Teraz jest 19 marca 2024, o 06:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Mierzenie temperatury a wstawanie w nocy do dziecka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Mierzenie temperatury a wstawanie w nocy do dziecka

Postprzez ania123 » 25 kwietnia 2012, o 09:34

Witam,
Moje dziecko ma prawie 7 miesiecy. Od miesiaca nie karmie juz piersia. Maly budzie sie na butelke ok. 4:00 i spi tak do godz. 6:00. O ktorej powinnam mierzyc temp.? Czy przed karmienie, bo w rzeczywistosci wstaje z lozka i szykuje mleko, czy o 6:00 kiedy zaczynam dzien? Prosze o pomoc.

Pozd.
ania123
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwietnia 2012, o 09:20

Re: Mierzenie temperatury a wstawanie w nocy do dziecka

Postprzez magna » 25 kwietnia 2012, o 14:43

Na Twoim miejscu mierzyłabym przed 6. Jednak ja jestem raczej typem, któremu wstanie w nocy nie zaburza zbytnio temperatury . Wystarczy mi godzinka leżenia / spania przed pomiarem i mam niezaburzony pomiar. Jeśli wykres bardzo by Ci podpadał jako zaburzony, to musiałabyś zdecydować się na tą przed 4 ...
Jednak na stronie, do której należy to forum napisano:
"Sporadyczne wstawanie w nocy nie ma wpływu na temperaturę po przebudzeniu, pod warunkiem, że kobieta przespała około sześciu godzin i nie wstawała na dłużej przynajmniej godzinę przed zmierzeniem temperatury. Jednak najważniejsza jest systematyczność i nie powinno się rezygnować z mierzenia temperatury także po krótszym śnie, gdyż wcale nie musi ona być wówczas zakłócona."
To również skłaniałoby mnie do wyboru godziny 6.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron