Teraz jest 19 marca 2024, o 08:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy jestem już płodna?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Czy jestem już płodna?

Postprzez mamajulki2 » 27 sierpnia 2012, o 21:49

Witam serdecznie,

moja sytuacja jest taka: 3,5 miesiąca po porodzie (podczas karmienia piersia w tym okresie) zaczęłam krwawić, krwawienie było identyczne jak w czasie okresu, jednak tylko [rzez dwa dni wcześniej miałam wyższą temperaturę więc nie byłam pewna czy to było krwawienie śródcykliczne czy okres (w tym czasie dziecko zaczelo przesypiac cala noc)po tym krwawieniu nie miałam wyższej temperatury od tamtego czasu, śluz lekko sięw tym okresie zmieniał ale głównie jest żółtawy, lekko rozciągliwy, często gęsty. dziś mija 45 dni od tamtego czasu a moje temperatura waha sie od 35,7 do 36,3 bez wyraznego skoku pomiedzy tymi temp.

czy mogę współżyć bez wahania?czy powinnam sie na usg wybrac i potwierdzic jakos dzien cyklu? czy to juz byl okres? czy po krwawieniu śródycklicznymnie powinna wystapic wyzsza temperatura zeby potwierdzic to krwawienie?
mamajulki2
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sierpnia 2012, o 21:35

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez magna » 28 sierpnia 2012, o 13:37

Wydaje mi się, że nawet jeśli tamto krwawienie było miesiączką, to teraz jednak trwa stale faza I i trzeba czekać na wyraźny wzrost temperatury, jeśli nie chcesz aktualnie kolejnego dziecka... Przed miesiączką powinna być faza wyższej temperatury. Jeśli nie było - było to krwawienie śródcykliczne. Ja na Twoim miejscu, jeśli masz taką możliwość, bym na to USG szła ...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez mamajulki2 » 29 sierpnia 2012, o 08:31

przed ciaza moj skok temperaturowy wynosil 36,8 czasami 36,9 . dzis drugi dzien mam wyzsza temp 36,4 (gdzie wczesniej było 36,1 - najwyzsza z ostatnich 6 dni) czy to można uznac za skok?
mamajulki2
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sierpnia 2012, o 21:35

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez kami79 » 29 sierpnia 2012, o 10:49

Zasada wyznaczania III fazy jest taka ze po szczycie sluzu musza nastapic 3 temperatury wyzsze o 0.2 stopnie od szesciu poprzedzajacych skok. Jesli masz watpliwosci co do Twojej sytuacji i zdecydowanie nie planujesz teraz dziecka to wstrzymaj sie jeszcze, czas poporodowy jest pelen niejasnosci i niespodzianek. Obserwuj uwaznie, mierz temperature i wszystko zapisuj. Przyda sie tez obserwacja szyjki macicy.Ja rowniez zachecam Cie do zrobienia usg
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez ania_k » 5 września 2012, o 10:09

Jeśli przed krwawieniem były 2 temp. wyższe, to było to krwawienie śródcykliczne. Do miesiączki potrzebne są conajmniej 3 wyższe. Tak jak zachęca Kami- obserwuj i zapisuj. Usg pewnie będzie jakąś pomocą. W razie czego podeślij wykres- pomogę przy interpretacji :) Być może reguła szczytu będzie dla Ciebie łaskawa;)
Pozdrawiam,
Ania
ania_k
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2012, o 19:17

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez mamajulki2 » 5 września 2012, o 10:32

co oznacza reguła szczytu? i czy jezeli wystapilo krwawienie srodcykliczne to o czym to swiadczy ? jest jakims wyznacznikiem dni plodnych? czy to usg o ktorym piszecie to takie zwykle u ginekologa?
mamajulki2
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sierpnia 2012, o 21:35

Re: Czy jestem już płodna?

Postprzez magna » 5 września 2012, o 13:40

Reguła szczytu pozwala na wyznaczenie dni, kiedy można współżyć PRZED pierwszą miesiączką po porodzie na podstawie obserwacji śluzu. Ważne z punktu widzenia tej reguły jest stwierdzenie, czy na pewno nie miałaś jeszcze miesiączki po porodzie ... Jeśli była, nie można jej stosować.
Krwawienie śródcykliczne to dni najwyższej płodności. Takie krwawienia mogą się po porodzie zdarzać.
USG u ginekologa. Zwykłe.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron