Teraz jest 9 maja 2024, o 02:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak to wygląda z tym śluzem?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak to wygląda z tym śluzem?

Postprzez czworo » 18 stycznia 2005, o 14:00

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda tzw. śluz, który może występować po porodzie a przed wystąpieniem miesiączki, który to może występować jako cecha stała czasu niepłodności - zaobserwowany po trzech tygodniach stałego występowania.
:?:
czworo
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 15:54

Postprzez czworo » 19 stycznia 2005, o 13:29

Chyba mało precyzyjnie napisałam.
Chodzi mi o to jak może wyglądać wydzielina, która jest stale obecna w okresie karmienia piersią, by uznać ją za cechę stałą swiadczacą o czasie niepłodnym. Czy ma być biała, lepka? Czy może przypominać śluz płodny, czyli ciągnący, przezroczysty itp.?
Jestem 3 miesiące od porodu. I od ponad 2 tyg. obserwuję stale, zwłaszcza rano wydzielinę, która jest przezroczysta, lekko ciągnąca ale żółta i jest jej bardzo niewiele. Wcześniej miałam uczucie suchości, którego teraz brak. Temperatura utrzymuje się w dolnych granicach, szyjka bez wyraźnych zmian. Dodam, że 7 tyg. po porodzie miałam lekkie jednodniowe plamienie.
Więc teraz nie wiem czy ten śluz to oznaka powracającej płodności czy nie. Karmię wyłacznie piersią i nie używam smoczka. Tyle że córcia potrafi przespać ciurkiem 6 godz.
czworo
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 15:54

Postprzez NB » 19 stycznia 2005, o 17:25

Jakie masz doświadczenie w samoobserwacji? Czy dopiero teraz uczysz się jej, czy tez jest to poporodowa kontynuacja ?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czworo » 20 stycznia 2005, o 16:32

Kontynuacja. Mam po prostu wątpliwości czy tego rodzaju śluz można uznać za niepłodny. Z drugiej strony przyjmując, że jest to śluz płodny czy może on występować tak długo tzn. prawie 3 tyg.
czworo
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 15:54

Postprzez Pasia » 21 stycznia 2005, o 18:51

Nie wiem czy będę pomocna, ale u mnie tak właśnie było. Okres niepłodności po porodzie wyglądał bardzo podobnie-skąpy ,żółtawy, lepki śluz i twarda szyjka.
Pasia
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 października 2004, o 15:55

Postprzez Usia » 23 marca 2005, o 22:26

Jeśli wydzielina nie zmienia się przez 10 dni bez współżycia i z podobnym karmieniem, to można ją uznac za model niepłodności. Każda zmiana od tego modelu jak też jakakolwiek zmiana szyjki to odstępstwo od modelu niepłodności i tutaj postępowanie to ostatni dzień innego śluzu lub szyjki od modelu plus 4dni - czwarty wieczorem niepłodny jeśli przez ten czas model pozostaje taki sam
Usia
Przygodny gość
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6 października 2003, o 21:31


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

cron