Teraz jest 19 marca 2024, o 16:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Postprzez Liluni » 31 maja 2014, o 11:43

Witam, mam do Państwa pytanie

urodziłam córeczkę 2 lata temu, pomimo, że je już normalnie posiłki to nadal karmiona jest piersią, intensywnie ssie w nocy. Ja z kolei od porodu w ogóle nie miesiączkuję - nie wiem czy ten stan jest normalny? Chciałabym stosować w praktyce NPR, natomiast przy braku miesiączki nie jestem w stanie określić kiedy płodność może nastąpić. Proszę o radę, co w takim przypadku należy robić, w jaki sposób określić czy stan płodności powrócił? dodam, że pojawia się u mnie czasem śluz o cechach płodnych ale raczej skąpy.

Pozdrawiam i dziękuję za odp.
Liluni
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 11:29

Re: Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Postprzez kami79 » 1 czerwca 2014, o 22:55

2 lata to bardzo długo. Nie mam pojęcia czy jest to stan normalny. Średnio okres oczekiwania na pierwszą miesiączkę trwa rok. Mysle że warto udać się do lekarza i prowadzić obserwacje, którę mogą być jakąs wskazówką co do tego co dzieje sięw Twoim organizmie. Polecam także link http://npr.pl//index.php/content/category/5/19/43/
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Postprzez Liluni » 3 czerwca 2014, o 14:17

Witam,

Dziękuję za info, znalazłam ciekawy artykuł dla osób w podobnej sytuacji:

http://zwierciadlo.pl/porada-eksperta/k ... miesiaczki,

(Czas oczekiwania na miesiączkę jest uzależniony genetycznie, niektóre kobiety nie mają jej przez cały okres karmienia, oczywiście warto udać się do lekarza w celu wykluczenia chorób).

Mam natomiast inne pytanie czy w przypadku braku miesiączki jest w ogóle możliwe stosowanie npr?
Nie ma u mnie przeszkód w karmieniu dziecka i nie chcę z tego jeszcze rezygnować, chciałabym natomiast korzystać z naturalnej antykoncepcji, niestety wygląda na to, że jest to w moim przypadku niemożliwe.

Pozdrawiam
Liluni
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 11:29

Re: Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Postprzez kami79 » 3 czerwca 2014, o 22:23

"Naturalna antykoncepcja" To chyba nie chodzi Ci o npr bo to nie jest metoda antykoncepcyjna :)
Ale pomijając ten fakt, stosowanie npr przed miesiączka po porodzie jest mozliwe. Stosujesz wtedy regułę szczytu. Opis masz w linku. Z tym że warto wiedzieć, że jest to czas nieplodności względnej a więc istnieje "jakiś" procent szansy na poczęcie dziecka. Niewielki przy stosowaniu ścisle regul ale jednak. Aby mozliwosc poczecia wykluczyc, nalezy sie powtrzymac od wspolzycia do wyznaczenia III fazy
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Powrót do płodności po porodzie a brak miesiączki

Postprzez Liluni » 4 czerwca 2014, o 09:09

Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam
Liluni
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 11:29


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron