Teraz jest 19 marca 2024, o 12:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy to jeszcze poporodowe pozostałości czy trzeba do lekarza

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy to jeszcze poporodowe pozostałości czy trzeba do lekarza

Postprzez 2kreski » 11 czerwca 2012, o 19:50

Witam po dłuuuuugiej nieobecności :) Jestem potrójną, bardzo zajetą mamą :D . Ostatni poród 27 lutego 2011r. Obserwuję cykle o różnej długości, różne krwawienia (od króciutkich i skąpych po długie i obfite - i długość cyklu nie ma tu żadnego znaczenia). Od powrotu płodności wygląda to następująco:
1.Długość cyklu 45 dni, owulacja 23 dnia
2.37 dni, owulacja 23dc
3.18 dni, owulacja 14dc
4.25 dni, owulacja 15dc
5. 39 dni, owulacja 31 dc
6. 31 dni, owulacja 21 dc
7. 25 dni, owulacja 14 dc
8. 27 dni, owulacja 18dc
9. 17 dni, owulacja 11 dc
10. 37 dni, owulacja 23 dc
11. 18 dni, owulacja 8 dc.
Od pół roku nie karmię piersią. Mam duże wahania nastroju, kiepskie samopoczucie, bóle jajników nie tylko w czasie okołoowulacyjnym. Ginekolog nie był specjalnie zainteresowany moimi dolegliwościami. Poprzednie powroty do pełnej płodności nie były tak skomplikowane :)
Czy przeczekać jeszcze kilka cykli i poczekać na unormowanie się, czy jednak znaleźć dobrego lekarza?
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: czy to jeszcze poporodowe pozostałości czy trzeba do lek

Postprzez magna » 12 czerwca 2012, o 11:52

Na Twoim miejscu wzięłabym serię trzymiesięczną Castagnusa, bo czasem / niektórym pomaga - mnie na przykład pomaga, a w mojej okolicy DOBREGO lekarza poważającego npr ze świecą szukać i i tak się nie znajdzie ... Ale jednocześnie obserwowałabym dalej i jeśli będzie tak dalej - szukałabym lekarza mimo wszystko. Bo trochę długo ta różnorodność.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: czy to jeszcze poporodowe pozostałości czy trzeba do lek

Postprzez NB » 18 czerwca 2012, o 11:41

Warto zrobić badania hormonalne z uwzględnieniem hormonów tarczycowych i progesteronu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to jeszcze poporodowe pozostałości czy trzeba do lek

Postprzez 2kreski » 16 sierpnia 2012, o 22:12

Może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem, więc postanowiłam wyjaśnić, co się ze mną działo. Badania wykazały hiperprolaktynemię. Od miesiąca biorę bromergon (na szczęście skutki uboczne już mi nie dokuczają :| ), wahania nastroju zniknęły :D, jestem stabilniejsza. Ale ostatni cykl trwał 14 dni i przez cały czas plamiłam. Cierpliwie czekam na poprawę. Pozdrawiam :)
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron