Teraz jest 19 marca 2024, o 10:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie szyjki po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

badanie szyjki po porodzie

Postprzez kiniaa » 21 listopada 2011, o 18:11

wkleiłam ten post do "starających się, ale może tu szybciej dostanę inff..., tak więc: Kochane -mam pytanie. Otórz staramy się od kilku cykli o drugą dzidzię, niestety ciągle bezskutecznie. Zaczęłam znów mierzyć tempkę i jako-tako udaje mi się wyłapać wzrost PTC. Piszę "jako-tako", bo pierwsza dzidzia ma półtora roczku i jeszcze czasami muszę wsatawać do niej w nocy co pewnie trochę zakłóca pomiary. Ale chciałam też wspomóc się badaniem szyjki. No i o ile przed poprzednią ciążą wszytsko szło gładko, tak teraz porażka zupełna- jak dla mnie szyjka jest non stop miękka, a twardsza jedynie tuż po @ :( Nie wiem, może któraś z Was wie, czy po porodzie już badanie szyjki już "nie działa"???? Zaznaczę, że poród miałam naturalny i szybki i z szyjką nic się nie stało wręcz przeciwnie, podobno jest "nienaruszona"w idealnym stanie).
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: badanie szyjki po porodzie

Postprzez magna » 22 listopada 2011, o 14:21

Z tego, co wiem, to szyjka pomaga w obserwacjach nawet w czasie poporodowym, a co dopiero po powrocie miesiączki po porodzie. Powinno być ok i do zaobserwowania... Tak myślę, że może ona mimo wszystko trochę się zmieniła i musisz się po prostu przyzwyczaić? Nie czekać na odczucia identyczne jak przed porodem, tylko starać się znaleźć jakieś przemiany w tym, co jest? A może po prostu bardziej polegać na innych objawach zmian szyjki - wysokości, otwartości niż na miękkości?
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: badanie szyjki po porodzie

Postprzez kamyczek » 14 grudnia 2011, o 22:21

Kiniaa ja niestety Ci nie pomogę, gdyż sama mam kłopot z szyjką tylko inny, a mianowicie w ogóle nie mogę jej znaleźć ani dosięgnąć ... :shock: Czy to normalne? Jestem 4,5 miesiąca po porodzie i nic się nie zmienia. Ciągle wysoko, niewiadomo gdzie, a kiedyś nie było problemu. Pomocy
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron