Teraz jest 19 marca 2024, o 04:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pierwsza miesiączka po pierwszej owulacji?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Pierwsza miesiączka po pierwszej owulacji?

Postprzez AnaSilver » 19 października 2012, o 23:38

Witam,

Mam wielką prośbę o pomoc i rozjaśnienie mi w głowie jeśli chodzi o pierwszą owulację i pierwszą miesiączkę po porodzie.

Jestem 6 miesięcy po porodzie, karmię córkę piersią ale od ok miesiąca mała dostaje już inne jedzenie - na razie w małych ilościach ale jednak dostaje. Temperatury nie mierzę regularnie, próbowałam ale przez wielokrotne budzenie się w nocy i tak wszystkie są zakłócone. Próbowałam też obserwować śluz i szyjkę i wydawało mi się, że szyjka jest cały czas otwarta i zgłupiałam. Śluzu jak do tej pory nie widziałam żadnego, ale nie obserwowałam się dość wnikliwie, tylko sporadycznie jak mi się przypomniało.

Dziś byłam na USG ginekologicznym (kontrola) i pani doktor powiedziała, że jeden jajnik jest już po owulacji. Na moje pytanie czy niedługo mam się spodziewać miesiączki powiedziała, że "nie wiadomo, dopóki karmię piersią to nic nie jest pewne". Mi się wydawało że zawsze po owulacji musi być miesiączka. Czy mam rację, czy może jednak są tutaj też jakieś wyjątki?

Jeśli w najbliższym czasie pojawi się krwawienie to czy mogę uznać je za miesiączkę (niestety nie mam temperatur z okresu podejrzewanej owulacji)?
AnaSilver
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 marca 2008, o 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza miesiączka po pierwszej owulacji?

Postprzez Amazonka » 6 listopada 2012, o 11:06

Rzeczywiście pojawiło się krwawienie?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza miesiączka po pierwszej owulacji?

Postprzez kami79 » 7 listopada 2012, o 22:54

kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron