Teraz jest 19 marca 2024, o 04:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Po porodzie - proszę o pomoc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Po porodzie - proszę o pomoc

Postprzez kamyczek » 2 września 2011, o 15:02

Witam

Jestem 5 tygodni po porodzie. Karmię wyłącznie piersią, na żądanie, bez smoczka. Przerwy między karmieniami są około 2-3 godzinne,jednak dwa razy w nocy zdarzyły się 6 i 6,5 godziny (dzisiaj). W szpitalu po porodzie małą trochę dokarmiali niestety. Pokarmu mam dużo i leci bardzo szybko więc mała szybko się najada i nie wiem ile dokładnie minut ssie (ok 15 minut jednorazowo). Mam wobec tego pytanie, czy mogę w moim przypadku przyjąć 12 tygodni niepłodności poporodowej, tak jak gdzieś o tym czytałam?

Dodam jeszcze, że krwawiłam 2 tygodnie a następnie 2 tygodnie przerwy i ostatnio były 3 dni małego krwawienia, które wczoraj zniknęło. Wczoraj i dziś odrobinę pobolewało mnie w okolicy jajnika. Czy to normalne? Czy możliwe żeby to już była powracająca płodność pomimo wyżej opisanego karmienia piersią?
Wiem, że to nie reguła ale mojej mamie bardzo szybko wracała płodność (miesiąc po porodzie - jednak podawała oprócz piersi rożne płyny i smoczek) stąd też moja obawa.

Bardzo proszę o pomoc lub chociaż jakieś wskazówki.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Po porodzie - proszę o pomoc

Postprzez kami79 » 2 września 2011, o 22:00

Kamyczku, wszystkie wazne wskazowki znajdziesz w tym linku http://npr.pl//index.php/content/category/5/19/43/
Generlanie jesli nie masz powaznych powodow by uniknac ciazy, mozesz wspolzyc trzymajac sie regul ustalonych na okres poporodowy. Jesli jednak chcecie uniknac poczecia to warto wiedziec ze wspolzycie w okresie przed pierwsza miesiaczką niesie zawsze jakies "ryzyko" zajscia w ciaze
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Po porodzie - proszę o pomoc

Postprzez kamyczek » 12 września 2011, o 09:25

W książce Kippley'ów jest napisane, żeby przy ekologicznym karmieniu piersią ignorować śluz pojawiający się przed 12 tygodniem. Ja od kilku dni mam śluz taki jak płodny... czy aby na pewno mam go ignorować? Jestem 45 dni po porodzie. Dodam że wolałabym odłożyć poczęcie na jakiś czas.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Po porodzie - proszę o pomoc

Postprzez kami79 » 12 września 2011, o 21:49

No coz, ja osobiscie nie ignorowalam bo mi rowniez zalezalo na niepoczeciu dziecka. Ogolnie to niestety okres poporodowy nie jest do konca pewnym okresem wiec jesli naprawde chce sie odlozyc poczecie, to jedyna pewnosc daje wstrzemiezliwosc... Sa jednak na tym forum osoby ktore nie planowaly dziecka a wspolzyly w okresie poporodowym i w ciaze nie zaszly. Ja osobiscie nie ryzykowalam i wybralismy wstrzemiezliowsc ale moze przejrzyj starsze watki, znajdziesz tam napewno swiadectwa kobiet ktore jakos ten czas przezyly majac dylematy podobne do twoich
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Po porodzie - proszę o pomoc

Postprzez kamyczek » 13 września 2011, o 08:22

Przeglądałam już kiedyś wątki, ale nie pamiętam już za bardzo a nie mam czasu tam powtórnie zaglądnąć. Malutka jest bardzo absorbująca. My chcemy odłożyć poczęcie, ale nie jest to kwestia życia i śmierci więc musimy się zastanowić jaką taktykę obrać. Dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron