Teraz jest 29 marca 2024, o 02:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Krwiak w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Krwiak w ciąży

Postprzez parsley » 7 października 2007, o 11:44

Czy któraś z Was miala krwiak w macicy na początku ciązy? Ja mam, wprawdzie dziecko rozwinęło się jak na ten moment ciązy prawidlowo ale psuje mi to trochę radość z tego, że będę mamą.... Na razie byłam na USG jutro idę do swej pani doktor, zobaczymy co powie.
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez kamienna » 7 października 2007, o 12:25

Ja miałam na początku tej ciąży. Sam sie wchłonął. Żadnych leków mi nie dawali. Przy czym ja na poczatku w ogóle miałam problemy i zagrażało mi poronienie (jajo się trochę odkleiło). Z tego co mówiła lekarka to ten krwiak nie jest jakimś dramatem.

Pozdrawiam i trzymaj się ciepło.
kamienna 20tc
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 7 października 2007, o 22:16

ja nie mialam, ale znam dziewczyny, ktore mialy - krwiak albo wchlonie sie (trzeba lezec, ewentualnie brac leki0, albo peknie co nie uszkadza dziecka). jesli USg wykazuje,z e jest Ok, to duzo wypoczywaj i nie martw sie. duuzo dziewczyn ma krwiaki, pojawiaja sie przy implantacji.
kukulka , 36tc
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez parsley » 7 października 2007, o 23:23

Dzięki za słowa otuchy dziewczyny. No tak też wlasnie powiedział lekarz od usg, że powinien się wchłonąć albo wydalić. W każdym razie dziecko rozwija się prawidłowo - słyszałam nawet tętno ehhh....
Z tym leżeniem to różnie może być bo pracuję - ale może moja dr wyśle mnie na zwolnienie :D
Dzięki raz jeszcze

parsley 7tc
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez 2kreski » 8 października 2007, o 16:41

hej, nie martw się za mocno, ja miałam z córką krwiaka w 13 tygodniu ciąży. Krwawiłam, trafiłam do szpitala, a potem leżałam(co prawda krótko, bo 2,5letni syn i budowa domu) i brałam leki. Od przełomu 4 i 5 miesiąca wszystko było ok, a córka to żywe i strasznie wesołe stworzenie. Pozdrawiam, bę :) dzie dobrze
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez parsley » 8 października 2007, o 18:50

Dzięki bardzo.
No ale jednak lekarka wypisala mi lek Duphaston (2x1) i powiedziała, że bez tego ciąża poleci, bo dzidzia jest jeszcze malutka (ok 5 tygodniowa) ma 7,5 mm a krwiak 20mm i jak pęknie to...wiadomo.
Co ciekawe o leżeniu nic nie mówiła, zapytała tylko czy w szkole (pracuję jako nauczyciel) się nie przemęczam. Na co ja, że owszem - psychicznie ale zwolnienia nie dała.
Dała za to zaśw. o ciąży, a więc będę mogła dostać zwolnienie od lek. rodzinnego. Jak myslicie warto iść na zwolnienie?
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez 2kreski » 8 października 2007, o 19:08

Też pracuje w szkole :lol:
Na Twoim miejscu poszłabym na zwolnienie. Dzieciom nic się z powodu Twojej nieobecności nie stanie, a Twoje dziecko będzie bezpieczniejsze. też brałam Duphaston. :)
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez kamienna » 8 października 2007, o 20:12

No to dziwne, że Ci nie dała zwolnienia.

Wiem, że to zabrzi brutalnie, ale wielu lekarzy ma podejście, że na wczesnym etapie lepiej dac naturze zrobić swoje czyli jak kobita poroni na początku to nic takiego. Ot, natura tak chciała.
Inni walczą o dziecko od samego początku.

Moja chciała mi dać zwolnienie (byłam na wychowawczym). Ja na Twoim miejscu poszłabym na bank.
PS
też barałam duphaston.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 8 października 2007, o 21:02

nie bralam duphastonu co prawda, ale w szkole tez pracuje. na zwolnienie bym poszla
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez parsley » 9 października 2007, o 19:59

No chętnie poszlabym na to zwolnienie, ale jak obwieściłam szefowi o ciąży to najpierw się ucieszył - nie ma też nic przeciwko ciągłemu zwolnieniu w II semestrze (czyli do porodu) ale wprost dał mi do zrozumienia, że jedno lub dwutygodniowe zwolnienia to mu się nie podobają. Krótko mówiąc sytuacja w tej szkole (niepaństwowej) jest dosyć skomplikowana...
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez kukułka » 10 października 2007, o 14:07

ae jesli masz co najmniej stopien nauczyciela konterkatowego, to mas ztez umowe na czas nieokreslony i nei moga cie wywalic tak po prostu przez L4. pytanie - wazniejsze grymasy szefa czy dziecko?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez parsley » 16 listopada 2007, o 14:56

Hej dziewczyny to znowu ja.
Chciałam podzielić się z Wami radością, która mnie nie opuszcza od ostatniego USG. Okazało się, że po tym krwiaku nie ma śladu (najwyrażniej się wchłonął) a dzidziuś rozwija się prawidłowo!!! :D

parsley 13tc
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

13 tc

Postprzez Juana » 16 listopada 2007, o 21:44

parsley cieszę się, że wszystko u Was dobrze. Właściwie to piszę, żeby Ci powiedzieć, że też jestem w 13 tc :-) Ciekawe na kiedy masz wstępny termin? Przepraszam za babską ciekawość :oops:
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez parsley » 19 listopada 2007, o 17:16

Witam Cię Juana!
Mam termin na 23-24-25 maja. Ot takie trzy wersje terminu porodu..
A jak będzie zobaczymy.
p.s. Moze napiszesz coś do mnie na pw? :D

parsley 14tc :lol:
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron