką w białej spódniczce w "te dni" po prostu mnie doprowadza do rozpaczliwego śmiechu)
A w pierwszy i drugi dzień @ gdy jestem jednak troche osłabiona, nie robię niczego forsownego i jestem dobra dla siebie- taki totalny luz.... jak mam wtedy urlop to zwykle śpie i sie absolutnie nie wysilam
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez amelia » 15 lipca 2008, o 17:20

Mierzę temperaturę i też wiem że za dwa tygodnie będzie @ ale co mi to daje. W ubiegłym roku np. musiałam zamówić kwaterę nad morzem 2 miesiące wcześniej, tak liczyłam że z pewnością jej nie bedę mieć a tu niespodzianka, akurat jeden z cykli przedłużył mi się o 10 dni.
Mam w miarę regularne cykle (29-35 dni) ale raz na jakiś czas zdarza się że przedłuża się np do 48 dni.
Trudno sie nie denerwować kiedy człowiek chce wypocząć , poleżeć na plaży, popływać a tu akurat wypada "przerwa w życiorysie" u mnie nie tyle jest problem z bólem (choć jest, ale można wziąć tabletkę) co z obfitymi miesiączkami - o wychodzeniu na plażę w te dni po prostu nie ma co marzyć, o kąpieli nie mówiąc, nie uznaję tamponów dlatego że i tak nie czułabym się pewnie, po zatym nie wiem czy w moim wypadku byłoby to zdrowe i tak musiałabym je pewnie zmieniać co godz.
W tym roku wybieram sie w góry ale już samo wyjście gdzieś jest dla mnie horrorem, obsesyjnie myślę czy bedą w pobliżu toalety.
Ostatnio też kilka razy sie zdarzyło, że w pierwszym dniu wymiotowałam i jak tu być spokojnym, o sensacjach na ubraniach po prostu nie wspomnę.
Kobieta ma po prostu przechlapane!
Piszecie że witamina C pomaga powiedzcie jakie ma działanie bo magnez łykam ale o wit. C jaszcze nie słyszałam
amelia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 października 2006, o 17:35

Postprzez Krycha » 15 lipca 2008, o 21:48

wit C ma podobno uszczelniać naczynai krwionośne i przez to zmniejszać krwawienie.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez maharet » 12 sierpnia 2008, o 15:58

No ja kiedyś wqłaśnie w trakcie wyjazdu na eskapadę(łażenie po gorqach, lesie) dostałam @.W sumie to spodziewałam się jej wtedy, ale i tak nie chciałam rezygnować z wyprawy.Zaopatrzyłam się w chusteczki do higieny intymnej.Toalet nie było, ale tampon zmieniałam w krzakach najpierw wycierając palec chusteczką, a zużyte tampony i chusteczki wkładałam do woreczka, a potem w domu wyrzuciłam.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Jewgienija » 30 września 2008, o 14:05

a może by tak miesiączke wysłał na urlop :D
Jewgienija
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 13:06


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron