Teraz jest 28 marca 2024, o 17:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

POMOCY, ZAPARCIA W CIĄŻY

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

POMOCY, ZAPARCIA W CIĄŻY

Postprzez magda212 » 30 lipca 2005, o 17:26

Czy któras z Was miała uporczywe zaparcia w ciazy i maSPRAWDZONE metody walki z nimi?
U mnie jest dramatycznie, nie pomaga nic :( Próbowalam:laktuloze, jogurty, otreby, siemie lniane, woda z cytryną na czczo, jem warzywka i sporo pije i dalej nic, niestety. Pozostaja ew. czopki glicerynowe, ale to przecież nie może sie dziac codziennie , a mi jeszcze zostaly 3 miesiące do końca....
Niestety nie moge sie za wiele ruszac, bo mam ciąze zagrozona, więc zwiekszenie aktywności ruchowej nie wchodzi w rachubę.
Pozdrawiam i czekam bardzo na pomoc z Waszej strony.
magda212
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 marca 2005, o 21:24

Postprzez 2kreski » 31 lipca 2005, o 12:30

Witaj Magdo, mnie pomogły suszone śliwki jedzone na czczo. Drastyczniejsza forma:zalej śliwki suszone wodą na noc, a rano na czczo wypij tę wodę. Nie jest to może najsmaczniejsze, ale może Ci pomoże....
Życzę wszystkiego dobrego na te trzy miesiące :)
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Tori » 2 sierpnia 2005, o 09:15

Magdo,

nie mam osobistych doświadczeń, jeśli chodzi o ciążę :) ale wiem, że na zaparcia pomaga kawa z cykorii.
Ma smak normalnej kawy rozpuszczalnej, ale oczywiście nie ma kofeiny :) , poza tym jest zdrowa - ma dobroczynny wpływ na wątrobę, żołądek i właśnie na zaparcia !!!
Radziłabym tylko się upewnić, czy nie ma przeciwwskazań na picie jej w czasie ciąży :?:
pozdrawiam i powodzenia
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Gość » 3 sierpnia 2005, o 11:17

A czy cala Twoja dieta jest taka, by unikać zaparć? Mam taki spis produktow, m. in. ciemne pieczywo, kasze (ale nie ryż, manna i kukurydziana), platki owsiane, twaróg, z przypraw: liście lurowe, ziele angielskie, koperek, wanilia, sok z cytryny (pozostałe w ograniczonych ilościach), warzywa bogate w błonnik (kapustne, buraki, brukiew, kalarepa).
Gość
 

Postprzez Lena » 27 października 2009, o 12:29

mi pomogło codzienne picie wody z cytryna i miodem na czczo
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron