Teraz jest 29 marca 2024, o 12:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

luteina

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

luteina

Postprzez Nania » 17 maja 2007, o 21:45

W końcu zdobyłam się na odwagę i poszłam do pani ginekolog żeby opowiedzieć jej o swoich obawach związanych z nieregularnością cykli (mam je co 2 miesiace, czasem 1,5, rzadko sie zdarza ze za miesiac od ostatniego, czasem jakies skąpe i brunatne :?), fajnie, bo skończyło się narazie na wywiadzie, a nie badaniu :D ale czeka mnie w poniedziałek usg i zobaczymy co ono wykaże. W każdym razie przepisała mi póki co luteinę- ale te pod język (z tego co wiem to jest tez w formie do połykania), wiem też ze co dopiero jestem po owulacji :) i moje pytanie do Was, czy przyjmować te tabletki podjęzykowe (kazala 7 dni je brac 2 razy dziennie) i czy któraś z Was juz je miala? z tego co wyczytalam to nie jest hormon, tylko jakaś naturalna pochodna :? i jak wpłynęło na cykle?
Bede czekala narazie na badanie usg, mam tylko nadzieje ze ono nic negatywnego nie wykaże, juz sama nie wiem co gorsze, czy pco czy hustawki hormów :?
Pozdrawiam serdecznie
Nania
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 16:22
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kukułka » 18 maja 2007, o 08:58

Luteina to hormon, progesteron. bierze sie go tez na podtrzymanie ciazy, albo na wywołanie @. mnie pomagało na wywołanie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez asikp » 18 maja 2007, o 11:20

Nania ja równiez brałam luteine i teraz w nastepnym cylku tez zaczynam. JA mam 10dni 2x 1tabl. Luteina podawana jest doustnie lub dopochwowo. Jezeli chodzi o przyjmowanie doustnie to nie jest ona na tyle ochydna aby nie mozna jej było potrzymac w buzi.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez dzolka » 18 maja 2007, o 20:57

Luteina to sztuczny progesteron. Pomaga w regulacji cykli lub w podtrzymaniu ciąży. Nie powinno się jej stosować przed owulacją bo może ją zakłócić. Luteina nie występuje w postaci tabletek do łykania. Trzeba zaczekać aż się całkowicie rozpuści pod językiem. Jest jeszcze forma luteiny dopochwowej (z pomarańczową etykietką) ale 10 razy droższa niż doustna ale jeśli ktoś nie moze znieść smaku lutki pod językiem, może ją z powodzeniem zastosować dopochwowo. Ja za radą ginekologa tak stosowałam tą podjęzykową, gdy musiałam brać 4 tabletki dziennie do 17 tc.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Amazonka » 21 maja 2007, o 09:09

Pokazywałaś swoje wykresy?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nania » 21 maja 2007, o 14:25

Amazonko, nie pokazywalam lekarzowi wykresow bo nie ma czego.. zaczalam obserwacje od miesiaca dopiero, wlasnie wrocilam z badania usg, na szczescie nie wykazalo ono niczego niepokojacego :D
Do lekarza mam sie zglosic po @, i zobaczymy co bedzie dalej...
Nania
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 16:22
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kukułka » 2 listopada 2007, o 11:54

terapie hormonalna nie w ciazy -tak. a w ciazy mozna luteine brac, to hormon typowo podtrzymujacy ciaze, wiec nie ma potrzeby badac jego naturalnego poziomu i po prostu sie go podaje jesli istnieje chocby podejrzenie zagrozenia ciazy.
luteina to syntetyczny progesteron, a progesteron naturalny u kobiety tez sluzy podtzrymaniu ciazy, jesli isnieja jakies objawy zagrozenia ciazy, oznacza to niedobor progesteronu.
poza tym, jesli ciaza jest zagrozona (krwiak, plamienie), to podaje sie luteine z marszu - nie ma czasu na badania, bo kazda chwila zwloki moze byc niebezpieczna.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron