Teraz jest 29 marca 2024, o 16:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

torbiel

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez Lara » 15 stycznia 2007, o 22:14

U mnie lekarz wykrył torbiel 26 mm, od razu skierował mnie na laparo, dla pewności poszłam do innego gina, potwierdził diagnozę, torbiel okazała się jeszcze wieksza :shock: 48 mm, powiedział że nie ma innej drogi niż zabieg, żadnych leków nawet nie proponował... i chyba dobrze, bo nie chciałabym się karmić hormonami.
Lara
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 sierpnia 2005, o 08:52
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez mumba » 15 stycznia 2007, o 23:13

A czy miałaś jakieś podejrzenia, że coś jest nie tak? Miałaś jakieś objawy? Jak trafiłaś do lekarza?
mumba
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 22 września 2006, o 15:43

Postprzez kasik » 16 stycznia 2007, o 13:24

ja dzieki hormom pozbylam sie torbiela, wiec moze nie ma sie co tak przed hormonami bronic.
kasik
 

Postprzez mumba » 16 stycznia 2007, o 17:18

Ok, rozumiem kasik, ja trzeba to trzeba, ale moje pytanie jest inne. Czy mialaś jakieś niepokojące objawy? Czy też torbiel wyszla przypadkiem na badaniu USG i nie dawała wcześniej nic o sobie znać?
mumba
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 22 września 2006, o 15:43

Postprzez AnnaMaria » 16 stycznia 2007, o 20:39

ja też miała torbiel i dzięki horomonom się jej pozbyłam :)Uważam, że to lepsze niż laparoskopia. Nie miałam wczesniej żadnych niepokojących objawów, wyszła własnie przypadkiem na USG. pozdrawiam
AnnaMaria
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 10:51

Postprzez kasik » 16 stycznia 2007, o 22:31

mumba, torbiel wyszla przy moim pierwszym badaniu normalnym (potwierdzilo USG), mloda bylam wtedy i leczyli mnie luteina i czyms z lepszymi i gorszymi skutkami. potem zaczelam brac tabletki jak juz skonczylam osiemnasteke, z mala przerwa, bo torbiel sie wchlonela. potem dalej bralam tabletki i bylo zawsze wszystko ok. Po odstawieniu mialam troche policystyczny jajnik, ale to zaraz minelo. teraz jest spokoj.

Na poczatku jak mnie leczyli to momentami byl duzy ten torbiel i mialam nieprzyjemne klucia i bole, szczegolnie przy stolcu :cry: na szczescie juz jest ok.
kasik
 

Postprzez agulla » 17 stycznia 2007, o 23:37

witajcie
myślę, że leczenie torbieli czy cysty uzależnione jest i od wielkości i od jej pochodzenia a także od miejsca w którym się znajduje,
ja na przyklad 2,5cm torbiel krwotoczną miałam leczoną antybiotykiem i udało się bo wchłonęła sie całkowicie, a cystę o wielkości 7cm którą miałam po braniu CLO usuwali mi robiąc punkcję od dołu bo akurat dało się ją tamtędy podejść, pod narkozą oczywiście, kroić też mnie chcieli ale akurat byłam 3 miesiące po operacji jajników i otwierać znowu to byłby koszmar, pozatym przez tą cystę chyba straciłam malucha w 6tyg. ciąży więc ogólnie koszmar ale tak jak pisałam
leczenie zależy od rodzaju zmian, wielkości i umiejscowienia
powodzenia agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Monia » 16 lutego 2007, o 21:29

Ja mam torbiel na wardze sromowej. Musze na zabieg i troche sie boje, bo nie bardzo wiem co mnie czeka. Dratatyzmu dodaje fakt, ze mam 10-cio miesiecznego synka, ktorego karmie piersia, a po zabiegu chyba juz nie bede mogla. Czy ktoras z Was przechodzila przez to? Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje. Dziekuje.
Monia
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 maja 2004, o 08:24

torbiel

Postprzez Jeanne » 27 czerwca 2007, o 14:45

wita serdecznie!
mam pytanie do osób, ktore miały torbiel jajnika, otóz wiem ze forma leczenia zalezy od wielkości i struktury torbieli, ale zastanawiam sie co jest lepsze-zabieg-laparoskopia, czy hormonalne leczenie. Dodam, ze martwie sie bo nie chciałabym sie szprycowac hormonami-gdy mam ładny uregulowany cykl, a jest duża szansa, ze hormony wszystko popsuja i obserwacje wezma w łeb...
Także nie wiem co lepsze, z drugiej strony trzeba tez patrzec na zdrowie, a z trzeciej strony nigdy nie bylam zwolnniczka hormonów.
Czy ktos mial podobny problem?

Obrazek
Jeanne
Przygodny gość
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23 lutego 2007, o 16:07
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kukułka » 27 czerwca 2007, o 14:47

ja bym brala. jajnik wazniejszy. A nie zawsze hormony musza popsuc cykl. mnie nie popsuly, a nawet poprawily (zlikwidowaly plamienie przed @ i po icvh odstawieniu mialam wyrazne bole owulacyjne, co nam ulatwilo poczecie)
z tym, ze ja torbieli nie mialam.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Laparaskopia

Postprzez Ogg » 27 czerwca 2007, o 15:52

Jeanette, chyba nie wiesz co to jest laparaskopia! To operacja! Idziesz do szpitala dzień przed, pijesz tylko mineralną, robią ci 2 razy lewatywę, golą cię i myjesz sie 2 razy w dezynfekującym płynie, zakładają ci welflon i podają kroplówkę, potem dają ci narkozę i robią ci 3 dziury w brzuchu. Potem dostajesz znowu kroplówki, zastrzyki żeby nie było skrzepu w brzuch a i tak najczęściej młodym kobietom dają leki hormonalne po zabiegu. Torbiele mają tak czy siak skłonność do odradzania się. Najlepszym lekarstwem jest ciąża. Mnie lekarka pytała czy chcę zajść w ciążę. Akurat wtedy nie miałam z kim. Teraz bym się nie wahała ani chwili.
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34

Postprzez kukułka » 30 czerwca 2007, o 14:37

Albo mi sie cos pomyliło, albo nie tak dawno pisąłaś, ze jetses w ciąży... Cos mi się tu nie zgadza.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Ogg » 4 lipca 2007, o 11:01

Co Ci się nie zgadza Kukułko? Czy napisałam kiedy miałam tę laparoskopię? Bo było to lat temu kilka. Jak widać po usunięciu torbieli ednometrialnych też można mieć dzieci ale wtedy (uważam) się nie czeka na robienie tych dzieci kilka lat po ślubie.
Nawiasem mówiąc mnie się nie zgadza jak Ty piszesz, że jesteś polonistką i korektorką a jednocześnie piszesz tak niechlujnie, że nie można Cię przeczytać (przynajmniej mnie jest trudno).
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34

Postprzez kukułka » 4 lipca 2007, o 16:02

Ja pisze szybko na forum, bo nie mam czasu, by zbyt długo tu siedzieć, stąd te literówki.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laparaskopia

Postprzez kukułka » 4 lipca 2007, o 16:03

Ogg napisał(a):Teraz bym się nie wahała ani chwili.


To mi sie nie zgadzało. No bo jesli jesteś w ciąży ( a gdzies tam pisałaś,że jesteś), to to zdanie jest takie nielogiczne trochę.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Ogg » 4 lipca 2007, o 17:18

Teraz (czyli mając z kim zajść w ciążę) gdybym miała torbiel ponownie to najpierw bym spróbowała zajść :wink: Na dziś nie mam torbiela (a przynajmniej nic o tym nie wiem) i jestem w ciąży (30 tc - przynajmniej tak mam wpisane).
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34

Postprzez kukułka » 4 lipca 2007, o 17:19

Kiedy masz termin? I znasz juz płeć?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Ogg » 4 lipca 2007, o 17:30

Termin mam na 19 września. A jeżeli chodzi o płeć to nie chcę znać przed urodzeniem. Lubię niespodzianki i nie lubię się nastawiać - imiona są przygotowane na obie opcje. Najważniejsze, żeby było zdrowe :lol:
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34

Postprzez kukułka » 4 lipca 2007, o 17:37

kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasik » 4 lipca 2007, o 17:40

kurde ale ja glupia!!! mialam torbiel, mialam z kim zajsc w ciaze, czemu tego nie zrobilam tylko pakowalam se hormony :lol: :lol: teraz bym miala odchowane dziecko w przedszkolu juz :shock: :twisted:
kasik
 

Postprzez Ogg » 5 lipca 2007, o 11:50

Hormony to mały pikuś :lol: Ja pisałam o usuwaniu torbieli przez laparoskopię. I wiesz - torbiel torbielowi nie równa. Nie każda sie nadaje do leczenia hormonalnego i nie każda jest endometrialna. Mówię o swoich odczuciach związanych z operacją - która była nieprzyjemna. Z rugiej stony - pomyśl sobie tu łykanie pigułek a tu ciąża - nieprzyjemne objawy, poród - czasem cesarka :D Po co się męczyć?
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron