Teraz jest 28 marca 2024, o 22:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ginekolog-Trójmiasto

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ginekolog-Trójmiasto

Postprzez Tori » 21 lutego 2006, o 16:41

cześć,
czy możecie polecić dobrego ginekologa (najlepiej panią :D w Trójmieście, a najlepiej Gdyni/Sopocie... chodzi mi o życzliwego, dobrego specjalistę, który na dodatek nie wyśmieje moich obserwacji temp. śluzu,
wiecie o co chodzi....
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez abeba » 21 lutego 2006, o 17:37

Pomorskie GDAŃSK
Wojewódzka Przychodnia Endokrynologiczna
ul.Katarzynki 1/3
lub
gabinet ul. Rzeczypospolitej 11
lek. med. Aniela Samoć specjalista ginekolog-endokrynolog
tel. (058)552-21-01
0601 626 852
szukaj na http://www.npr.pl/przychodnia/lista1.html oczywiscie osobiscie nie bylam wiec nie ręczę
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Maria » 25 lutego 2006, o 23:36

A ja pol roku temu chcialam sie z Tą panią umówic. W przychodni nie przyjmuje, a za wizyte w gabinecie zadała o ile sie nie mylę 130 zl.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez abeba » 26 lutego 2006, o 09:36

:evil: taaaak, czyli co ma zrobić normalna kobieta? powiedzcie, czy macie jakieś strategie palenia głupa przed ginem, by Was nie wysmiał za NPR. Szczególnie jak nie planujecie na razie dziecka??? nie iwem co mam mu mowić, że mam żółtaczkę i nie mogę tabletek? to mi będzie wciskał plastry...
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez grak » 28 lutego 2006, o 22:51

Tak sobie myślę, dlaczego my, korzystające z npr jesteśmy takie skulone przed lekarzami. Byłam kiedyś na dość kameralnym spotkaniu ( dziewczyny z focolare) z śp. prof Fijałkowskim. W trakcie dyskusji jedna z pań powiedziała, że jeśli dojdzie do nieplanowanego poczęcia to trzeba sobie uświadomić, że Pan Bóg też ma czasem swój plan i coś do powiedzenia. I Profesor wtedy się zdenerwował. Powiedział, że metoda ta ma naukowe podstawy, a zwalanie odpowiedzialności na Pana Boga odstraszy od niej niewierzących. I dla mnie lekarz, który pacjentce nie jest w stanie pomóc w kwstii npr jest po prostu niedouczony i ja takiemu nie ufam i tym bardziej nie mam zamiaru ściemniać. W ub roku dostałam z por diecezjalnej m. in. takie namiary: dr Frankowska-Konopa na Podbielańskiej tel. chyba 3004797, Dobrowolska tel 5533543, Dr. Raszczyk na Wileńskiej tel 5241500. Po moich rocznych doświadczeniach i przemyśleniach teraz to bym po prostu przedzwoniła i zapytała, czy pan/pani zna się na tym i może mi pomóc. Gdyby ktoś sprawdził te w/w kontakty, proszę niech się podzieli refleksjami.
grak
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 lutego 2006, o 11:59

Postprzez abeba » 28 lutego 2006, o 23:12

grak napisał(a):Tak sobie myślę, dlaczego my, korzystające z npr jesteśmy takie skulone przed lekarzami.

wytłumaczę ci dlaczego:
pani u której radziłam sie w sprawie npr stwierdziła (przed moim slubem) ze mam trudne wykresy i że to mogą być hormony, wiec żebym poszła do endokrynologa
poszlam prywatnie(zeby szybko, bo moze tamta pani sie mylic, nie jest lekarzem, nie naciągałam podatników!), wyszlo, ze kwalifikuje sie do dluzszego leczenia i jak przyniose skierowanie to będe mogła chodzić na nfz.
pozsłam do przychodni studenckiej poprosić o skierowanie, że to formalnośc, gin nie musiala diagnozowac, wszystko od endokrynologa wiadomo, a ona mi że jakie wykresy, ze jak mam regularnie @ to jest ok i kto mi nagadał, że mam zaburzenia. Niesmiało powiedziąłam ze pani z parafialnej poradni npr (błąd!) to gin na to, wrzeszcząc, że katechetki straszą jej pacjentkę... wyszłam z rykiem.
Poszłam do innego, zresztą na prawach dziecka lekarza, koleżeńska przysługa (więc, jak wszyscy myślą, powinnam dostać wszystko ładnie i grzecznie, "preferencyjnie"). doktor stwierdził, że na zaburzenia hormonalne zapisze mi pigulkę. Ja na to (tym razem politycznie poprawnym tonem) że nie chce pigułki ze względów swiatopoglądowych. on mi na to, że endokrynolog i tak mi zapisze hormony. poczym wydał nieprawidłowe skierowanie (do endokrynologa a nei do endokrynologa-ginekologa). Oj, dużo czasu minie zanim sie przyznam kolejnemu lekarzowi do npr...
tylko jedno mnie zastanawia: dlaczego oni sie tym nie poslugują? dlaczego niemal nei ma ginekologów wśród instruktorów? przypadek czy moze jednak z npr coś jest nie tak, może ich głebsza wiedza fachowa przeszkadza zachwalac npr...
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez kasiama » 1 marca 2006, o 00:51

abeba napisał(a):cdlaczego niemal nei ma ginekologów wśród instruktorów? przypadek czy moze jednak z npr coś jest nie tak, może ich głebsza wiedza fachowa przeszkadza zachwalac npr...

Są, zapewniam. Widać nie miałaś jeszcze szczęścia spotkać takich.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pysia74 » 1 marca 2006, o 02:17

abeba napisał(a):tylko jedno mnie zastanawia: dlaczego oni sie tym nie poslugują?

Kilka miesięcy temu mieliśmy z mężem okazję rozmawiać z pewną panią - doradcą życia rodzinnego przy parafii. Opowiadała, że była u niej na spotkaniu przedślubnym para narzeczonych - studentów AM. Pani ta miała nadzieję, że komu jak komu, ale im nie będzie musiała wiele tłumaczyć. I tu się przeliczyła... przyszli lekarze niestety nie błyszczeli wiedzą w tej dziedzinie. Dowiedziała się od nich, że tematyka NPR wchodzi w skład programu studiów na wydziale lekarskim - jako przedmiot fakultatywny. Podobno fakultet ten nie cieszy się raczej popularnością wśród studentów, mało kto go wybiera, większe "wzięcie" mają inne (może ciekawsze ?, może bardziej przyszłościowe ?, może bardziej intratne ?) działy wiedzy medycznej.
pozdr.
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez abeba » 1 marca 2006, o 12:44

to jest naprawdę zastanwiające przecież jeśli nei w celach unikania, to już bezwzględnie dla planowania poczęc mogli by sie tego uczyć. W szpitalu jak człowiek leży to mu mierza temp. po coś, a mierzenie temp. w npr sie wysmiewa :?
miałam rozwinięty program o rozmnażaniu na biologii w LO (autorski program) i wiecie co? musiałam umiec narysowac przebieg LH FSH estrogenów i porgesteronu, znać mechanizm przysadkowy... ale ani słowa o temperaturze, a wystarczyłoby nam dodać jedną linię na wykresie. Robiliśmy na sobie sami eksperymenty z odżywianiem (np. kolezanka i kolega pościli 12h i potem im mierzyliśmy cukier i cisnienie) a przecież w grupie z 9 dziewczynami mozna było zrobić takie fajne badanie z płodności, np. mierzyć temp i tej co ma cykl i u tej na pigulach... ech, żeby tak wiedze z npr włączyć do szkół...
kasiama - w INER w Warszawie nie potrafili mi podac żadnego ginekologa który by byl ich instruktorem. Na stronie instruktorów mają dr Wójcik i jescze 2 lekarzy - ale jakoś mnie do nich nie skierowali jak ich pytałam o ginów przyjaznych NPR- dziwne...
a podobno w Lublinie jest gin. zajmująca sie NPR i dodatkowo seksuologią! do takiej bym sie chętnie wybrała..
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Anusia21 » 6 stycznia 2008, o 17:17

troszkę odświeżę temat...

Podobnie jak założycielka wątku szukam miłej i otwartej na płodność pani ginekolog w Trójmieście, ewentualnie troszkę dalej.... Będę wdzięczna za jakieś opinie i namiary.
Bo widzę, że Pani Aniela Samoć, choć w przychodni Pro-Vita się znajduje, niestety dobrą opinią się nie cieszy:(
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez lobuzek » 9 stycznia 2008, o 16:40

byłam kiedys u Pani Samoć i raczej juz nie szkorzystam. mieszkam w Gdansku i tez szukan gina od NPR z oklic. czy ktos zna?
lobuzek
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 14:44

Postprzez karolix2 » 10 stycznia 2008, o 18:59

Ja chodzę do ginekolog w Rumi. Poszłam do niej pierwszy raz jak byłam w ciąży bo słyszałam bardzo dobre opinie na jej temat i pokazałam jej moje zapiski i ona była zachwycona tym jak wszystko prowadzę.

Po ciąży zapytała tylko czy będę dalej stosowała NPR i oczywiście powiedziałam jej że tak. Otrzymałam parę wskazówek co i jak po porodzie. Sądzę ze zna się na metodach naturalnych i nastawienie tez ma do tego pozytywne.

Nie wiem tylko czy przyjmuje "na książeczkę". Ja chodziłam prywatnie: wizyta 60 zł + ewentualnie cytologia 20 zł.

Jak będziecie zainteresowane to podam do niej kontakt.
Pozdrawiam
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez lobuzek » 10 stycznia 2008, o 19:15

karolix 2
jestem zainteresowana kontaktem do tej ginekolog z Rumii. napisz jak sie z nią umówic, oczywiscie jak sie ina nazywa ;)
dzieki , pozdrawiam
lobuzek
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 14:44

Postprzez karolix2 » 10 stycznia 2008, o 19:22

lobuzek

Jest to dr Elżbieta Ostrowska - Ciskowska,tel 501-730-180.
Zawsze umawiałam sie telefonicznie i najlepiej do niej dzwonić wieczorami. Jak nie odbiera to oddzwania.

Pozdrawiam
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez lobuzek » 10 stycznia 2008, o 20:05

dzieki serdeczne ;) karolix2
lobuzek
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 14:44

Postprzez AgaM » 18 stycznia 2008, o 21:38

Czy ta Pani Doktor przypadkiem nie pracuje w Wejherowie? Lezalam tam kilkakrotnie w ciazy i rodzialm - napradwe te babeczke sobei cenie:) ja chodze do doktora Maciejewskiego - pokazywalm mu wykresy i jako pierwszy zapytal si emnei czy nie mialm porblemow z zajsciemw ciaze a potem to juz raczje przytaknal ze mam jednak zbyt wysoki poziom prolaktyny co powodowalo poronienia - chyba bo na 100% nadla ni ewiemy. Dr Chmielewski u ktorego niestety dwie ciaze poronilam wysmial mnie za moje wykresy i powiedzial ze nie wiem kiedy zaszlam w ciaze bo maluch ma 5 tyg a nie 7 (a oczywsicie skumalam od razu ze Maluch si enei roziwja po prostu) Powiem ze szukac takiego dobrego ginekologa i to w dodatku ktory NPR akceptuje i sie zna to ze swieca szukac.. i nie tylko w TROJMIESICIE:(
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Josaris » 18 stycznia 2008, o 21:54

Też polecam p. Ostrowską. Niesamowita kobieta. Jestem jej pacjentką, ale niestety zajmuje się przede wszystkim moją niedoczynnościa. Ciążę prowadzi kto inny.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez karolix2 » 19 stycznia 2008, o 23:28

Właśnie dr Ostrowska jest lekarzem w szpitalu w Wejherowie i również z tego powodu zdecydowałam się na to aby prowadziła moją ciążę ( wydawało mi się że położne i lekarze trochę inaczej mnie traktowali a w dodatku przyjmowała mój poród). Super babka! :D
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Anusia21 » 21 stycznia 2008, o 17:50

to super informacja:) dzięki, dziewczyny :)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez NB » 29 kwietnia 2008, o 11:06

dr Piotr Mielcarek z Gdańska tel. 602-38-41-02
http://www.doktorginekolog.pl/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania x » 28 maja 2008, o 13:06

Ostatnio wynalazłam fajnego lekarza w Gdyni w Przychodni na Działkach Leśnych. Tel. do rejestracji 058 781-74-31, dr Sławomir Rembelski.
Doktor przyjmuje tam na książeczkę i prywatnie. Przy czym na termin na książeczkę trzeba trochę czekać.
Byłam u niego wprawdzie tylko raz, ale potraktował mnie bardzo życzliwie, porządnie przebadał i wszystko wytłumaczył. Sprawiał wrażenie osoby raczej "prorodzinnej" :).

Jeśli chodzi w ogóle o ginekologów i npr, dla egzystencjalnego pocieszenia niektórych :), muszę napisać, że w sumie zwiedziłam już kilka gabinetów i nie natknęłam się raczej na nieprzyjemności z powodu npr. Owszem niektórzy ginekolodzy byli ogólnie opryskliwi. Wiązało się to jednak raczej z cechami ich charakteru. Zauważyłam tylko, że jak jest się dziewicą (teraz piszę o okresie przed zawarciem małżeństwa ;) ) - trzeba mówić o tym lekarzowi od razu dużymi literami. Z góry zakładają, że nią nie jesteś i wkładają Ci do pochwy wielki wziernik.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez Maria » 17 marca 2009, o 22:20

NB napisał(a):dr Piotr Mielcarek z Gdańska tel. 602-38-41-02
http://www.doktorginekolog.pl/


Dzieki NB za te info, wybieram sie do niego w czwartek i zobaczymy co i jak.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez AnnaJo » 22 marca 2009, o 10:57

Maria i co? I jak?
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez Maria » 22 marca 2009, o 11:25

Odwolal :( Co mu sie podobno nie zdarza, chcieli mnie wcisnac w kolejny czwartek. Ale w czwartek to ja wracam do domu.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez mb » 27 sierpnia 2009, o 12:56

Myślę, że lekarze nie promują NPR, bo im się to po prostu nie opłaca - lepiej faszerować kobiety pełnopłatnymi lekami hormonalnymi i pojechać czasem na super wakacje od firmy farmaceutycznej :o A jak ktoś ma problemy z zajściem w ciążę, to też lepiej wysłać na leczenie do kliniki leczenia niepłodności, niż poradzić tanie NPR.
Chcę tylko zaznaczyć, że jeśli lekarz nie promuje NPR, to nie znaczy, że jest beznadziejny. Mój szanuje to, że nie chcę hormonów, nigdy się z tego powodu nie zadziwiał, a jeśli chodzi o leczenie różnych przypadłości i prowadzenie ciąży - rewelacja!!!!!!!!!
Co do promocji NPR, to cóż się dziwić, skoro studentów medycyny uczą, że karmienie piersią (którego słuszności raczej nikt nie zaprzeczy) jest bez sensu, bo to sama woda :o
Pozdrawiam :D
mb
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 13:21

Postprzez Amazonka » 27 sierpnia 2009, o 15:48

Niektóre anty są refundowane i b. tanie.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mb » 28 sierpnia 2009, o 21:09

To chyba raczej środki lecznicze posiadające niejako przy okazji efekt antykoncepcyjny. Poza tym, to, że pacjent nie płaci 100% w okienku, to dla producenta żadna strata - NFZ zapłaci (z naszych składek i podatków!) A lekarz dostaje gratyfikacje od ilości wypisanych (zrealizowanych?) recept ;-) Buźka 8)
mb
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sierpnia 2009, o 13:21

Postprzez kajmakam » 2 grudnia 2010, o 01:05

NB napisał(a):dr Piotr Mielcarek z Gdańska tel. 602-38-41-02
http://www.doktorginekolog.pl/


Polecam z ręką na sercu i... na brzuchu ;) Absolutna rewelacja i moje odkrycie roku - byłam u niego raz i nie zamierzam odtąd dzwonić gdziekolwiek indziej. O tym jak jest w czasie wizyty nie będę się rozpisywać, wystarczy poczytać opinie na trojmiasto.pl. Jest tam jedna negatywna, którą można usprawiedliwić czytając treść, natomiast reszta to pozytywy, pod którymi podpisuję się obiema rękoma!
Ja osobiście byłam w gabinecie na Sosnkowskiego, prywatnie.
Wizyta kosztuje 100, bywa poślizg, ale poczekalnia jest przytulna a jak już się wejdzie, to trud czekania zostaje po stokroć wynagrodzony! :)
No i przede wszystkim - wie, o co chodzi :)
kajmakam
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 grudnia 2010, o 00:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ginekolog-Trójmiasto

Postprzez miliani » 1 kwietnia 2011, o 17:45

Również polecam doktora Mielcarka...byłam u niego na swojej pierwszej wizycie, pokazywałam mu wykresy, nawet wcześniej sam się pytał czy wiem kiedy mam owulację... No i pomógł mi zauważyć w wykresach parę rzeczy... Nie żałuję że do niego poszłam:P
miliani
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 października 2010, o 12:56


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron