Teraz jest 28 marca 2024, o 16:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

przeziębienie w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

przeziębienie w ciąży

Postprzez sylwik81 » 29 stycznia 2007, o 10:35

Jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Niestety nie wiem skąd, choć dbałam o siebie przeziębiłam się i to poważnie. Pierwszą dobę miałam temperaturę 39stopni. Lekarz poradził mi jak najdłużej obniżać temperaturę naturalnymi sposobami ale powiedział, że mogę łyknąć jedną tabletkę apapu (0,5). Wcześniej w aptece poradziła farmaceutka zażycie jednej aspiryny to nie pomogło, pomógł dopiero apap. Poza tym mam katar, kaszel i boli mnie gardło. Dużo piję by się nie odwodnić i staram się jeść dużo owoców. Martwię się jednak co z maleństwem, jak to moje przeziębienie może wpłynąć na ciąże.Nigdy nie miałam wysokiej temperatury podczas jakiejkolwiek choroby a teraz tak, czy to mogła być ochrona organizmu, czy mogło zagrozić tak młodej ciąży?????
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez NB » 29 stycznia 2007, o 12:05

Spokojnie.
Z pewnością nie należy zażywać aspiryny. Trudno powiedzieć jak wpłynie to na ciążę. Jeżeli możesz wypoczywaj, pij dużo i leż w łóżku.
Gorączka jest dowodem na to, ze Twój organizm broni się przed zarazkami.
Życzę zdrowia i spokoju.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez april73 » 29 stycznia 2007, o 18:26

Sylwik,

na ból gardła najlepsze jest płukanie gardła wodą a solą. Też to właśnie stosuję, bo przyplątał mi się katar i gardło też mnie boli.
april73
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 grudnia 2005, o 00:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sylwik81 » 30 stycznia 2007, o 09:15

Dziękuję bardzo za porady. Już jest coraz lepiej, tylko ten okropny katar mnie męczy. Pozdrawiam.
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

temperaturka

Postprzez agusia » 30 stycznia 2007, o 10:24

ja będąc w 2 miesiącu ciaży miałam 38,5. nie spadało przez kilka dni. Mama koleżanki poradziła mi, zebym kupiła białą kapustę, rozbiła jej liscie i przyłożyła na różne części ciała. I po jednym dniu spadła mi do 36 z kreskami. Te liscie zmieniałam w ciągu dnia kilka razy. brałam tylko Bioaron C- ale to raczej na wzmocnienie. Spróbuj. To taki babciny sposób, ale mi pomógł. :lol: :lol:
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez asikp » 30 stycznia 2007, o 11:20

Witam,
Sama jeszcze nie byłam w ciązy ale moja kolezanka w 7 tc też się mocno przeziebiła (gorączka, katar ból gardła- wypisz wymaluj twój przypadek.). Lekarz zalecił branie appapu oraz oscillococcinum (leku homoopatycznego). Z tego co się orientuję na ból gardła można zażywać Tantum Verde w pastylkach (to chyba jedyny lek na ból gardła).
pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez NB » 30 stycznia 2007, o 12:36

Jeszcze można zrobic sobie syrop z cebuli : potłuczona cebula + cukier zostawić na noc. I oczywiście witamina C w dawce 1000 mg na dzień albo 2 x dziennie.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 1 lutego 2007, o 19:32

A ja ostatnio polecam wszystkim witaminę C czerpaną z dzikiej róży, przyswaja się lepiej niż syntetyczna! www.polskaroza.pl
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 1 lutego 2007, o 19:54

Polska Róża produkuje wyjątkowo dobre syropy np. do herbaty. Smak nieporównywalny z Paolą itp.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kukułka » 1 lutego 2007, o 20:35

Ale ceny też ma wyjątkowe niestety:(
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez artura » 6 lipca 2007, o 11:56

zmieniam posta, bo dowiedziałam się, że zielonej pietruszki podobno nie wolno w ciąży

Natomiast zdecydowanie odradzam homeopatię, jako sposób leczenia mający żródło okultystyczne. Mam bardzo ciekawy artykuł na ten temat, mogę przesłać na priva.
Pozdrawiam wszystkie pobłogosławione rodzinki :)
Ostatnio edytowano 7 czerwca 2008, o 21:44 przez artura, łącznie edytowano 1 raz
artura
 

Postprzez puciak » 14 września 2007, o 14:17

no właśnie. jak pech to pech. staramy się o dziecko, tu najlepszy czas na to bo tuż przed owu a mi z nosa kapie i gardło boli... i byłam w aptece i pytałam co na gardło gdyby maleństwo już. i pani mi nic nie dała....ani tymianek i podbiał który jest taki naturalny ani inne rzeczy. jedynie ogłnie działający cerutin. jestescie pewne z tym tantum verde?
puciak
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 17:15


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron