Teraz jest 28 marca 2024, o 18:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co wiemy o antykoncepcji?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez mfiel » 5 lutego 2007, o 13:13

kukułka napisał(a):A ja powiem tak : byłam po obu stronach barykady, i po tej npr-owej i po tej antykoncepcyjnej, a w zyciu bym tkaiego pytania nie zadała. Poza tym miałam i amm świadomosć własnego ciała, bo tka sie składa, zę najperw był npr, potem tabletki.
I co Wy na to?


A możesz zdradzić, co Cię skłoniło do zmiany natury na antyki (pomimo świadomości ich skutków ubocznych)?
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 5 lutego 2007, o 14:42

Międyz innymi wpływ npr na relacje. Miedzy innymi. I poczucie terroru termometru (ale to jest motywacja poboczna).
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mfiel » 5 lutego 2007, o 18:20

A terroru pigułki nie czujesz, przecież ją też trzeba brać regularnie o stałej porze?
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 5 lutego 2007, o 18:49

Jakoś nie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez admin » 6 lutego 2007, o 23:55

Zajrzyjcie TUTAJ
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez agulla » 9 lutego 2007, o 01:45

witajcie
najczęściej jednak największe zdziwienie po odstawieniu antyków wywołuje fakt że organizm musi mieć czas żeby dojść do siebie, w związku z tym początkowe cykle nie dość że nie dają szybkiej ciąży to jeszcze są całkiem nieprzewidywalne, to krótsze to znowu dłuższe i jakieś takie dziwne, nawet na wykresach są inne niż w książkach podają
ano tak a potem mijają miesiące starań, nie bardzo wiadomo kiedy bo śluzu brak, no i nie ma i nie ma tej ciąży
dopiero wtedy idą po rozum do głowy, że i lata już nie te, po 30, no i organizm jakoś tak się zepsuł przez te antyki, a potem znowu hormony żeby w drugą stronę zadziałać, najczęściej bez podstawowych badań, na czuja dawane przez ginekologów, istna jazda

właśnie z takimi problemami spotykam się najczęściej na typowo staraniowym forum, gdzie dziewczyny (najczęściej po antykach) uczą się wykresów swojego organizmu żeby wystarać się o upragnione dziecko już teraz natychmiast

pozdrawiam wszystkich agulla nie tylko z tego forum :)
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Betsabe » 10 lutego 2007, o 18:01

a czy pigulki biora jedynie mlode kobiety, ktore jeszcze nie rodzily???
przeciez siegaja po nie i te, ktore maja juz dzieci i nie chca miec wiecej...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mfiel » 11 lutego 2007, o 11:07

W Polsce generalnie pigułki biorą raczej młode kobiety - bo taka jest moda.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez strzyga » 11 lutego 2007, o 13:11

Nie tylko moda, ale też wygoda. No i to, że młodzi ludzie jeszcze się swoim zdrowiem aż tak bardzo nie przejmują.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Betsabe » 11 lutego 2007, o 17:03

niewazne, czy moda, czy wygoda, niewazne ile ma sie lat, ale jesli sie wspolzyje, to sprawa unikniecia ciazy dotyczy i mlodych i starszych...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez SR » 11 lutego 2007, o 18:52

Pat2 napisał(a):w wielu tego typu uproszczonych ocenach myli się związek przyczynowo-skutkowy ze współwystępowaniem i stąd nieprawdziwe wnioski typu dostępna "pigułka" zwiększa ilość aborcji.


Związek między antykoncepcją a aborcją (przyczynowo-skutkowy) ma tak obszerną literaturę, że tylko trolle spod znaku racjonalista.pl jeszcze go kwestionują.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez GoÅ›ka » 12 lutego 2007, o 00:20

SR napisał(a):
Pat2 napisał(a):w wielu tego typu uproszczonych ocenach myli się związek przyczynowo-skutkowy ze współwystępowaniem i stąd nieprawdziwe wnioski typu dostępna "pigułka" zwiększa ilość aborcji.


Związek między antykoncepcją a aborcją (przyczynowo-skutkowy) ma tak obszerną literaturę, że tylko trolle spod znaku racjonalista.pl jeszcze go kwestionują.


czyżby? to może jakąś literature podasz, bo ciekawe jak udowodnić związek przyczynow skutkowy - przecież nie da się tego zrobić, co najwyżej stwierdzić korelację dodatnią. :roll:
Jak widać fanatycy npru są dobrze wykształceni w dzidzinie statystyki :roll:
Gośka
 

Postprzez Adam » 19 lutego 2007, o 22:45

mfiel napisał(a):
Bratka napisał(a):Czyli zwyczajnie nprowicze są bardziej świadomi, że ich metoda może zawieść... :D


Wskaźnik Pearla dla NPR jest podobny jak dla pigułki. Więc to nie o zawodność tu chodzi, a o ideologię:
"antykoncepcja"=zrobię wszystko, żeby dziecka(=problemu) nie było, nie przyjmuję do wiadomości, że może być inaczej
"NPR"=jestem świadomy/a swojego ciała, wiem, że jestem płodny/a z natury, a z tego mogą być dzieci :) , wykorzystuję jedynie naturalne mechanizmy swojego ciała, aby mieć szansę świadomie zaplanować pojawienie się dzieci na świecie


no i wlasnie NPR moze byc taka antykoncepcja, dziecko
to problem i uzywamy NPR zeby problemu nie bylo! bo wkoncu swiadomie chce planowac ojcostwo! za pomoca npr, czyli naturalnej antykoncepcji, ktora tez moze zawiesc jak i pigulki czy spirale czy inne
Adam
 

Postprzez mfiel » 20 lutego 2007, o 11:07

:roll: :shock:
Argumentacja z gatunku "nie stawiaj roweru koło lodówki, bo mleko skwaśnieje"
Nie będę komentować
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adam » 20 lutego 2007, o 21:39

dlaczego nie bedziesz komentowac :wink: :lol:

myslicie, ze jak tak namietnie odkladacie dzieci przy pomocy npr to jakie macie podejscie? pro zycie ? podejscie na anty i juz :) a jak bedzie wpadka to ok, nie usuniecie. I pigulkowcy tez nie usuwaja odrazu. A sa ludzie. ktorzy stosuja npr a usuwaja, bo stosuja npr jako antykoncepcje :) i co tu z ideologia npr? :wink:
Adam
 

Postprzez agulla » 22 lutego 2007, o 01:10

różnica polega na tym że ogólnie pojmując mamy trzy zjawiska NPRowo antykoncepcyjne, mamy tych co

1) stosują NPR z całą jego ideologią, sposobem życia, stanowiskiem pro życie bo akceptują płodność współżycia i kierując się czasem w którym odbywa się współżycie w trakcie cyklu bądź to stara się o poczęcie, bądź akurat go unika z ważnych powodów

2) stosujących NPR udawane, bo w czasie płodnym stosują metody antykoncepcji barierowej, owszem pigułek nie biorą ale to juz nie jest NPR tylko posługiwanie się wiedzą o cyklu aby stosować lub nie środki antykoncepcyjne

3) i tych którym cała ideologia i NPR są dalekie i żyją i współżyją kiedy i jak chcą, a nie planując poczęcia wprowadzają takie bariery w swoim organiźmie aby współżycie było jedynie przyjemnością ale absolutnie nie miało związku z płodnością

antykocepcja bowiem to nic innego jak rozdzielenie przyjemności seksu od płodności aktu, tę drugą się odrzuca i na tym polega ideologia antykocepcyjna

metodom naturalnym z całą ich ideologią nie można więc zarzucić że są naturalną antykocepcją, bo nikt nie niszczy w nich płodnego aspektu współżycia, a jedynie nie zawsze go wykorzystuje współżyjąc poza płodną fazą cyklu

proszę mnie nie łapać za słowa, tylko całościowo, bo może nie jestem elokwentna zbytnio ale wiem co piszę
agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fiamma75 » 22 lutego 2007, o 10:23

Zapominasz o dość licznej opcji - stosujący NPR bez ideologii i bez środków barierowych w czasie płodnym
i tu można wyróżnić opcje:
a) środki barierowe w trakcie niepłodności przedowulacyjnej
b) bez środków mechanicznych, ale za to z formami zastępczymi stosunku w czasie płodnym
c) bez środków mech. i bez form zastępczych.

A tak przy okazji npr stosowany w celu uniknięcia poczęcia też rozdziela przyjemność aktu od płodności , tylko w odwrotny sposób :wink:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Coya » 10 marca 2007, o 22:40

Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mamuśka » 29 marca 2007, o 23:12

Są osoby,które stosowanie naturalnych metod planowania rodziny uważają za ciemnogród. :shock: niestety nie maja świadomości,że same w ciemnogrodzie siedzą.Każda, powtarzam każda tabletka ma działanie wczesnoporonne!(mimo ładnego określenia "na powstrzymanie owulacji") czyli nieświadoma, bądź co gorsza świadoma aborcja!!
mamuśka
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 marca 2007, o 22:48

Postprzez Amazonka » 30 marca 2007, o 08:20

Wczorajsze "Metro" opisuje marsz zwolenników i przeciwników aborcji. Zamieszczono nieprzemyślaną wypowiedź tzw. przypadkowego przechodnia:
Ola, uczennica XXIV liceum im. C.K. Norwida w Warszawie: - Dla mnie życie pojawia się już wtedy, gdy plemnik dostanie się do jajeczka. I na żadnym etapie jego rozwoju nie powinno być zabijane. Przeraża mnie, że niektórzy traktują aborcję jak środek antykoncepcyjny. Zabijaniu dzieci nienarodzonych można przecież przeciwdziałać, stosując tabletki antykoncepcyjne lub prezerwatywy. Temu nie jestem przeciwna.

Ola chyba zapomniała o minipigułkach.
Skuteczność takiego promowanego podejścia w ograniczaniu liczby aborcji najlepiej widać w UK.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mfiel » 30 marca 2007, o 08:53

Typowe:
statystyczna wiedza jest taka:
Kościół promuje kalendarzyk (tak twierdzą nawet osoby określające się jako świadomie wierzące i akceptujące naukę Kościoła w tym zakresie), natomiast świadoma nowoczesna kobieta stosuje tabletki, plasterki itp

Niestety brakuje mi w mediach rzeczowych wypowiedzi autorytetów medycznych nt antykoncepcji hormonalnej i NPR (na polityków nie mogę już patrzeć) - niestety wykłady na typowym kursie przedmałżeńskim nie prowadzą lekarze czy położne lecz panie w wieku mocno już balzakowskim - trudno żeby miały one moc przekonania "doświadczonej" już i wychowanej na kolorowych czasopismach narzeczonych, co do skuteczności NPR.
To powoduje kojarzenie NPR z kalendarzykiem i "ciemnogrodem".
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 30 marca 2007, o 11:22

Taak, Ola, uczennica liceum. Ona najlepiej powinna zanc sie na seksie. Kolejny przykład myslenia o samym seksie bez jego ewentualnych konsekwencji.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez asikp » 30 marca 2007, o 15:47

Pragnę dodać że jeden pan poseł zna 130 metod antykoncepcji. Tak więc co sie dziwić?????
Kazdy wedle przekonań ma prawo stosować to co mu odpowiada. Pan poseł napewno stosuje metodę 125 lub 126.!!!!
pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez strzyga » 30 marca 2007, o 21:31

Amazonka, ja myślę, że ta wypowiedź była jak najbardziej przemyślana. Dziewczyny z mojego starego LO (i nie tylko) mają właśnie taki pogląd. /swoją drogą chciałabym posłuchać mojej polonistki jak to nie potrafią nawet napisać poprawnej nazwy liceum :) /
mfiel, masz rację. Należałoby zacząć właśnie od porządnego, a przynajmniej nie szkodzącego, przygotowania na kursach. Ja oceniam ten, na którym byłam, ogólnie baaaardzo pozytywnie. Ale na części dot. npr to ręce załamywałam, a jak już usłyszałam o nieplanowanym dziecku mówiących, to naprawdę brak słów! Tak się trafio, że byłam w pokoju z dwiema psychiatrami /kurs wyjazdowy/ i one to się później po prostu śmiały...
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik » 30 marca 2007, o 21:46

mamuśka napisał(a):.Każda, powtarzam każda tabletka ma działanie wczesnoporonne!(mimo ładnego określenia "na powstrzymanie owulacji") czyli nieświadoma, bądź co gorsza świadoma aborcja!!


tobie sie cos chyba mamusko pomylilo :lol: :lol: :lol: 8)
kasik
 

Postprzez mamuśka » 31 marca 2007, o 15:56

No niestety, istnieje współzalezność między wczesnymi poronieniami a stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, osobiście znam kilka takich przypdków. Silne lobby propagujace ta właśnie formę antykoncepcji nigdy nie przyzna,że to wina tabletek bo profity są zbyt duże.
mamuśka
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 marca 2007, o 22:48

Postprzez justi85 » 31 marca 2007, o 21:21

mamuśka napisał(a):osobiście znam kilka takich przypdków

Proszę Cię, wymień i opisz te przypadki...
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez mamuśka » 31 marca 2007, o 23:10

wyczuwam sarkazm....
No cóż jak ktoś chce się bawić nożami to nawet groźba odcięcia palca go nie przekona....
mamuśka
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 marca 2007, o 22:48

Postprzez kasik » 1 kwietnia 2007, o 07:04

a ja wyczuwam chowanie glowy w piasek :lol: :lol: :lol:
kasik
 

Postprzez mamuśka » 1 kwietnia 2007, o 10:00

Nawet gdybym bardzo szczegółowo opowiadziała o przypadkach, które znam to i tak to zinterpretujecie na własną korzyść. Tak jak powiedziałam firmy farmaceutyczne bazują na niewiedzyi egoiźmie szczególnie młodych osób, które z czasem nie dość, że mają problemy z własnym sumieniem to ich rozhuśtane hormonalnie ciała przypominają okrągłe bułeczki :lol:
Moje panie, do kasik i justi85 chyba pomyliłyście fora bo to bynajmniej jest pro rodzinne. Z tego co wiem to nie jest forum dyskusyjne, więc kończe tą dyskusję.
mamuśka
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 marca 2007, o 22:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron