Teraz jest 19 marca 2024, o 13:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

palmienie a miesiaczka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

palmienie a miesiaczka

Postprzez trytka » 31 grudnia 2015, o 14:04

Witam!
Jestem 13tyg po porodzie naturalnym (w 6mcu miałam zakładaKtoś miał podobnoe?zew). Karmię tylko piersią (około 10xna dobę), synek ssie około 7min każdorazowo.
Po połogu pojawił się śluz wyraźnie niepłodny - bialylzolty lekki, gęsty i się utrzymywał do 12tyg. po porodzie.
25.12 pojawiło się plamienie, a dokładniej śluz różowy: nie było krwawienia czy plamienia krwią tylko ten śluz. Trwało to 5 dni.
Teraz 6 tego dnia od plamienia wrócił znów niepłodny śluz. Szyjka jest 'średnio' (po tym szwie jest zmieniona), co do miękkości czy otwarcia ciężko mi orzekać, wydaje się jednak zamknięta i ani zbyt twardą ani miękką.
Nie mierze temperatury bo mój ATOs czeka na zmianę baterii.
Jak myslicie powinnam te zmianę śluzu traktować jako miesiaczke?
Ktos
trytka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 listopada 2008, o 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: palmienie a miesiaczka

Postprzez 30tka marchewka » 1 stycznia 2016, o 22:52

Witaj.
Poczytaj o LAMie, powinno być 100 minut kp a u Ciebie wychodzi ok.70 minut to może byc za mało na pełne zablokowanie owulacji. Bez pomoarów temp. nie ma mozliwości stw. czy to miesiączka czy krwawienie śródcykliczne. Krew maskuje obj. płodnosci, bo moze byc tak ze w krwi bedzie słuz o cechach płodnych. W
czasie plamienia po miesiacze mozna zobserwować nitki śłuzu. Kup termometr i badaj śłuz i szyjke. Po porodzie sn szyjka jest inna niz przed jakby cały czas otwarta, bo juz się szczelnie nie zamyka trzeb się jej nauczyć.
Minęło 12 tyg od porodu i to czas zeby stos. regułe szczytu słuzu ale do czasu pojwienia sie krwawienia, ciebie juz to nie dotyczy.
Teraz musisz badać tempkę, bo nie mozna wykluczyć ze wróciły cykle. Po takim krwawieniu masz czas płodny. Kup dobrą ksiązkę albo poczytaj materiały w sieci.

Pozdrawiam
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron