Teraz jest 28 marca 2024, o 22:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wazna prośba

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

wazna prośba

Postprzez AniaM » 1 grudnia 2006, o 23:35

Witam,
od kilku lat biorę tabletki hormonalne tylko i wylacznie w celu zapobieżenia bólom miesiączkowym. Bole byly tak silne (jak okresliła lekarka - porodowe) ze wylaczaly mnie z zycia na 1-2 dni (+ wymioty, biegunka, zimne poty i omdlenia). Tabletki biore teraz tylko 7 dni w miesiącu (jest to Harmonet).
Nie jestem jeszcze zamęzna, w prZyszlosci nie chce stosowac antykoncepcji hormonalnej , i chcialabym zaczac mierzyć temperaturę, obserwować cykle itp, pomyslec czy naprawde nic nie mozna zrobic zebym nie brala tych hormonow.

Chcialabym znalezc lekarza w Warszawie, ktorego nie zdziwi ze ktos nie wspolzyje (w tym wieku...;-), nie chce antykoncepcji i chce nauczyc sie obserwowac cykl, ktory by mi poradzil co zrobic z tymi hormonami, jak przygotowac sie do malzenstwa i poczecia dziecka itp. Kogos sprawdzonego ludzkiego i z zasadami chrzescijanskimi.
Na dodatek juz raz mi wyszla 3 gr, mialam abrazje i teraz tez cos nie za ciekawie wygląda.

Baaardzo prosze o pomoc bo jestem troche bezradna, do obecnej lekarki chodze tylko z zasiedzenia. Wolalabym zeby to byla kobieta ale nie jest to warunek konieczny.
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez Amazonka » 2 grudnia 2006, o 12:39

Nie współżyje w jakim wieku?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez AniaM » 2 grudnia 2006, o 14:19

w jakimkolwiek przed ślubem :)
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Postprzez kasik » 3 grudnia 2006, o 00:44

ania, ja tez mam przy miesiaczce biegunke, zimne poty. Bralam tebletki, wtedy byl luz, ale teraz nie biore i w czasie miesiaczki w momencie kiedy sie "zaczyna" biore ketonal forte z dwa trzy razy i bole spadaja bo poziomu " da sie zniezsc" ale nigdy nie przejda calkiem. Taka sytuacja mi bardziej odpowiada. MOze tez dasz tak rade? Gina ci nie poradze niestety, ale jest tu watek na ten temat, wiec poszukaj.
kasik
 

Postprzez olno » 3 grudnia 2006, o 11:14

Witam,
Gdzieś na tym forum czytałam że na bolesne @ są dobre zioła ojca Klimuszki.
Pozdrawiam ! :wink:
olno
 

Postprzez NB » 4 grudnia 2006, o 09:19

Przychodnia przy szpitalu św.Zofii (lekarze: dr Elzbieta Woźna, dr Jerzy Rodzeń)
Zajrzyj do Wirtualnej Przychodni tam są podane szczegóły o takich lekarzach.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucja » 4 grudnia 2006, o 11:58

Ja też polecam Castagnus, pomaga przy bólach. Warto spróbować, to są zioła, więc trzeba troszkę poczekać na efekt....
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 4 grudnia 2006, o 23:38

ja nie wierze, zeby ziola na takie bole w ogole pomogly :roll:
kasik
 

Postprzez olno » 4 grudnia 2006, o 23:43

Tu nie chodzi o wiarę ale o spróbowanie :wink:
olno
 

Postprzez NB » 5 grudnia 2006, o 12:30

Na bóle nie tylko zioła pomagają ale też zmiana odżywiania.
Z przekazów rodzinnych i doświadczenia na samej sobie wiem, że warto suszyć kwiaty piwonii i parzyć to w pierwszym dniu cyklu. Ból odchodzi jak ręka odjął.
Bóle też czasem związane są z niedoborem magnezu, który działa rozkurczowo.
[/img]
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: wazna prośba

Postprzez *Martka* » 7 grudnia 2006, o 20:24

Mogę Ci polecić dr Ewę Ślizień-Kuczapską - przyjmuje w Szpitalu Św. Zofii, poza tym w swoim prywatnym gabinecie na Stokłosach (Przychodnia ProFamilia2000, Pasaż Ursynowski 1), w którym można się również nauczyć npr.
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez Amazonka » 5 października 2007, o 21:25

Udało Ci się znaleźć lekarza?
Jak się czujesz?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez AniaM » 8 października 2007, o 07:07

udało się:) lekarz jest super
od lutego odstawiłam hormony:D i jak się okazuje pomaga zwykły ibuprofen tylko wzięty odpowiednio wcześnie!!! Nie chciałam mu uwierzyć jak mi to zalecił i pomyślałam ze znowu się zacznie moja gehenna, ale pomyślałam że sprobuje i nie mogłam uwierzyć, że prawie nie boli. To było jak jakiś cud dla mnie:)
Nie wiem czemu moja lekarka ładowała we mnie tyle czasu hormony...
Teraz jestem już 4 miesiące po ślubie i zaczynamy starać się o dziecko, więc na odstawienie tych hormonów to był najwyższy czas!
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron