Teraz jest 28 marca 2024, o 16:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Higiena intymna

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Higiena intymna

Postprzez tygrysek » 30 kwietnia 2005, o 18:02

Mam małe pytanko, dotyczące higieny intymnej. Otóż przeczytałam gdzieś, już nawet nie pamiętam gdzie, że dobrze jest używać mydła glicerynowego. Czy to prawda? Jeśli tak, to co to dpokładnie za mydło, bo sama widziałam już różne mydła glicerynowe. A może lepsze są płyny do higieny intymnej? Ja używam płynu rumiankowego firmy Ziaja, ale nie wiem, czy to dobrze. Nie mam większych kłopotów zdrowotnych, chciałam się tylko upewnić, co jest dla kobiety najzdrowsze. Pozdrawiam weekendowo i majowo.
tygrysek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 lutego 2005, o 16:45

Postprzez misiacz » 30 kwietnia 2005, o 23:37

Nie stosowałam mydła glicerynowego, więc na jego temat się nie wypowiem.

Od dłuższego czasu używam płynu do higieny intymnej, który poleciła mi gin - Lactacyd femina - zawiera pałeczki kwasu mlekowego, który wspomaga naturalną florę bakteryjną, pomagając utrzymać pH korzystne dla obrony przed bakteriami i grzybkami. Ma miły zapach, jest bardzo wydajny i łagodny.

Również pozdrawiam weekendowo :D :D :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Pasia » 1 maja 2005, o 10:13

Ja również używam Lactacydu i jestem zadowolona. Po prostu jest dobry. :)
Pasia
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 października 2004, o 15:55

Postprzez Monia » 2 maja 2005, o 23:25

Kupiłam dziś płyn firmy Soraya (z białej herbaty - bardzo przyjemny zapach i na pewno będzie bardzo wydajny), ale po Waszych postach zastanawiam się który płyn (lub mydło) jest najlepszy... Napisane jest na nim, że polecają go dermatolodzy i ginekolodzy, więc chyba jest niezły.
Monia
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 maja 2004, o 08:24

Postprzez Julianna » 3 maja 2005, o 16:35

Ten temat już był jakiś czas temu.
Ja polecam żele do higieny intymnej z firmy Soraya (np. rumiankowo- szałwiowy lub z korą dębu) i Ziayę. Sa bardzo łagodne o przyjemnym zapachu. Szczególnie Soraya.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez Martelka » 5 maja 2005, o 18:32

Ja moze jakas dziwna jestem, ale normalnie mydla zwyklego uzywam i nic mi sie odpukac nie dzieje, Byl czas, ze mialam infekcje i wtedy gina powiedziala, ze zadne plyny do higieny intymnej, tylko najlepsze jest poprostu szare mydlo. Mysle, ze szkoly sa rozne i najlepiej dobrac sobie taki kosmetyk, ktory poporostu bedzie sie sprawdzal, czyli infekecje nie beda wracaly, bo i pH bedzie ok, skora nie bedzie podrazniona i my bedziemy zadowolone :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Nane » 6 maja 2005, o 12:41

Używałam kiedyś zwykłego mydła ale już od kilku lat nie używam - kupuje tylko specjalne płyny do higieny intymnej. Jest iż bardzo duzo w każdej aptece i bardzo polecam. Odpukać, nie miałam jeszcze żadnych nieprzyjemności.
Nane
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 stycznia 2005, o 17:36

Postprzez asiula » 6 maja 2005, o 13:13

Ja po zwykłym mydle miałam takie nieprzyjemne uczucie.Teraz używam płynu do higieny intymnej z Avonu i bardzo go sobie chwalę.
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Postprzez Julianna » 6 maja 2005, o 14:18

Ja też właściwie żadnych nieprzyjemnych spraw nie miałam odkąd używam specjalnych płynów. Jeśli już coś się zaczyna dziać to polecam podmywanie rumiankiem- zwykłą torebkę ekspresową zalać wrzątkiem i naparzyć, a następnie tym się podmyć. Bardzo pomaga :idea:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez maharet » 5 grudnia 2007, o 15:32

Ja kiedyś używałam mydła, ale odkąd rozpoczęłam wspołżycie czułam jakby pieczenie, ściągnięcie, wysuszenie.
Teraz chwalę sobie płyn rumiankowy Ziaji, i ten z borówka, specjalny na miesiączkę.
Jak coś się dzieje to ponoć dobry jest Lactatyd Femina płyn leczniczy o ph 3.5.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez olno » 3 stycznia 2008, o 10:00

Używajcie tego co wam służy, ale zwróćcie uwagę czy to nie ma w składzie detergentu o nazwie "Sodium Laureth Sulfate".
Jeżeli jest i to na drugiej pozycji zaraz po "Aqua" to znaczy że nawet jeżeli potem są pałeczki kwasu mlekowego i inne dobrodziejstwa zawsze będzie najpierw przesuszał skórę, bo jest jego znacznie więcej.
Ten detergent jest w pastach do zębów, szamponach, żelach pod prysznic i innych pospolitych płynach do utrzymywania czystości w domach (!!)
olno
 

Postprzez mmadzik » 3 stycznia 2008, o 13:48

Mi lekarz polecił płyny z serii AA. Wcześniej używałam Ziaję, ale chyba mnie uczulała.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Juana » 3 stycznia 2008, o 20:27

Ja testowałam na sobie różne, ale żaden nie spełniał swojego zadania, ciągle coś łapałam. W końcu wszystkie odstawiłam i tylko co jakiś czas leczyłam jakieś infekcje. Odkąd dziewczyny na tym forum poleciły mi Lactacyd Femina jestem bardzo zadowolona. Można go kupi w aptekach i spotkałam też znacznie taniej w Rossmanie.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez maharet » 4 stycznia 2008, o 16:37

olno napisał(a):Używajcie tego co wam służy, ale zwróćcie uwagę czy to nie ma w składzie detergentu o nazwie "Sodium Laureth Sulfate".


W płynach Ziaji jest.Ale mino to dobrze mi służą.
Aznacie jakieś płyny bez tego?
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Minia_L » 4 stycznia 2008, o 18:02

ja używam płynu z avonu, ale tam też jest "Sodium Laureth Sulfate" :(
póki co to nie miałam problemów, chyba ze stan zapalny (cytologia II stopień) to już jakiś znak... :?:
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez strzyga » 6 stycznia 2008, o 14:51

moim zdaniem z niczym nie trzeba przesadzać. ten SLS jest w prawie wszystkich kosmetykach, więc myślę, że skóra się przyzwyczaja do tego.
moja mama ziai używa od lat i nie ma żadnych problemów.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez olno » 9 stycznia 2008, o 13:47

Może i nie należy przesadzać. Ale po co przyzwyczajać się do czegoś co nie jest dobre dla skóry?
Słyszałam też opinie że najlepsza jest zwykła woda, bez żadnych środków myjących.
Jeżeli chcecie używać mydła to sprawdźcie czy w składzie ma składnik "Sodium citrate" służy on do regulowania odczynu ph. W przeciwnym razie mydło może zaburzyć naturalną florę bakteryjną pochwy, przez co będzie ona podatniejsza na infekcje.
Na rynku w zasadzie 99% produktów ma sls w składzie, ale ja znalazłam taki bez i stosuję go już od ponad roku. Link do tego produktu pisałam już na tym forum, w dyskusji o podobnym temacie.
Minia_L to ciekawe co napisałaś, bo w zasadzie zawsze miałam cytologię II gr, a po ostatnim badaniu jestem w I gr. Może to ma związek...?
olno
 

Postprzez s_biela » 9 stycznia 2008, o 19:22

ja w książkach NPR'owych wyczytałam, że należy myć okolice intymne samą wodą, ale ja zdecydowałam sie na laktacyd właśnie ze względu na skład. Pozostałe płyny praktycznie się od siebie nie różnią, nawet jeśli na opakowaniach do nich sa rekomendowane przez ginekologów...
s_biela
Przygodny gość
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez olno » 9 stycznia 2008, o 19:44

Ginekolodzy polecają też tabletki antykoncepcyjne jako remedium na wszystko i nie zawsze jest to dobre rozwiązanie...
olno
 

Postprzez Mysza » 9 stycznia 2008, o 23:38

Ja stosuję od czasu narodzin córki rossmannowy dziecięcy bez slsowy płyn do kąpieli - do celów intymnych. Umycie samą wodą nie daje mi poczucia świeżości i czystości, mydło wysusza i ściąga, płyny z slsami odpadły bezpowrotnie, kiedy naczytałam się o działaniu slsów na organizm człowieka.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 10 stycznia 2008, o 10:59

Minia_L napisał(a):ja używam płynu z avonu, ale tam też jest "Sodium Laureth Sulfate" :(
póki co to nie miałam problemów, chyba ze stan zapalny (cytologia II stopień) to już jakiś znak... :?:


Nie sądzę, od dawna używam płynów Ziaji i mam cytologię I grupę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez olno » 10 stycznia 2008, o 11:02

No ja też muszę przyznać że nie tęsknię za slsami. Używałam kiedyś tego Rossmanowskiego żelu, dobry jest, ma dobry skład i ładnie pachnie :)
No i ma w składzie Lactic Acid....
olno
 

Postprzez Juana » 10 stycznia 2008, o 17:38

olno, możesz jeszcze raz podać nazwę płynu do higieny intymnej nie zawierającego Sodium Laureth Sulfate (lub wkleić link), bo jak dokładnie przeczytałam na opakowaniu Lactacydu, tam też się znajduje SLS. A wspominałaś już gdzieś wyżej, że kiedyś pisałaś jaki to płyn...
Może być na prv. Dziękuję
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez olno » 10 stycznia 2008, o 19:42

http://www.biolander.com/index.php?main ... cts_id=611

Używam go już od roku. Lepszego jak na razie nie znalazłam.
Na zdjęciu jest bez pompki, ale w rzeczywistości ma pompkę dozującą. Starcza na długo i jest wydajny.
olno
 

Postprzez Juana » 10 stycznia 2008, o 20:14

Dziękuję :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez misiacz » 10 stycznia 2008, o 22:00

A ja polecam płyn do higieny intymnej Pliva fem, do kupienia w aptekach (bez SLS), jednak nie do ciągłego stosowania, a do sytuacji, gdy zaczynamy czuć, że coś nie w porządku = możliwość rozpoczynania się infekcji. Polecił mi gin i naprawdę się sprawdza, tzn. wszystko wraca do normy, nie ma świądu, pieczenia itp. i nie jest konieczne leczenie silniejszymi środkami. Można go używać również w ciąży. Pozdrawiam
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Mysza » 10 stycznia 2008, o 22:24

Jeśli chodzi o Lactacyd, to w sąsiednim wątku, w tym, w ktorym kiedyś olno podawała linka do biolandera, była już mowa o tym, że "Płyn Lactacyd SLS-u nie ma, ale emulsja już tak.
W składzie płynu jest za to ammonium lauryl sulfate i parabeny - też na "czarnej liście"."
Więcej do poczytania: http://npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2810&start=0
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez olno » 10 stycznia 2008, o 23:28

Rozejrzę się za Pliva fem. Dzięki Misiacz :)
olno
 

Postprzez Martelka » 26 stycznia 2008, o 23:19

A mydlo szare ma w skladzie Sodium Laureth Sulfate ?
Az polecialam po mydlo szare do szafki i czytam Skladnini: Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Sodium Chloride, Glycerin, Antioxydant.

W takim razie prosze o "czarna liste", bo ktos tu o niej wspomnial.

Uwazam, ze bija kase na tych plynach do higieny, a my (nasza skora)stajemy sie bardziej wrazliwe.
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Martelka » 26 stycznia 2008, o 23:28

Poczytalam o tych skladnikach i zaden nie wystepuje pod ta sama nazwa co na szarym mysle. Nie wiem sama co o tym myslec, nie znam sie az tak dobrze na tych wszystkich zwiazkach chemicznych i ich nazwach.
Moze ktos oswiecony zinterpretuje to dla mnie? :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Następna strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron