Teraz jest 28 marca 2024, o 18:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

boli brzuch!!

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

boli brzuch!!

Postprzez Krycha » 25 kwietnia 2007, o 22:51

Strasznie mnie boli brzuch, po prawej u dołu, i kręgosłup na odcinku lędzwiowym. Zupełnie jak przed @, ale to sie zaczęło już ok.18dc i jest gorsze.... Macie pomysł co to?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez milgosia » 26 kwietnia 2007, o 13:47

To może być wszystko:

1. ostrzejszy zespół napięcia przedmiesiączkowego
2. ciąża (o ile wchodzi w rachubę)
3. coś nie tak z jajnikiem (cysta itd.)

Jeśli ból jest faktycznie duży, to idź do lekarza, może to byc jakiś stan zapalny. Mnie kiedyś tak pobolewało po jednej stronie, dość mocno co prawda, ale nie tak, żebym nie mogła wytrzymać i jak poszłam do gina, to się okazało, że po prostu na tym jajniku już rósł nowy pęcherzyk i to on dawał mi się we znaki, jeszcze zanim zaczął się nowy cykl. Nie zawsze mi się takie coś zdarzało, ten ból mnie zaniepokoił, dlatego wolałam się upewnić.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 26 kwietnia 2007, o 18:50

to dziwne co napisałaś.
to chyba było przeciażenie kręgosłupa od długich godzin za biurkiem, rano słabnie.
ale zespól napięcia od 18dc mi sie nie zdarzał..
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez milgosia » 27 kwietnia 2007, o 13:52

A mnie się zdarzał tak wcześnie, baardzo rzadko, ale jednak.

To może też być faktycznie od długiego siedzenia przy biurku.

Ale, ale ... to może być też coś z nerką (ból z przodu i w odcinku lędźwiowym, bardzo charakterystyczne). Jak mialam zastój moczu w nerce, to wlaśnie podobnie bolało i utrzymywało się przez parę dni, rano słabło. Ja akurat mialam w miarę łagodną wersję, nie bardzo tylko mogłam spać na tym boku, raz było łagodniej, raz mocniej, nie brałam środków przeciwbólowych, ale słyszałam od innych, że czasami tak boli, że można się wściec.

Oczywiście, to tylko gdybanie. Moim zdaniem jak coś boli i to mocno i przez parę dni, to jest to już sygnał od organizmu, że coś jest nie tak i warto to sprawdzić. Jak nie przechodzi, to po prostu idź do lekarza, bo gdybanie nic nie da, ból występuje bardzo często, od zwykłego zmęczenia mięśni, po poważne schorzenia.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 12 maja 2007, o 18:01

No i nie wiem co to było.
Boję się że była ciąża i już nie ma. Myślę tak, bo dostałam w terminie bardzo okropny okres, tak bolało jak nigdy. Aż przyjechało do mnie pogotowie ratunkowe, bo inaczej bym umarła z bólu. czy to może swiadczyć o poronieniu?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez milgosia » 15 maja 2007, o 11:48

Wiesz, myślę, że nie powinnaś się zadręczać takimi myślami. Nikt Ci nie da 100% pewności, że to była/nie była ciąża, ale skoro dostałaś w terminie okres, to moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest to drugie, w razie ewentualnego poronienia okres by się raczej spóźnił.

Żeby cokolwiek wiedzieć wcześniej, to musialabyś zrobić test i musiałby Ci wyjść pozytywny, a przed terminem miesiączki to się naprawdę rzadko zdarza nawet w książkowej ciąży. Ale to oczywiście tylko domysły, skoro miesiączka przyszła w terminie, to po prostu przyjmij to spokojnie, bez niepotrzebnego zadręczania się.

Co do wyjątkowo bolesnego okresu, to ja dwa razy w życiu miałam podobną sytuację. Złapało mnie rano tak mocno, że nie zdążyłam nawet wstać i zjeść, żeby móc wziąć tabletkę. Zaryzykowałam ibubrom z sucharkiem, ale po chwili wszystko zwróciłam, niestety. Koleżanki wezwały pogotowie, bo autentycznie się przewracałam, wiłam i wymiotowałam z bólu, oblewały mnie zimne poty, a ból był taki, że autentycznie myślałam, że umrę, nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdarzyło, choć miesiączki miewałam raczej bolesne, zazwyczaj coś brałam. Przyjechało pogotowie, zmierzyło mi ciśnienie: 130/70, puls 55, lekarz zaraz dal mi zastrzyk z nospą i glukozą i jeszcze czopek z pyralginy. Od tamtej pory przeszłam na czopki z pyralginy lub paracetamolu, szybciej działają i oszczędzam żołądek.

A powód? Jak się później okazało - bardzo duży niedobór magnezu. Już rok biorę magnez 2-3 razy dziennie i bolesność miesiączek wyraźnie zmalała i jak na razie - taka akcja jak wtedy się nie powtórzyła. Nie wiem, jakiej jesteś budowy, ale moja poprzednia lekarka mi kiedyś powiedziała, że ogólnie częściej miewają takie problemy wysokie i szczupłe osoby, w moim przypadku to by się zgadzało. Poleciła mi wtedy też nie dopuszczać do rozwinięcia się bólu, brać od razu czopek, jak coś się zaczyna dziać, co akutrat było trudne, bo wtedy ten ból przyszedł nagle i puścił po zastrzyku. Drugiego dnia już było o niebo lepiej.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 15 maja 2007, o 22:10

ale może to sygnał, że powinnam zrobić test wczesniej i jakby co biec do lekarza?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kamienna » 16 maja 2007, o 08:24

Nie możesz się zadręczać, kobieto!!!!

Tak jak mówi poprzedniczka. Gdyby to była ciąża, pewnie okres by się lekko spóźnił.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Betsabe » 16 maja 2007, o 15:10

Krycha napisał(a):ale może to sygnał, że powinnam zrobić test wczesniej i jakby co biec do lekarza?


mysle, ze test robiony za wczesnie nic nie pokaze
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez milgosia » 16 maja 2007, o 16:19

ale może to sygnał, że powinnam zrobić test wczesniej i jakby co biec do lekarza?


Myślę, że lekarz by cię odesłał do domu i kazał zrobić test po terminie miesiączki.

Do lekarza to się wybierz teraz, żeby sprawdzić, czy wszystko ok, prolaktyna, usg i takie tam.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 18 maja 2007, o 19:30

Czytałam że test z krwi można zrobić wczesniej, ok 10dni od owulacji.
może być tak że sie traci ciążę b.wczesnie - nawet widć na forach internetowych, jak ktoś pisze np. "Aniołek w 4tc" - może mozna temu zapobiec.
Jak się powtórzy w tym miesiącu to naprawdę będę sie bać, że może mój organizm tak reaguje alergicznie na zarodek. Póki wystrzegaliśmy się ściśle fazy płodnej to nie było aż tak strasznego bólu @.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron