Teraz jest 8 maja 2024, o 11:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę pomóżcie zinterpretować moje wyniki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

proszę pomóżcie zinterpretować moje wyniki

Postprzez julka » 2 listopada 2004, o 14:18

Bardzo prosze o pomoc w interpretacji moich pomiarów, jakoś sama nie mogę sobie dać z tym rady. Jestem 4,5 m-ca po porodzie, karmie wyłącznie piersią, smoczek używam tylko na spacerze. Nie mam jeszcze wprawy w npr. Proszę o pomoc. :wink:


dzień tem. [C] śluz
1 36,4 bialawy. nielepki. nierozciagliwy
2 36,9 sucho
3 36,5 sucho
4 36,5 sucho
5 36,3 sucho
6 36,4 sucho
7 36,7 po nerwowym dniu, zmeczenie, ślisko
8 36,2 inny śluz, lekko wilgotno
9 36,4 lekko wilgotno
10 36,6 lekko wilgotno
11 36,6 lekko wilgotno
12 36,7 sucho
13 36,8 sucho
14 36,5 sucho, bóle jajnika
15 36,7
julka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 września 2004, o 00:03

Postprzez NB » 12 listopada 2004, o 12:29

Witaj. Rozumiem, ze jeszcze nie miesiączkujesz? Z Twojego opisu wynika, ze jesteś ( było to 2 listopada,kiedy zamieściłaś ten post) przed owulacją .Trudno udzielać rad, kiedy nie wiem, czy obserwowałaś się przed poczęciem, czy określiłaś już swój model niepłodności na podstawie śluzu , czy też dopiero teraz zainteresowałaś się tym tematem? Polecam Ci (jeśli jeszcze z tego nie korzystałaś) Domowy Kurs NPR a szczególnie książkę Kippleyów , w której szeroko opisany jest powrót płodności po porodzie
(dostępne http://www.rodzinna.pl/rodzinna/product ... cts_id=159 ).
Dobrze, ze możesz mierzyć temperaturę. Staraj się obserwować też szyjkę i śluz wewnątrz. Ważne dla opóźnienia porwrotu płodności są karmienia nocne (przerwa max.6 godzin) i w dzień co 3 godziny.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » 12 listopada 2004, o 22:05

Nikoleta napisał(a):... w dzień co 3 godziny.


Nie co 3 godziny, tylko na żądanie.

Zalecenia Amerykańskiej Akademii Pediatrii: http://www.lmm.pl/porady/karmienie/aap.html
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez NB » 13 listopada 2004, o 16:45

Dziękuję za poprawkę.
Chodziło mi o to , ze przerwa między karmieniami dziennymi nie powinna byc dłuższa niż 3 godziny.
A dziecko jak najbardziej należy karmic NA ŻĄDANIE. Czyli przystawiać do piersi kiedy tylko ono tego potrzebuje.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krysta » 18 listopada 2004, o 20:50

W okresie po porodzie każde odchylenie od ustalonego modelu niepłodności, traktuj jak początek potencjalnej płodności, ostatni dzień zmiany jako szczyt i odczekaj kolejne 1,2,3,4 dni 4 dzień po szczycie wieczorem kończy płodność, rozpoczyna niepłodność względną. I tak do pierwszego krwawienia po porodzie, potem stosować postępowanie jak w cyklach po porodzie. Dobrze jest obserwować szyjkę macicy -szyjka nisko w pochwie,twarda jak koniuszek nosa bez wydzieliny śluzu - niepłodność, unoszenie się szyjki miękknięcie jak płatek ucha lub wargi- początek potencjalnej płodności. Szyjkę badamy o jednakowej porze dnia i w tej samej pozycji miednicy, w obserwacji szyjki może pomagać małżonek. pozdrawiam . Krysta :D
krysta
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 listopada 2004, o 00:02

dziekuje

Postprzez julka » 18 listopada 2004, o 22:55

bardzo bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i za pomoc, nie mam jeszcze duzego doswiadczenia w NPR, przed porodem obserwowalam sie niecaly rok, mam nadzieje ze jakos mi sie uda z ta interpretacja :D
julka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 września 2004, o 00:03

Postprzez kasiama » 20 listopada 2004, o 01:15

Wg reguł metody dr. Rotzera przed pojawieniem pierwszej miesiączki po porodzie postepuje się tak:

Istotnie, każde odchylenie od ustalonego modelu niepłodności (pojawienie się śluzu, albo przy modelu ze stałą wydzieliną zmiana wyglądu tej wydzieliny) jest traktowany jako początek okresu płodności. Ostatni dzień zmiany to dzień szczytu. Potem odliczamy 1, 2, 3, 4, ale czwartego dnia sprawdzamy, czy nie nastąpił wzrost temperatury. Jeśli nie, to tak jak napisała Krysta, od wieczora 4 dnia mamy czas niepłodności względnej i czekamy na następną łatę śluzu. Jeśli wystąpił wzrost temperatury, to czekamy na trzy pomiary wyższe według normalnych reguł i oczekujemy pierwszej po porodzie miesiączki.

Wydaje mi się, że między regułami metody Rotzera a regułami metody propagowanej przez LMM nie ma wielkich różnic co do określania niepłodności po porodzie. Jeśli są, to proszę, poprawcie mnie... Tego, co napisałam o Rotzerze jestem pewna :wink:
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron