Teraz jest 8 maja 2024, o 12:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bardzo długie cykle po porodzie/niepłodność względna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Bardzo długie cykle po porodzie/niepłodność względna

Postprzez agnieszka » 11 maja 2005, o 17:43

Witajcie!
Nasz synek urodził sie we wrześniu, w grudniu dostałam pierwsza miesiączkę, chociaż mały ssie jak szalony i nie byl niczym dokarmiany az do 7 miesiąca:)) Przed porodem miałam idelane cykle z zegarkiem w ręku 28 dni ( owulacja w 12dc) a teraz nawet ponad 40 dniowe, przy czym owulacja pojawia sie późno ( w tym cyklu w 36 dniu :shock: ) a miesiaczka przychodzi juz po tygodniu :o Co za tym idzie miesiac czekania i raptem kilka dni czasu niepłodnego....Czy przy tak długich cyklach i póznej owulacji istnieje wydłużony czas niepłodności wzgędnej, na poczatku cyklu? Dość marnie wygląda nasze pożycie :wink:
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez NB » 12 maja 2005, o 09:43

A jak ze śluzem na początku cyklu ? Powoli wszystko się unormuje, cykle powinny się skrócić, faza lutealna wydłużyć w miarę upływu czasu.
Ja w takim przypadku korzystałam do wyznaczenia Ifazy z reguły ostatniego dnia suchego, badając śluz wewnętrznie i szyjkę też.
Ile cykli masz już za sobą ?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agnieszka » 12 maja 2005, o 13:59

Za sobą mam 4 cykle z pełną obserwacja :D No a ze śluzem to kiepsko, pojawia sie nagle, dosć intensywny, 2 dni i znika :? Szyjki nigdy nie badałam moze czas zacząc...
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez NB » 18 maja 2005, o 18:05

Warto zacząć ją badać. A cykle zawsze można z nami skonsultować aby upewnić się do poprawności ich interpretowania :-)
Pozdrawiam!
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agnieszka » 18 maja 2005, o 18:55

W jaki sposób mam wyznaczyć I fazę? Prawdę mówiac zawsze stosowaliśmy niepłodnosc bezwzględną :wink: Czy sam fakt iż danego dnia nie poczułam śluzu wystarcza do tego aby sadzic iz jest I faza? Ten cykl trwał 40 dni :roll: z czego tylko tydzień niepłodości bezwzględnej :(

aaa a z tymi obserwacjami to 4 cykle po porodzie, wczesnij prowadziłam obserwacje( temp+ śluz) przez 3 lata :wink:
agnieszka
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 września 2003, o 16:42

Postprzez NB » 19 maja 2005, o 11:22

Możesz oprzeć się np. na regule ostatniego dnia suchego (z badaniem wewnętrznym śluzu) współżycie w dni suche wieczorem, co drugi dzień (aby nie przeoczyć pojawienia się śluzu) . Ja tak robiłam i faza I czasem miała nawet 11 dni. Tak jak wspomniałam w miarę upływu czasu cykle powinny się skrócić, faza lutealna wydłużyć.
Jak nie masz podręcznika KIppleyów to tutaj jest opisany sposób wyznaczania I fazy: http://www.lmm.pl/npr/kurs/8.html

Czy przez te 3 lata opieraliście się wyłącznie na fazie III ?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron