Teraz jest 9 maja 2024, o 00:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy mozna zaufac NPR po porodzie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Czy mozna zaufac NPR po porodzie?

Postprzez anatewka » 21 listopada 2004, o 23:53

Jestesmy juz troche zdesperowani... juz prawie rok po porodzie a my ciagle w celibacie :(
Karmie piersia ale juz od dawna synek dostaje stale pokarmy; smoczek i butelki (z odciaganym mlekiem) byly w uzyciu od samego poczatku, swiadomie nie trzymalismy sie zasad LAM aby jak najszybciej wrocila miesiaczka i abysmy mogli wrocic do NPR. Miesiaczki nadal brak.
A problem polega na tym, ze po moim bardzo obciazajacym wywiadzie (strata dziecka, leczenie nowotworu tarczycy, potem poronienie i w koncu ostatni porod: cc z krwotokiem trudnym do opanowania, atonia macicy) lekarze wypowiadaja sie jednoznacznie ze na razie nie wolno mi zachodzic w ciaze. Co do przyszlosci zdania sa podzielone... ale nie wiem czy sami sie odwazymy na kolejna ciazechoc bardzo tego pragniemy.
W zwiazku z tym wszystkim: co mozemy zrobic? Czy sa jakies dodatkowe mnozliwosci monitorowania ew. pojawienia sie owulacji (czytalam ze testery nie moga byc stosowane podczas karmienia piersia :( )? Na ile mozna zaufac metodzie obserwacji sluzu? Temperature mierze od jakiegos czasu ale wiem ze nie jest to zadna wskazowka. Szyjki nigdy nie umialam badac (mam tylozgiecie macicy i nic mi z tych obserwacji nie wychodzilo). Pozostaje sluz. Obserwacje niby czytelne: sucho lub wilgotno (sluz typu płodnego). W zasadzie moglibysmy je zastosowac ale...
no wlasnie: czy mozna zaufac obserwacjom samego sluzu?
Nie mielibysmy zadnych watpliwosci gdyby wolno mi bylo zajsc w ciaze.
Przepraszam za ten dlugi post ale juz nie wiem co robic :(
Agnieszka
anatewka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 listopada 2004, o 22:03
Lokalizacja: Wolsztyn

Postprzez julka » 22 listopada 2004, o 15:57

w czaspismie "twoje dziecko" z grudnia; wyczytalam ze w aptekach sa dostepne testy owulacyjne CLEARPLAN i elektroniczny kalkulator Persona, wykrywaja one w probce porannego moczu hormony wystepujace jedynie podczas plodnych dni. (ceny niestety nie znam) :)
julka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 września 2004, o 00:03

Postprzez kasiama » 22 listopada 2004, o 16:25

Gdzieś tu na forum pojawił się tamat testerów i wniosek, że są one bardziej przydatne osobom, które chcą mieć dziecko, a nie mogą sobie trafić w ten najlepszy czas (ktoś testował je i wskazywały węższy zakres dni płodnych niż sugerowałyby to obserwacje), niż tym, króży chcą uniknąć poczęcia.
Gdybyście zdecydowali się korzystac z zasad po porodzie, to na samym śluzie nie radziłabym się opierać, nawet jak jest bardzo czytelny. Temperatura też jest ważna i to dobrze, że mierzysz.

Szczegóły pisałam na
http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=494&highlight=
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron