Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 16:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ziółka na przetrwały pęcherzyk...

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ziółka na przetrwały pęcherzyk...

Postprzez milgosia » 19 maja 2007, o 13:14

Byłam dziś na USG, jednak przezpochwowym, bo tak zadecydował lekarz, mimo trwającego jeszcze plamienia. Okazało się, że faktycznie to, o czym pisałam w wątku "krwawienie śródcykliczne", to był cykl bezowulacyjny, na prawym jajniku sonda pokazała coś a la przetrwały pęcheryk (tak to on określił ) wielkości 3,5 cm. Pan doktor kazał mi zrobic badanie na prolaktynę z obciążeniem i zgłosić się do kontrolnego USG po następnej miesiączce. Na razie z tą torbielką nic mi nie kazał robić, tylko czekać i przyjść na kontrolę.

Czy są jakieś ziołowe preparaty, które wspomagają ewewntualne wchłanianie się takich torbielek? Wolałabym, aby nie urosła... Na razie czuję się dobrze, tylko od czasu do czasu odczuwam jakieś "pikanie" po prawej stronie, do złudzenia przypominające owulacyjne. No ale raczej to coś już nie pęknie, myślę, że po prostu zaczął się nowy cykl.

Macie na to jakieś rady?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dzolka » 19 maja 2007, o 14:12

Na pewno są zioła na wspomaganie wzrostu pęcherzyków - sama takie piłam. Ale na przejrzały pęcherzyk i torbiel zioła raczej nie pomogą. Powinno sie zastosować syntetyczny progesteron w postaci luteiny lub duphastonu. Te leki pomagają we wchłanianiu torbieli. Jeśli twój gin nie dał ci recepty na prg to znaczy że torbielka pewnie jest mała i niegroźna a takie czesto same się wchłaniają zanim dostaniesz okres.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron