Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 05:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy komuś też rozeszło się spojenie łonowe???

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy komuś też rozeszło się spojenie łonowe???

Postprzez agathap » 4 października 2007, o 19:22

szukam osób, które coś wiedzą na ten temat...rozeszło mi się w ciąży i przy porodzie spojenie łonowe..dowiedziałam się o tym od lekarza dopiero teraz, po 7 miesiącach od porodu, bo bolało cały czas, ale wszyscy lekarze mówili, że to tak czasem jest itp. dopiero trafiłam na dobrego gin, który to zasugerował, a ortopeda potwierdził. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś ma coś podobnego, albo wie coś na ten temat???byłabym bardzo wdzięczna za wszystkie info, porady i wskazówki...a może ktoś zna jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy...???
agathap
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, o 21:15
Lokalizacja: Garwolin

Postprzez fiamma75 » 4 października 2007, o 20:04

Mi się rozchodziło w ciąży, ale nosiłam specjalny pas, który zapisał mi ortopeda. Na szczęście nie rozeszło się podczas porodu, ale poprzestawiały się stawy biodrowe (tak w skrócie) i dopiero teraz powolutku zaczynam dochodzć do siebie.
Znam jednak przypadki rozejścia się spojenia.
Udaj się do dobrego ortopedy, na pewno powinnaś nosić specjalny pas. Warto też poszukać dobrego rehabilitanta i skorzystać z terapii manualnej. Wiem, że w skrajnych przypadkach konieczna jest operacja.
Przy kolejnej ciąży powinnaś walczyć o cc.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez agathap » 5 października 2007, o 11:12

dzięki! u mnie chyba nie jest tak źle, bo mogę chodzić, tylko boli...nie mogę znaleźć żadnego pasa na to.są tylko takie do kręgosłupa (na odcinek krzyżowo-lędźwiowy). mówisz, że dopiero teraz dochodzisz do siebie, a ile jesteś po porodzie?z jakiej terapii manualnej korzystałaś?znasz jakieś dobre namiary?
agathap
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, o 21:15
Lokalizacja: Garwolin

Postprzez fiamma75 » 5 października 2007, o 11:22

14,5 miesiąca - przez rok miałam dzień w dzień rwę kulszową z różnym natężeniem.
Ten pas to zapisuje ortopeda i robią go w pracowni ortopedycznej an zamówienie, jest częściowo refundowany.
Jestem z innego miasta niż ty, chodziłam prywatnie do wykładowcy na AM, wszystko mi ponastawiał (miałam świeże zdjecie rtg) i robił specjalne masaże.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron