Teraz jest 28 marca 2024, o 10:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

współżycie po pierwszej miesiączce

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez AGNIESZKA32 » 15 czerwca 2015, o 15:01

Witam,
powiedzcie mi Drogie Forumowiczki czy współżyliście w pierwszej fazie po pierwszej miesiączce od porodu? Wiem ze nie powinno sie przez pierwsze 3 cykle po porodzie w celu unikniecia poczecia. Ale w zasadzie nie wiem czemu? Czy nie mozna posilkując sie cyklami przedporodowymi ustalić choćby 1 dnia np. zaraz po zakonczonym okresie. Ja wlasnie jestem 10 miesiecy po porodzie i jestem w trakcie okresu i mam w sobie sporo euforii w zwiazku z powrotem plodnosci ze az nie chce mi sie czekac do drugiej fazy ktora moze byc za barddzo dlugo i mam mysli zeby nagrodzic sobie te 10 dlugich miesiecy okropnego postu :oops: No wiec pytanie nie brzmi czy mozna czy nie ale czy Ktoras z Was sprobowala ?
AGNIESZKA32
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 czerwca 2015, o 14:35

Re: współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez 30tka marchewka » 24 czerwca 2015, o 11:18

Wszystko zalezy od Ciebie i Waszego podejścia do planów rodzinnych to jest czas względnej niepłodności i po porodzie cykle są inne niż przed. Nie mozna nic zakładać wszystko zaczyna się od nowa, I faza moze trwać tydzień ale tez 2 miesiące nie wiesz tego. Lepiej poczekać do III fazy jak stanowczo odkładacie zgodnie z NPR :( . Ja nie odważyłam sie próbować I fazy w cyklach poporodowcych. :(
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez AGNIESZKA32 » 24 czerwca 2015, o 12:26

No własnie npr to bardzo indywidualna sprawa mimo tych prawd i zasad. PO pierwszym dziecku zaszłam w kolejna ciaze 2 lata od porodu i to w miesiącu w ktorym odstawiłam dziecko od piersi. Wczesniej mimo zblizen , nawet w okolicach owulacyjnych to i tak nic z tego nie wyszlo. Cykle po pierwszym porodzie były 45- cio, 60 -dniowe ( no raz 28 dniowy) stad moje myslenie czy aby to nie przesadyzm co do tej mojej pierwszej fazy:) Teraz jestem po drugim porodzie i po pierwszym cyklu w ktorym faza II trwała 4 dni i zanim sie ogarnelam co i jak i ze to juz to 5 dnia okres wszystko pozamiatał:) No nic poczekam sobie teraz troche ... ciekawe ile :)
AGNIESZKA32
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 czerwca 2015, o 14:35

Re: współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez 30tka marchewka » 24 czerwca 2015, o 16:18

5 dni po owu chyba? ja miałam pierszwy czas niepłodności po owu 7 dni minus 4 bo tyle na poczatek sie odejmuje całe 3 dni. Nic tylko szaleć, zwłaszcza z PMSem i bólami jakby okres już był. Nie zazdroszczę tego czasu to bardzo trudny okres w zyciu małżeństwa i niestety jest traktowany jakoś z grubej rury przez władze kościelne. :(
Na pocieszenie moge powiedziec ze to czas obiżonej płodności mimo wszystko i ciąze zdarzają sie dość rzadko jednak się pojawiają. Po drugie z czasem mijają cykle poporodowe i zaczyna się już jakaś normalność.
Jak nie planujesz maluszka kolejnego przez najbliższy czas to lepiej wiecej rozwagi przy podejmowaniu decyzji. :shock: I faza to zawsze większa szansa na niespodziankę. :D

Jednak skup się na wykresie zeby nie przeoczyć tego czasu, bo na nastepny ... się naczekasz. :lol:
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez Katarzyna » 15 października 2015, o 21:57

Ja nie próbowałam, ale za to moja siostra tym sposobem zaliczyłam niespodziankę ;) To jest kwestia indywidualna.
Katarzyna
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 października 2015, o 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: współżycie po pierwszej miesiączce

Postprzez niezapominajka89 » 22 października 2015, o 10:09

Dokładnie - raz się uda, a raz nie. Indywidualność w tej kwestii jest w sumie normą.
niezapominajka89
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 października 2015, o 09:10


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron