Teraz jest 29 marca 2024, o 01:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kolposkopia

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

kolposkopia

Postprzez lajla » 7 lipca 2007, o 14:28

W najbliższy czwartek będę miała robioną kolposkopię, trochę czytałam o tym w internecie i znalazłam niespójne informacje co do sposobu przygotowania się do badania. Otóż na większości stronek pisali, żeby przez kilka dni poprzedzających badanie powstrzymać się od współżycia, irygacji itd. Na innej z kolei stronce lekarz pisał, że chociaż przeważnie zaleca się powstrzymywanie się od współżycia przed kolposkopią, to nie ma to jednak znaczenia dla samego badania. Może któraś z Was miała robione takie badanie? Może wiecie coś na ten temat. Pytam bo akurat w niedzielę najprawdopodobniej zacznie nam się wyczekiwana III faza...

Poza tym zaczynam świrować, boję się, że okaże się, że mam raka szyjki macicy i że umrę. :(
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez parsley » 7 lipca 2007, o 23:54

Wiesz co, nie sądzę żeby trzeba było przed kolposkopią powstrzymywać się od współżycia aż tyle dni przed. Nie jestem lekarzem, ale skoro przed cytologią wystarczy doba bez irygacji lub zbliżenia, to przed tym badaniem na wszelki wypadek możesz wstrzymać się we wtorek i środę. No, a niedziela i poniedziałek jest dla Was :D
Nie bój się na zapas! Moja siostra też miała kolposkopię, bo wynik cytologii był niepokojący i okazało się, że miała maleńką nadżerkę. Także głowa do góry!
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22

Postprzez lajla » 8 lipca 2007, o 17:02

Parsley, dzięki za odpowiedź i słowa otuchy. :)

Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lajla » 12 lipca 2007, o 13:05

Parsley, jeszcze raz wielkie dzięki za Twój post. Przydarzyło mi się dokładnie to samo, co Twojej siostrze. Dziś rano miałam kolposkopię i okazało się, że przyczyną nie najlepszego wyniku cytologii była niewielka nadżerka.

Pzdrawiam. :)
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez parsley » 15 lipca 2007, o 18:30

No to bardzo się cieszę, że tak się stało. Trzymaj się! :D
parsley
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17 listopada 2006, o 17:22


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron