Teraz jest 28 marca 2024, o 23:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ból w jajnikach

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ból w jajnikach

Postprzez Ania x » 28 sierpnia 2007, o 14:22

Czy wiecie, co oznacza ból w jajnikach?
Na forum pojawiały się wypowiedzi, że po porodzie oznacza on powrót jajników do pracy, ..ale ja nie jestem po porodzie i wcześniej pracowały normalnie.
Ból w jajnikach już trzeci cykl odczuwam w 3 fazie na parę dni przed miesiączką.
W tym cyklu czułam go również w 1 i 2 dniu miesiączki (teraz jestem właśnie w tym drugim dniu, co będzie później zobaczymy). Poza tym krew jest jakby bardziej rozwodniona..

Dodam, że w ogóle miesiączki zrobiły mi się ostatnio bardziej bolesne i w ogóle więcej krwi wypływa.
Poza tym, miałam teraz trochę krótszą fazę lutealną, trwała 8 dni, a w poprzednich 7 cyklach ok. 12 dni.

Czy ktoś może wie, co to wszystko może znaczyć?
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez artura » 29 sierpnia 2007, o 21:53

A może to zapalenie? Ja jak kiedyś miałam zapalenie, to bolały mnie i jajniki i generalnie brzuch. Myślę, ze dobrze udać się do dobrego lekarza z tym. Jak miałam to zapalenie to z cytologii wyszło mi III a leczenie trochę trwało.Nie wiem, może ktoś inny miał podobnie jak Ty i jeszcze coś napisze.
artura
 

Postprzez Ania x » 29 sierpnia 2007, o 23:00

Dzięki Artura, że odpisałaś :D
Hmm, a możesz napisać w jakim okresie cyklu bolały Cię te jajniki, czy tez w 3 fazie?

Czy takie zapalenie to coś poważnego?
Trzeba łykać jakieś tabletki? Przez pół roku brałam co tydzień flukonazol, w sumie nie chcę już brać żadnych piguł..

Jestem zapisana na cytologię i ogólnie badanie u gina na 20 września, u nas są dość duże kolejki :(
Tak czy siak, wezmę ze sobą wszystkie zapiski i opowiem lekarce co się działo.
U mnie to dość dziwne np. żeby coś mnie bolało w trakcie miesiączki jeszcze 3 dnia, a teraz właśnie tak było.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez artura » 4 września 2007, o 21:31

To było ewidentnie związane z wyziębieniem organizmu (długo na deszczu (mokra) i zimnie). Nie pamiętam jaka to była faza cyklu bo to było dawno temu ale pamiętam, ze bolało i ja posłusznie czekałam na termin wizyty u lekarza i koniec końców wyszło na to, ze i tak przyjmował mnie w czasie miesiączki ale powiedział, ze trzeba było dzwonić, bez kolejki, bo to poważna sprawa. Ale pamiętam, ze to tak bolało, ze nawet samo badanie i cytologia bardzo bolało. Musiałam brać dość silny środek dopochwowo (taki dość drogi). Ale po nim jeszcze następna cytologia znowu wyszłą nieciekawa (aż się lekarz dziwił i dawał różnym cytologom z tyego co pamietam) i znowu dostałam jakieś leki i już później było o.k. Zapalenie jest zawsze poważne bo może powodować niepłodność.Jeśli wciąż boli to najlepiej jak najszybciej iść do lekarza i pewnie łykać coś przeciwzapalnego (ibuprom?).
artura
 

Postprzez Ania x » 21 września 2007, o 21:55

Artura,
byłam u lekarza. Zrobiła mi usg pochwy i niby wszystko w porządku z jajnikami. Cytologię też miałam robioną, ale wynik za 2, 3 tygodnie.
Powiedziała, że bóle jajników kwalifikują się pod bóle podbrzusza, a ono przy miesiączce i owulacji może boleć. Ok, tylko, że po pierwsze nigdy wcześniej nie bolały mnie jajniki, a po drugie w tym cyklu czuję je prawie cały czas (a to już końcówka 3 fazy), to chyba nie jest normalne.
W każdym razie lekarka stwierdziła, że nie wie co to jest i podała mi w razie czego jakiś tam lek przeciwzapalny.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez kukułka » 22 września 2007, o 10:09

tez kiedys mialam bole jajnikow caly cykl, usg bylo ok, bralam mnostwo lekow i nic. i tak przez kilka cykli (3-4), w koncu poszlam do innego gina, kazal wszystko odstawic, nie przejmowac sie i robic nasiadowki w cieplej wodzie i soli iwonickiej. przeszlo. a przeciez wczesniejsze leki nie pomagaly (nawet antybiotyki)
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

zapalenie jajników

Postprzez annamariia » 18 października 2007, o 16:22

Mam takie pytanie do Was: niedawno leżałam w szpitalu na zapalenie jajników, dzisiaj poszłam zrobić sobie badania.Pani doktor zleciła mi między innymi cytologię-tyle,że ja jeszcze nie rozpoczęłam współżycia-i pani robiąca mi badanie stwierdziła, że nie może mi zrobić cytologii, ponieważ kobietom, które mają błonę dziewiczą nie robi sie cytlogii.Czemu zatem moja lekarka wiedząc o tym, że nie podjęłam jeszcze współżycia zleciła mi to badanie?
annamariia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 października 2007, o 16:09

Postprzez Kręciołek » 19 października 2007, o 08:46

No właśnie, dziwne. Może zapomniała?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania x » 23 października 2007, o 13:23

Hmm, chyba trzeba zapytać się prędko pani doktór. To, że zwykle nie wykonuje się cytologii w przypadku dziewic, nie oznacza, że w Twoim wypadku nie powinno się tego zrobić.
Zresztą czy można zrobić cytologię jak ma się błonę dziewiczą, zależy przecież od jej jakości.
Ostatnio edytowano 24 października 2007, o 17:55 przez Ania x, łącznie edytowano 1 raz
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez kukułka » 23 października 2007, o 18:24

ja mialam cytologie kilkakrotnie, bedac dziewica
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez annamariia » 24 października 2007, o 09:29

dzięki.dzisiaj idę do lekarki i zobaczymy co mi powie.
annamariia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 października 2007, o 16:09


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron